Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Gezi

1. User has not uploaded an avatar

independent
    Üye

merhaba thailan;
    THY avrupanın en genç ve güven verici filosuna sahip,bu nedenle star allaince üyesidir maliyeti çok yüksek bazı yer bakım işlemleri vardır ve maliyetinden ve teknik imkansızlıktan dolayı birçok havayolu şirketi bunları periyodik olarak yaptıramaz.THY ise bu alanda TEKNİK A.Ş.ile kendi ihtiyaçlarını karşılar ve diğer hava yolu şirketlerine de hizmet verir.
    Arkadaşım kod yazmak ne demek bilmiyorum,tüm THY nin de arkadaşına emanet olduğunu sanmıyorum ve call buttonun yerinden çıkması o uçağın güvensiz olduğu anlamına mı gelmektedir.Bu nedir biliyormusun Çırağan sarayında Bellini restaurant ta yemekten kıl çıkması demektir.Ama oraya yine gidersin değil mi biliyorsun ki bu istisnai bir durumdur ve sen bilirsinki orası her zaman en iyi ürünleri hazırlar ve güvenilirdir.
    Sonuç olarak uçuşta ne beklediğin önemli güzel hostesler ile seyahat ama kelle koltukta o zaman rus hava yollarını tercih et,arkadaşına sormana gerek yok aktarma ile de 200 dolar ucuza dubai yada malezya üzerinden saatlerce beklemeyi göze alırsan tabi.........ve ben THY ortağı değilim ama hiç birşey dışardan göründüğü gibi değildir,araştırmak bilgi sahibi olmak ve düzeyli eleştirmek gerekir.
    Saygılarımla
    Hoşçakalın.

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. mehmetjp

mehmetjp
    Üye

independen sana katiliyorum hem kalite hem milliyetcilik diyorum niye parami kaptirayim baska ulkeye degilmi yani=) saka saka arkadaslar gercekten her acidan thy uygundur...siz yinede cebinize uygun sirketler icin butcenizi sarsmadan jtb his sirketlerine bir danisin...

3. Bugün call butonun yerinden çıkanın yarın kanadı kopar(kopabilir) :) , Bazı meslek grupları hata affetmez :). Doktor hastanın içinde makas unutmuş amaan nolcak, ben yinede giderim o doktora diyorsun yani :).

Ama madem siz THY çok seviyorsunuz onla gidin, tercih sizin buna karışamam ama ben aynı paraya veya 300-400 fazlabir firma varsa o firmayı tercih ederim. Sonuçta 2500$-3000$ verirsem biraz sıkar 300-400 $ fazlasınıda veririm ve benim thy yollarına pek bir güvenim yok artık (+ Vanda Thy uçağı şans eseri bizim okulu ıska geçip (okulun 3 katlı, eğer 5 katlı olsaydı artık okul yoktu :))(okul hava alanını yanında ) dönüş yapıp 2.denemesinde yakınlardaki tepeye çarpıp patladıktan sonra ve ben buna şahit olduktan sonra zorunlu kalmadıkça thy ile gitmem bir yere :) )

4. # 1961, 23 Eylül - THY'nin Adana-Ankara seferini yapan Fokker F27 tipi Tay adlı uçağı, Etimesgut Havaalanı yakınlarında Karanlıktepe'ye çarparak düştü, 28 kişi öldü.
    # 1962, 8 Mart - THY'ye ait Ankara-Adana seferini yapan Fokker F27 tipi Kop uçağı, Toroslar'a çakıldı.8'i yolcu, 3'ü mürettebat olmak üzere toplam 11 kişi öldü.
    # 1964, 3 Şubat - THY'ye ait Douglas DC-3 tipi Eti adlı uçağı, Ankara yakınlarında düştü.3 mürettebat yaşamını kaybetti.
    # 1974, 26 Ocak - THY'nin F-28 tipi uçağı, İzmir’den kalkışı sırasında pistin 100 metre uzağında yere çakıldı. Beş mürettebattan dördü ve 68 yolcudan 62’si öldü.
    # 1975, 30 Ocak - THY'nın İzmir-İstanbul seferini yapan F-28 tipi "Bursa" isimli uçağı elektrik kesilmesi yüzünden Yeşilköy Havaalanı'na inemedi ve Marmara Denizine düştü. 4 mürettebat ile 37 yolcunun tamamı öldü.
    # 1976, 19 Eylül - İstanbul - Antalya seferini yapan THY'ye ait Boeing 727 tipi yolcu uçağı Isparta üzerinde iken alçalma hatası nedeniyle Toros Dağlarına çarptı. 8'i personel toplam 155 kişi öldü.
    # 1979, 23 Aralık - THY'nin Samsun - Ankara seferini yapan Trabzon adlı F-28 tipi uçağı, Ankara yakınlarında türbülans nedeniyle düştü. Dört mürettebattan üçü ve 39 yolcudan 36’sı öldü.
    # 1983, 16 Ocak - THY'nin Boeing 727 tipi uçak, Ankara’da sis ve kar yağışı nedeniyle yere çakıldı. 60 yolcudan 47’si öldü.
    # 1994, 29 Aralık - THY'nin Boeing 737 tipi uçak, Van yakınlarında, dördüncü iniş denemesinde tepeye çarptı. Yedi mürettebattan altısı ve 55 yolcudan 49’u öldü.
    # 1999, 7 Nisan - THY'nin Boeing 737 tipi uçak, Adana’dan Cidde’ye giderken, kötü hava şartları nedeniyle, kalkıştan dokuz dakika sonra Ceyhan’da düştü. Hacıları almak için Suudi Arabistan’a giden ve yolcusu bulunmayan uçağın altı mürettebatı öldü.
    # 2003, 8 Ocak - THY'nin Avro RJ-100 tipi yolcu uçağı Diyarbakır'a inişi sırasında piste çakıldı.75 yolcudan 71'i ,5 kişilik müretebattan 4'ü yaşamını yitirdi.

bide
    Yurtdışı

* 1959, 17 Şubat - Başbakan Adnan Menderes'i Londra'ya götüren THY'nin Viscount tipi SEV adlı uçağı, Gatwick Havaalanı yakınlarında düştü.Menderes'in yaralı kurtulduğu kazada, uçaktaki 21 kişiden 14'ü öldü.
    * 1974, 3 Mart - THY'nin 981 uçuş numaralı DC-10 tipi Ankara adlı yolcu uçağı Paris'ten havalandıktan bir süre sonra Ermenonville Ormanlarına düştü.Kargo kapısındaki üretim hatası nedeniyle düşen uçaktaki 12'si mürettebat olmak üzere toplam 346 kişi öldü.

Bu durumda yurt dışı uçular THY ile güvenliymiş bunu kabul ediyorum ;)

5. User has not uploaded an avatar

independent
    Üye

Merhaba Thailan ne anlatmaya çalışıyorsun okulu ıska geçmek felan anlayamadım ,bunlar her uçuşta yaşanabilecek sorunlar,ıskada geçmeyebilir di bir uçağın düşmesi için ve düşmemesi için nedenler var,eğer bunları yan yana koyarsan bir daha uçağa binemezsin hatırlayabiliyormusun concordelerin düştüğü yılları ve onların ait olduğu hava yollarını british airlines ve air france ne kadar büyük hava yolu şirketleri değil mi?ama uçakları düştü hemde dünyanın en güvenli ve en pahalı uçakları ve en pahalı havayollarına ait ne yapalım şimdi bu havayolu şirketlerini tercih etmeyelim mi?.Arkadaşım THY nin saygınlığını dünya kabul etmiş bunu ne sen karalayabilirsin eleştirilerinle nede ben yüceltebilirim övgülerimle,biraz objektif bak ve araştır star allaince hangi hava yolu şirketlerine verilir,neden verilir prestiji nedir VE SAKIN UNUTMA THY avrupanın en genç filosu,tercih etmeye bilirsin ama bence iyi araştır ve sağlam eleştir.
    Saygılarımla

6. Ben zaten thy berbat demiyorum , ama bence abartıldığı kadarda süper bir kurum değil.
    Tamam neyse, konu nerden nereye gidiyor :) Ben yanlış eleştirdim, özür dilerim ;)

7. Thy öğrencilere özel indirim uyguluyor. ayrıca bilet satış ofisleriyle biraz pazarlık yaparak, bu öğrenci biletini daha da uygun bir fiyata almanız mümkün. öğrenci indirimi + pazarlıkla alacağınız fiyat, direk uçuşu da düşününce, çok alınası bir bilet haline dönüşüyor.

Ayrıca THY Japonya'daki Türklere özel indirim kampanyaları yapıyor.

8. traljp1

traljp1
    Pasif

eylul ayinda japonyaya gitmeyi planliyorum ,gidis -donus biletler biraz malesef pahali almanyadan japonya,,,dun itibariyle 750 euro dan basliyordu fiyatlar,hos ben zamaninda 1000 euro yada bilet aldim ama 500 euro kadar indiginide biliyorum,,kiz arkadasim subat 2010 da almanyadan japonyaya gidis donus bileti almisti ve 500 euro odemisti bilet thy dandi,,,,simdi yukaridada dedigim gibi eylul ayi icerisinde 20 gunluk bir sureli gidis donus icin fiyat 750 den basliyor,,,,daha ucuza bulabilen varmi.....varsa bana webadresini gonderirse sevinirim...

9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  9. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

bilet fiyatlari mevsimsel olarak surekli degisir.en ucuz havayolu emirates,singapur,kore,malezyadir

10. traljp1

traljp1
    Pasif

Sagol unforgiven01,,bir kac seyi halletmem lazim onlarida hal edersem biletimi alacagim,,,ben genelde fiyat karsilastrima sitelrine bakiyorum ,bilet alirken ,mesala altaki site...almanca tabanli bir site,,ucuz bilet tekliflerini buluyor,,ucak firmalarin sitesinden karsilastirmali buluyor,,,,ama dedigin firmalarada tek tek bakacagim ,umarim islerimi hal ederim ve japonyayi 3.kez ziyaret ederim...

http://www.billigflieger.de/

11. traljp1

traljp1
    Pasif

nihayet biletimi bugun aldim ve guzel ucuz bir bilet aldim,,thy dan aldim bileti,,ilgilenenler varsa thy nin ucuz biletleri var...osakya..daha once klm,air china ile ucmustum simdi thy ,...thy ile ilk defa boyle uzun sureli bir ucus gerceklestirecegim....bakalim hizmet nasilmis....

Ihre aktuellen Reisekosten
    Flüge
    Erwachsener: 1
    289,00€.........vergi oncesi fiyat
    Steuern & Gebühren
    283,31€.........vergi
    Kreditkarten-Entgelt
    6,00€...........kredi kartindan dolayi alinan bir servic ucreti
    Gesamtreisepreis
    578,31€ .......toplam fiyat

tolam fiyat 578,31 euro.....bence gayet uygun bir fiyat,,,eylul ayi icin ,,,,ilgilenenlere....

12. traljp1

traljp1
    Pasif

evet japonya tatili bitti ve yine Almanyadayim ,23 gunluk bir japonya tatili idi.Tokyo,miyajima,hirosima,nara,kobe ve fuji-san ,buralarda gecirdim 23 gunu,,Hirojima da atom bombasinin atildigi donemden kalan ve bombanin etkisinden harap olan kilise binasi ve atombombasini ve olaylarin anlatildigi muze,miyajima burda buyuk bir tapinak ,shrein vardi gayet dogaile ic ice,nara gene tapinaklarla meshur du ve nara birzamanlar japonyanin baskentiymis ilginc cin kulturunden gelen yapilar vardi,,tokyoda tokyo kullesine gitik ve bisikletle tokyo turu yaptik,sonra fuji ye gitik ve fuji dagina ciktik ama otubusle ,zirveye kadar gitmdeik,fuji daginda guzel tesiler var,fuji daginin oldugu o bolegede doga harika, ,, burada japon kulturunu tasiyan otellerde kaldik...boyle gecti 23 gun,,,

13. kalegsm

kalegsm
    Üye

tekrar japonyaya gitmeye niyetlendim.. tüm ucaklar osaka nagoya ve tokyoya gıdıyor genelde... benim gidecegim sehire pek direk ucak yok.. bu yuzden ucak bulmakta zorlanıyorum..fukuokaya 1000 eurodan asagı bulamıyorum....gitti bizim binlik :(

14. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

osakadan shinkansen le fukuokaya gidebilirsin.100 dolari bulmaz

15. yamaoka

yamaoka
    Üye

Japonya içinde uçan bildiğiniz ucuz havayolu firması var mıdır acaba? Türkiye'deki pegasus sun express veya atlas jet mukabilinden.

8 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS