Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Gezi

1. User has not uploaded an avatar

CaponBaligi
    Üye

Arkadaslar Golden week'te Turkiye'yi ziyaret etmeyi dusunuyorum ama bu kez THY'nin kazigini yemeden ve o burnu bir karis havada Turk hosteslerini gormeden gitmek istiyorum.Bildiginiz kaliteli,servisi duzgun,Hostesleri GuLERYuzLu olan turlar yada havayolu sirketleri var mi Turkiye'ye??? Direk Istanbul olmasa da olur,yani arada baska bi ulkede beklemesi sorun deil benim icin.Tavsiyelerinizi bekliyorum.Hoscakalin.

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

emrex
    Üye

singapur air var katar air var varda var bulundugun yerdeki JT B lere bak sor onlara ucuz diye arastirip buluyo onlar

3. walla ben alitalia , klm, ve aeroflot diye biliyorum..

4. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

emirates ten daha ucuzu yok. ustelik dunyanin en luks hava yolu sirketi.ocak ayinda gidis donus 750 euro ya ucmustum.
    fiyatlar her ay farkli

5. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Klm diyorum Capon balığı!Amerikaya gittiğim süre boyunca istisnasız sadece onlarla gittim.Öğrenci bileti uygulamaları var ve hep diğer şirketlerden daha uyguna götürdüler beni.Japonya ya da seferleri vardı.Hollanda hava yolu şirketidir.

Hayatımda gördüğüm en kibar ve en güzel hosteslere sahip hava yolu şirketi.Aralarında Türk hosteslerde oluyor.Gülümsediğimde karşılıksız bırakan bir Klm hostesi görmedim daha.Hatta gülümsemediğinde zorla gülümsetiyolar adamı!=)
    Birde Türkiyeden kalktıklarında yiyecek olarak Türk mamülü veriyolar,bu çok hosuma gitmişti.Yanındada ufak Hollanda peynirleri...Iımmm!=D

Türkiyedekilere bir şey diyemiyorum çünkü yurt içinde hiç uçakla seyahat etmedim.Son Atlas Jet kazasından sonrada bir daha kullanmak isteyeceğimi sanmıyorum.

Amerikada ki şişko,yaşlı ve gayet gıcık hosteslerinden de bahsetmek bile istemiyorum.Özellikle Nort West tekiler!Keza bizimkiler kesin melek gibidir onların yanında!=(

6. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

aerfloot ucuz rus havayollari ama servis sifir ve tabiri caizse kelle koltuk hesabi..
    korean air'de uc aylik fix bileti 800 euro civari..

7. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Aerfloot un kelle koltukda götürmesinin nedeni nedir?Bilmediğim bir şirkette..

8. User has not uploaded an avatar

OMERIDILMEK
    Üye

Arkadaslar uzun zaman sonra tekrar merhaba.
    Vallahi Emirates airlines ucuz ve konforlu ben Dubai yede
    bu havayollari ile gidiyorum fakat yinede pahali olsada Turk havayollari tercihimdir.150-200 dolar icin o kadar zaman aktarma icin beklemek bosa bence zaman paradir.

9. prettycat

prettycat
    Moderatör

aeroflot taki sigorta(hoken) çok düşüktür yani başınıza bir şey geldiğinde verilecek tazminat çok azdır. Ayrıca uçakları eski, hostesleri soğuktur. Emirates fena değil ama Dubai havalimanı çok küçük yanınızda kitap, dergi bulundurmanızı tavsiye ederim. greentea evet katılıyorum KLM bence de em iyisi!!

10. Tokyo değilde Osaka düşünürseniz size tavsiyem Qatar hava yolları olacaktır. Öğrenci bileti uygulamaları var ve hizmetleri de fena değildi hatırladığım kadarı ile.

11. User has not uploaded an avatar

kanjyani
    Üye

Malezya hava yollarının da ucuz olduğu söyleniyor

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  12. gokhanjpn

gokhanjpn
    Üye

ben 2 kere thy ile bir kerede emirates,katar ve malezya ile yolculuk yaptım. katar aır ucuz fakat diğer firmalara göre biraz kalite eksikliği var galiba. en ucuz bilet korean ve katar sanırım. artı bileti opsiyonlu 1 yıla kadar bileti saklıyabiliyorsunuz. ucus tarihini degistirdiginiz zaman da herhangi bir ceza söz konusu da degil. en son böyleydi.....

13. User has not uploaded an avatar

independent
    Üye

merhaba arkadaşlar;
    THY yolları dünyanın en prestijli havayolu şirketleri arasında ve şu an starallience üyesi bize ait bir kurum benimde şikayetlerim var personeller ile ilgili ama bunları birlikte ilgili departmanlarla paylaşıp çözeceğiz ve bizim dünyadaki tanıtımımıza katkı sağlayan bu kuruma destek vermiş olacağız,servis ile ilgili boyutu bu;
    Mali boyutu ise arkadaşlar birincisi thy direkt uçuş rahatlığı sunuyor JAL ile birlikte ucuz ne kadar ucuz olabilirki 200 euro mu değermi?Belki personel hizmet kalitesi geliştirilmeli bende aynı kanıdayım ama olayın uçuş güvenliği boyutu arkadaşlar THY uçak bakımını yapan göğsümüzü kabartan THY TEKNİK A.Ş. dünyaca saygınlığı kabul edilen bir kuruluştur ve o bahsettiğiniz hava yolları yer teknikleri olmadığı için THY TEKNİK ten hizmet almaktalar.Benim kanaatim ulusal hava yolumuz tercih edilmelidir.
    Ben her dezavantajına rağmen ulusal havayolumu tercih ediyorum,sorunları gerekli mercilere zamanında aktarıp,tatmin edici cevaplar alıyorum.
    Saygılarımla
    hoşçakalın

14. Benim bir arkadaşım var ve bilgisayarda kod yazmakla uzaktan yakından alakası yok , yani öyleki bilgisayarı bir tek MSN, youtube, MP3 falan kullanıyor , ve Bu arkadaş şimdi THY da kod yazsın diye alınmış :) (*gerçi eğitim verdilermi bilmiyorum bu son 3 ayda ama işe yani girdi sayılır). Hani olurda bişi olursa şimdiden geçmiş olsun :) Geçenlerde bir arkadaşımda gelirken fotoğramını çekmiş ; Bir yolcu uçakta hostesi çağırmak için tavanda bulunan çağrı düğmesine basıyor ve tavandaki panal adamın kafasına düşüyor :) oksijen maskeleri falan cıkıyor ortaya :) sonra adamı başka yere oturtuyorlar ve o şekilde geliyorlar :), istiyen olursa kanıt için uçaktaki resmi yollarım (firma thy bu arada).Ulusal firma doğru ama göğsümü kabartıyor mu? Yorum yok;)

Birde bir arkadaştan duymuştum direk değilde aktarmalı uçuşlar daha ucuza geliyormuş, firma adı bilmiyorum ama heralde aktarmalı olarak japonyaya giden firmalar vardır. Arkadaşı görürsem sorarım :)

15. mehmetjp

mehmetjp
    Üye

arkadaslar thy na ait ucaklar o kadar da yeni degil...ama benim fikrim guvenlik yonunden thy baska bir sirketle yolculuk yapmam...dunyanin ayakta alkisladigi bir firmadir thy...bunu bizlerin elestirmesi gercekten gereksiz...hosteslere gelince ben kac defa yolculuk yapmama ragmen oldukca guler yuzlu davrandilar...ne istersem hemen getirdiler... inanirmisiniz ben cay icmesini seven bir kisiligim var 12 saat boyuinca surekli cay servisi yaptilar bana ben bile en sonunda istemeye utandim artik...ama onlar en ufak bir surat atma v.s yapmadilar...yani su ve ya bu onemli degil bana thy tercih etmeme icin bir sey sorarsaniz sigara icenler icin uzun bir yolculuk oluyor...onun icin aktarmali gidip ucak degistirdigin yerde biraz dinlenebilirsin sadece bu...fiyat en fazla degisse degisse 200 dolar degisir zaten...he birde bilet almak istiyosaniz H.I.S JTB gibi sirketlere en ucuz bilet diye arastittira bilersiniz ...saygilar sevgiler

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS