Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Gezi

1. kalegsm

kalegsm
    Üye

gidemeyecegını biliyorum ama yinede yazayım.. bu ay thy nin osaka kampanyası var.. 1000 tl ye 15 gunluk biletler.. örnek tarih 15-29 ocak=1000 tl gidiş donüş.. vede japonyaya ucuz sefer yapan ucak yoktur.. belkş ucuz donem olabilir... tokyo ve osakaya ucus diğer sehirlerden daha ucuza malolur.. bu arada unforgiven kardesim.. osakaya gidersem su shinkansene nasıl binerim yardım edersin artıkın.. ben shinkansen tarifesinden bişey anlamadım.. dolu tren degısıtırıyon yaaa

8 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

kontrol ettimde osaka dan fukuoka ya shinkansen yaklasik 15000 yen. 3.5 saat suruyor. acikcasi cok uzak
    ucak biletini bir kezdaha hesapla derim.fukuokaya direk ucusla osaka da shinkansen aktarmali ucusla arasindaki farki karsilastir. illaki osakaya ucus ve osakadan shinkansen ile fukuokaya gidis karli ise ben sana osaka dan nasil shinkansene binecegini tarif ederim

3. User has not uploaded an avatar

kartalonline
    Üye

aeroflot airlines rus havayolarından bilet almınızı tavsiye ederim en iyi ucuz japonya gidebilirsiniz. İstanbul-Moscow-Tokyo gidiş dönüş 507 euro = 1,196.26 TRY Hem moscowayıda gezme imkanız olur hemde japonyada gidersiniz..Thy İstanbul-Tokyo gidiş dönüş =2.555 TRY

4. yamaoka

yamaoka
    Üye

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler,fakat ben Japonya sınırları içerisinde ucuza uçan mesela Tokyo'dan Sapporo'ya ucuz havayolu şirketlerini sormuştum, tekrar sormuş olayım var mı acaba bildiğiniz pegasus, sun express tarzı firma?

5. kalegsm

kalegsm
    Üye

o konuyu araştırmıştım.. japonya içi seyahat cok pahalı.. hayat standartından belki.. yada yakıt yada vergılerden.. ole sorunum vardı ve sorunumu shinkansenle cozmeye calışmıştım..

6. burnunukaristiranadam

burnunukaristiranadam
    Üye

http://www.japan-guide.com/e/e2365.html

mesela Tokyo'dan Sapporo'ya ucuz havayolu şirketlerini sormuştum

http://www.airdo.jp/ap/index.html

7. yamaoka

yamaoka
    Üye

bu kesinlikle çok faydalı oldu, çok sağol burnunukaristiranadam

8. OosakiNANA

OosakiNANA
    Üye

Açıkcası zaman çok önemli, sürekli takip etmeniz gerekir. Her an düşük fiyattan bir yer bulabilirsiniz. THY kesinlikle dünyanın tercihi ama ucuz istiyorsanız Aeroflot (rus havayolları) ki bence pekte hoş olmayan bir şirkettir(uzak yolculuklar için)
    THY yollarında daha ucuz ve çoğu insanın tercih ettiği bir diğer şirkette Emirates(dünyanın en iyilerindendir). Singapore Airlines, japon arkadaşımın Türkiye'ye gelirken tercih ettiği bir şirketti, çok memnun kaldığını söylemişti kendisi. Korean Air'de çok iyidir. Ama tabii en konforlu uçuş yinede THY... Sadece sıklıkla takip etmeniz gerekiyor :)
    (bunları nerden mi biliyorum, işim bu çünkü :))

9. User has not uploaded an avatar

shirosaki
    Üye

Herkese merhabalar,

bir arkadaşımla birlikte ağustos sonu eylül başı arasında 10-12 günlük bir japonya gezisi planlıyoruz.

Şu ana kadar bulabildiğim en düşük fiyatı veren qatar air oldu. kişi başı 740 euro. sonrasında emir air de gene kişi başı 845 euro idi.
    doha üzerinden narita şeklinde aktarmalı uçuşlar.

Sizce fiyatlar nasıl ? şansımı daha çok zorlamakda istemiyorum açıkcası zira mesafe uzun köti bir hizmetle havada o kadar uzun süre kalmak istemiyorum.

Ancak Thy nin istediği rakamlarda malesef öyle kolay kolay yabana atılacak gibi değil. Zira thy her ne kadar bu işin profesyoneli olsada thy nin eksikliklerinden doğan pegasus atlas vb firmalar gerçeğide var.

Fiyat söz konusu olduğunda belirli şeylerden fedakarlık yapabilirim, sonuçda maksadım japonyaya gitmek nasıl gitmek kısmı bir yere kadar önemli. Ama biletler o kadar pahalı ki araç amaçdan önce geliyor.

İlgi alakanız içinde ayrıca teşekkürler!

10. Kore hava yolları da ucuzdu ama 3 4 saat Kore'de bekliyordun sanırım.
    Ben bu siteden bulmuştum : http://www.ekobilet.com/

11. User has not uploaded an avatar

kartalonline
    Üye

http://www.cheapoair.com/ bu siteyi kullan çok ucuz bilet bualbilirsin.2-3 aktarma yaparsan daha ucuzda bulabilirsin...

12. User has not uploaded an avatar

shirosaki
    Üye

cevaplar için teşekkür ederim. 1 aktarmadan fazlasını malesef göze alamıyorum. ne kadar aktarma o kadar zaman kaybı +sinir kat sayısının yükselmesi demek :) söz konusu olan tatil oluncada işin amacına ters oluyor.

sırf doha terminalinin sıkıntısına katlanmamak için, qatar yerine swissair ile zürih üzerinden gitmeyi düşünüyoruz. gidiş dönüş kişi başı 1600 liraya geliyor.

Tek endişem swissair in batıp çıkıp birşeyler olması. Neyse kısmet göreceğiz.

13. User has not uploaded an avatar

kimchi
    Üye

gideceğin tarih onumuzdekı gunlerde ise thy promosyonu var onu kullan bence..(bilet binlira)

14. User has not uploaded an avatar

kartalonline
    Üye

Hocam 1600 lira bulduysanız iyi fiyat ama yine siz swiss air ve isviçre başkonsolosluğuna transit vize gerekir mi diye sorun öğrenin derim..Bazı avrupa ülkeler türkiye transit bile gitse vize isteyebiliyorlar.. http://www.eda.admin.ch/eda/tr/home/reps/eur/vtur/cgist.html İstanbul İsviçre Başkonsolusluğu http://www.swiss.com/web/EN/general/contacts/Pages/worldwide_offices.aspx#lt İsviçre Hava yollarının telefonu Şimiden Hayırlı Yolculuklar...

Thy Hava yollarının kampanyası var 449 euro gidiş -dönüş İst-Osaka.Bence hiç uğraşmayın direk gidin yakın tarihte gidecekseniz kaçırmayın bu fırsatı...

15. OosakiNANA

OosakiNANA
    Üye

Swiss Air 1470TL şu an ama vize istendiğinide unutmayın!
    Bekleme sorun olmamalı diye düşünüyorum, hele bazı ülkeler bizden vize istemediği için ve tabi eğer saatide uygunsa, havalimanı etrafını gezmek, alışveriş yapmak çok hoş olur bence :)
    Yine söylüyorum, THY olmuyorsa Emirates yada Korean air tercih edin derim ;)

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS