Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Yaşam

1. User has not uploaded an avatar

CaponBaligi
    Üye

Arkadaslar sitede yeterince olumsuz mesaj yazilmis Japonya ve Japonlar hakkinda.Bende istedim ki birde bu ulkenin iyi ve guzel yanlarini gorelim.Burada oldugumuza gore burayi seviyoruz demektir.Haydi Japonya'yi sevmemizin nedenlerini siralayalim.Basligi acan olarak ben yazim once,

Japonyayi seviyorum cunkuuuu,
    1.Cok saygili ve kibarlar,
    2.Bu ulkede musteri olmak harika bi duygu, adeta kendinizi Prens Charles saniyorsunuz:)
    3.Hastaneden postaneye heryerde inanilmaz bi duzen ve nizam ve kuralcilik hakim,
    4.Uzerimde aman o bu neder gibi cevre baskisi yok,alabildigine ozgurum cunku gaijinim:) vs vs..
    Bu liste daha uzarda uzar arkadaslar, fakat ben sizlerin bu ulkeyi nicin sevdiginizi ogrenmek istiyorum.Mesajlari bekliyorum ,herkeze basarilar.

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

hersey sistemli ve aksamadan saat gibi isliyor.
    gercektende bu ulkede bir musteri olmak cok buyuk bir mutluluk.
    en cok sevdigim davranis ise trende giderken tren gorevlisi vagonlar arasinda yururken kapidan arkasini musteriye donerek cikmiyor.musterileri 90 derece egilerek selamlayip oyle cikiyor.

3. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Japonyayı seviyorum çünkü hayatımda en sevdiklerim arasında yer alan benim için çok özel bir insanın ülkesi.Ki sevdiğim insan şuan hala yaşıyorsa da onların doktoru,hastanesi,hemşiresi ve tıp'ı sayesinde.

Orayı seviyorum çünkü saygı duyduğum ve hayranı olduğum Samuraylara ve Zen felsefesine sahipler.

Seviyorum çünkü dürüstler,kimse kimseyi incitmiyor,çoğu zaman yapmacık bile olsa "gülümsüyolar".Hele ki bir insanın önümde yerlere kadar eğilerek selam vermesi çok güzel bir duygu ve saygı duyulası bir şey benim için.

Orayı seviyorum çünkü Play Station'u,kullandığım elektronik aletleri,özellikle müzik dinlememe yarayan her türlü şeyi,gitarımı,amfilerimi,pedalımı onlar yapıyor.Babamın bindiği otomobili bu kadar rahat ve güvenliyse onlar sayesinde.

Orayı seviyorum çünkü insanları çok eğlenceli ve çok güzel arkadaşlarım var oradan ve beni çok güldürüyolar.=D

Orayı seviyorum çünkü Kimono gibi bir giysileri var ve çok güzeller.

Ayrıca Kendo ve İaido gibi hayran olduğum iki spora sahipler.

Sakura denen dünyanın en güzel kiraz çicekleri orada açıyor.Ve dünyanın en güzel bahçeleri orada.

Orayı seviyorum çünkü sevdiğim filimlerin çoğunu onlar yapıyor.

Kısacası ben Japon hükümetine,polisine ve çalışma sisteminin ağırlığına ne kadar kızsamda insanlarını ve erdemlerini seviyorum.

4. User has not uploaded an avatar

keskin
    Üye

Bense tüm bunları bir "imrenme" olarak adlandırıyorum.Bu:sürekli çalışmanın,övünmemenin,saygının, bir yüzde bu kadar güzel durduğunun kanıtı.

Tüm bu sıfatlarda biz de olsak mesela.Biliyorum,bir başka memleketten de bize hayranlık duyan birileri çıkar elbet.Bu bir takdir meselesi...

5. User has not uploaded an avatar

CaponBaligi
    Üye

Burayi sevmemin bir sebebi daha aklima geldi arkadaslar,unutmadan ekleyim hemen.
    Japonya'yi seviyorum cunku otobus soforleri yolculuk esnasinda saga ve sola donus yaparken,ayakta olan yolcular dusmesin,sarsilmasin daha dikkatli olsunlar diye,goguslerindeki minik mikrofona"Migi ni magarimas - Hidari ni magarimas" "saga donuyorum- sola donus yapiyorum"
    diyorlar. Ya ooha denir buna ancak haksizmiyim ya.
    Yani sayginin bu kadarina pes dogrusu.Bravo.
    Hernekadar zor yanlari da olsada,burada olmaktan dolayi mutluyum ben:)
    Basarilar.

6. User has not uploaded an avatar

jlofeel
    Üye

arkadaşlar ben japonyayı kendime hedef olarak belirledim.ve bunları okudukca daha çok gelme istediğim azmim daha çok arttı.ben japonyayı seviyorum çünkü insana insan gibi değer veriyorlar.saygıları war.birbirini kırmıyorlar

7. User has not uploaded an avatar

evren55
    Üye

Japonya'yı ve Japonları bir ulusun başına gelebilecek en büyük felaketlerden birinin üstesinden güçlü bir şekilde gelebildikleri, her ne kadar yeni nesillerde dejenarasyon başlasada gelenek ve göreneklerine duydukları sarsılmaz bağlılıkları,durmaksızın çalışmaları,sabırlı olmaları, insan ilişkilerinde birbirlerine karşı gösterdikleri incelikleri,kurallara uymadaki titizlikleri gibi artılarından dolayı takdir ediyor ve beğeniyorum...

8. User has not uploaded an avatar

emrex
    Üye

internetten gazetelerden televizyondan gorudugunuz japonyayi yorumlayin bakiyim :)

9. japonya'da yaşayan sadece sen değilsin emrex.

10. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

ahh japonya japonya japonya!!!
    bu ulke sevılmezmı kardeşim.
    şimdi turkiyedeyim geleli 3 gün oldu ama japonyayı cok ozledim.insana insan gibi deger var japonyada.HERKESİN BU DUYGUYU TATMASINI İSTERİM.

11. ALPERTUNGA

ALPERTUNGA
    Üye

"olmaya halk içinde muteber bir nesne devlet gibi,
    olmaya devlet cihanda ay yıldızlı Türkiyem gibi"
    Adına gurbet demişler.
    Baksana adı bile BET.
    gurBET :)

12. tokyo18

tokyo18
    Üye

çünkü orda herkesss japon :)
    heryerde japonca yazılarr var.. :D

13. User has not uploaded an avatar

CaponBaligi
    Üye

tokyo18,

Seninki saplanti boyutunda kronik sorun olmus artik:))
    Umarim bi gun bu ASiRI ve GERekSiz(herseyin fazlasi zarardir)Japon(ya) tutkundan dolayi cok uzulmessin.
    Her turlu sorunu,ogrenmek istediklerini,ozelden sorabilirsin.Hersey gonlunce olsun.
    JaPoN DeLIsi seni!!:)

14. User has not uploaded an avatar

baycan
    Üye

konnichiwa minnasama

ben yaklasik 5 sene japonyada kaldim ve sunu soyleyebilirim

japonyaya birgirisim vardi ayni kovboylar gibi

birde cikisim oldu askerde komutanlara bile 90 derece
    egilerek saygi selami veriyordum.

15. seviyorum çünkü savaşcı bir ülke.yıkıldı artık biter bu ülke derken yeniden canlanıp en iyileri olan bir ülke
    seviyorum çünkü çalışma azimleri var.
    seviyorum çünkü aileler birbirine bağımlı
    seviyorum çünkü kuaförleri mükemmel
    seviyorum çünkü saçları süper.
    seviyorum çünkü her tarafı su
    seviyorum çünkü o güneşin doğduğu ülke
    seviyorum çünkü o bir nihon

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS