Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Gezi

1. User has not uploaded an avatar

shirosaki
    Üye

selamlar,

gidiş tarihim malesef ağustos ayı olduğundan thy nin ilgili kampanyasından faydalanma imkanım yok.

Vize olayına gelince terminalden çıkmayı hiç düşünmedim, ancak terminalde beklemek içinde vize isteneceğini açıkcası bilmiyordum. Bu konuyu araştıracağım teşekkür ederim ;)

nisan ayında 2 arkadaşım daha gidiyorlar. ama onlar gözlerini karartıp aeroflot ile yolculuk yapacaklar moskova üzerinden. Bir yerde okuduğum kadarı ile bir basın açıklamasında aeroflot sadece güzel hostesler işe alacağız demişti ve baya yankı uyandırmıştı, artık manzaralı bir şekilde gider gelirler !umarım!

Korean air in fiyatları qatar dan biraz pahalı emirates den biraz ucuz totalde 200 lira +/- ounuyor.

Korean airs de, 6 saat giderken kore terminalinde bekliyoruz.Qatar ve Emirates ilede doha rezaleti var. Doha rezaleti dediğimede bakmayın, kendim doha ya hiç gitmedim ama ne kerametse herkes olumsuz konuşuyor.

Eğer zürih üzerinden gitmek için vize gerekirse sinirim bozulup bende aeroflot ile gidebilirim. Ama belirttiğiniz üzere thy nin kampanyası cidden çok iyiymiş 2000 liraya geliyor nerdeyse gidiş geliş ama çok kör bir zaman diliminde.

Her neyse, zaman ayırdığınız ve değerli tecrübelerinizi paylaştığınız için herbirinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

8 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

kartalonline
    Üye

Transit vize öyle çok zor alınacak vize değil kolay vize türü.Fiyat konusunda isviçre havayolları gerçekten uygun.Rus havayollarına iyi olmadığı söyleyen yorumlar saçmalık..Dünyanın en iyi yeteknekli en iyi pilotları ruslardır sovyetler birliğinden beri.Rus havayolları pek tercih edilmez kötülenir batı ülkeler tarafından bu siyasi ilişkiler nedenden dolayıdır.Thy hava yollarından çalışan pilotlar gerçekten çok efendi kibar beyfendiler.Ama hostesler mahkeme duvarı gibi suratsızlardır.Kendileri bulunmaz hint kumaşı sanacak kadar aptallardır.Uzun Yolculuk boyunca çekilmezler ve sinir bozuculardır.Şahet ben rusya havayolarına tercih ederim.Hemde moscowayı gezerim.Hemde tokyo gezerim.Thy biletinden daha ucuz gezmiş olurum.

3. OosakiNANA

OosakiNANA
    Üye

Transit vizede de uğraştırıyorlar. He diyince alınmıyor maalesef.
    Aeroflot'u ruslar bile tercih etmiyor desem?! Kısa yolculuk için iyi olabilir ama uzun yolculuk için bir şey diyemem. Genelde THY, Korean Air ve Emirates tercih ediliyor Japonya için ama ucuz isteyenler Qatar tercih ediliyor. Ama çoğu japon Singapore Airlines'ı da tercih ediyor. Uçakları konforlu ve hostesler, yolcularla çok ilgilendiği için :)
    Tabii tercih size kalmış, bildiklerimi paylaşmak istedim :)

4. User has not uploaded an avatar

shirosaki
    Üye

Öyle sanıyorum transit vize işine girmeyeceğim. Açıkcası bürokrasi vb şeylerden çok fazla haz eden birisi hiç olmadım.

Yorumlarınız yardımlarınız ve herşeyden öncede ayırdığınız değerli zaman için çok ama çok teşekkür ederim.

Kısmet olurda sağ salim gidip gelirsem ( gerçi dönüşüm 3 eylül ;) )forumda deneyimlerimi paylaşırım.

Saygılar.

5. User has not uploaded an avatar

kartalonline
    Üye

Genelde bizim türkler japonyaya veya uzak doğu ülkelerine thy gidiyor.Ben bazı türk gıcık hosteslerden hoşlanmazsamda. 2500 tl aşağı bulamazsın bileti gidiş-dönüş internetten satın alırsan..Bazı bilet acentaları kendi biriken kredi kartlarında biriken uçuşpuanları kullanıyorlar biletin fiyatını düşürüp sana uygun fiyata bırakıyorlar thy direk gidebilirsin..Transit aktarma çileşine uğraşmaya gerek yok.Araştırmak lazım.En ucuzu swissair ile aeroflot bulabilirsin.İkinci seçenekte uzakdoğu ülkelerine giderken emirates,qatar,eithad airways hava yollarına kullanıyorlar.Şahet ben ilk tercihim thy olur direk giderim sadece japonya tatil için gideceksem.Thy çalışan uzakdoğulu hostesler var hepside iyi derecede türkçe biliyor.Konuşma fırsatım oldu.Bizim Türk hosteslerden daha sempatik ve kibarlar...

6. User has not uploaded an avatar

kartalonline
    Üye

2011 Dünyanın en iyi hava yolları şirketleri
    The World's Best Airlines

1

Qatar Airways

2

Singapore Airlines

3

Asiana Airlines

4

Cathay Pacific Airways

5

Thai Airways International

6

Etihad Airways

7

Air New Zealand

8

Qantas Airways

9

Turkish Airlines

10

Emirates

http://www.worldairlineawards.com/

7. OosakiNANA

OosakiNANA
    Üye

shirosaki:
    Rica ederiz,bir an önce git ve gördüklerini bizimle paylaş :)

kartalonline:
    Bu listeye inanmak istemiyorum :)
    Şöyle ki Lufthansa dünyanın bir numarası, gerçi Emirates de 1 numarası!
    Aman neyse yeterki sağ salim seferler yapsınlar, hepsi de iyidir :)

8. User has not uploaded an avatar

kartalonline
    Üye

Senin inanıp inamamam meselesi değil.Burda havayolların şirketlerin büyüme yıllık kar kazançları ve yolcuların rahat ve konforlu uçuşları yolcuların görüşleri esas alınarak ödüller verilmiştir .Listeye baktığında Lufthansada daha büyük dünyanın dört bir ucuna en ufak noktalara bile uçuş yapan eski köklü şirketler var ama hiçbiri listede yok. (British Airways,UsAirways,Air France,American Airlines,United Airlines,Klm,İberia,AirCanada,AirChina,All Nippon Airways,.....bla bla) Çünkü İnsanlar Artık Tercih etmiyor.Büyük dev havayolları Küçülürken Yeni Gelişmekte olan Havayolları büyüyor..Avrupanın en iyi havayolu Thy seçildi.Buna şaşırmamak gerek.Ben her Hong kong,Tayland,Japonya'ya giderken Thy yolcuların % 70 si avrupalı yolcular oluşuyor..Çünkü Avrupalı kendi havayolu şirketini pahallı buluyor onun yerine ufak bir aktarma yaparak thy,Qatar,Emirates tercih ediyor.. Qatar havayolları 1. olmasına şaşırmamak gerek..

9. User has not uploaded an avatar

elecom
    Üye

rus havayollarindan almayinda nereden alirsaniz alin... 3 saattlik aktarma icin bile tonla sorun yasadim. havalimaninda calisanlar terbiyesiz ,ukala ve kavgaci....yani soyle diyim, aktarma sirasinda gordugum manzarayi su sekilde degerlendirdim "sen hala kominist rusyada yasadigini saniyorsun herhalde?" bu denli yani....
    ucak ici kucuk koltuklar,servis sifir ve calisanlar soguk..ekmek istiyorsun 2 ci yemege gelirse sukur :) dugmeye basiyrosun sanki kadina kufur emis gibi yuzune bakiyor hostesler bakiyor..para odemedikte hayrata gidiyoruz sanki...isterse gidis donus 100 dolar olsun bilet alan namerttir..o denli beni bezdirdiler tek seferde...

10. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

bence en iyisi emirates. hic sorun yasamiyorsun vede ucuz
    tek kotu yani dubai de aktarma suresi cok uzun

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS