Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Yaşam

1. User has not uploaded an avatar

Anonim
    Kayıtlı değil

Japonyada Yaşayan Arkadaşlar ne işle meşgulsünüz , yani mesleğiniz nedir ?

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

zali515
    Üye

evet arkadaşlar bende merak ettim şimdi :)

3. User has not uploaded an avatar

bahadirkolerkilic
    Üye

meraka gerek yok hepimiz donerciyiz ve iyi satiyoruz...baska sorusu olan...sahsen ben asciyim ama donerde satiyorum ;)

4. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Yurt dışında yapılan dönerlerin Türkiyede ki dönerlere kıyasla çok lezzetsiz olduğunu söylüyorlar.Japonya da nasıl bu durum?

5. User has not uploaded an avatar

emrex
    Üye

Turklerin yuzde 10 u yada yuzde 20 si donerci geri kalan kisim farkli islerde calisiyo.Turklerin en cok yaptigi is bina yikim isi yani kaitai.Donerlere gelince Turkiye deki doneri mumla ariyosunuz

6. User has not uploaded an avatar

bahadirkolerkilic
    Üye

tabiki yediginiz donerin nerde ve nasil oldugu cok onemli tavuk doner hakkinda bisey soyleyemecegim ama et doner konusunda bizim ulkemiz bir numara emrex nerde yasiyosun sen

7. User has not uploaded an avatar

emrex
    Üye

aichikendeyim.Doner artik Turklerin tekelinden cikmis nijeryalisi japonu hintlisi bile doner satiyo satmaya calisiyo desek dogru olur

8. User has not uploaded an avatar

selami
    Üye

selam kardesler,ben
    10 yildir japonyadayim
    ahciyim isler yok bu gunlerde ne yapalim doner satiyoruz...

shinjukuda polisler artik kolaykolay doner sattir miyor..

9. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Fazla sahip çıkmışsınız anlaşılan dönere =)

Güzel yapılsa da,fark ortaya konsa,insanlarda zevkle yese... daha iyi olmaz mı?
    Orada bizi tanıtan sizlersiniz.Farklı bir şey sunmazsanız lezzet ve hizmet adına ya da o lezzeti gerektiği gibi vermeden,sadece yapmış olmak ve para kazanmak adına "yöresel" bir işi kendinize alet ederseniz,(yurt dışında bu işi yapmak bunun tanıtıcısı konumunda olmaktır çünkü) sadece kendi kültürünüze ve benliğinize hakaret etmiş olursunuz,hepsi bu!
    Eğer siz bu mantıkta olursanız (yapanlara lafım) Nijeryalıda,Hintli de,Japonda kalkar döner yapar tabi,n'olcak.

Neden dönere izin vermiyor polis artık?Hijyenik mi değil?

Dönerin Türk patenti var mı bilmiyorum?Patent olsa Türkten başkası sahip çıkamaz,her Türkte yapamaz çünkü standart gelir.Yakında Yunanlılar dönere de bizim diyebilir böyle giderse zaten.

Türkleri tüm Avrupalılar sabah akşam döner ve şiş kebab yiyen bir millet zannediyor bu yüzden! =S Türkiyeye gelincede şaşkınlıktan tutuluyolar.

Yurt dışında olan Türkler,ülkenin direk tanıtıcısı olduklarını hiç unutmasalar ve ona göre davransalar çok daha hızlı yol kat ederdik bu konularda aslında.Benim Türkiyeye gelen tüm yabancı arkadaşlarım (her milletten) " Oradaki Türklerle buradakilerin birbiriyle ilgisi yok " şeklinde tepkiler ortaya koyuyorlar sürekli.

Japonya da Türklerin imajı nasıl peki?Genel duruşunuz nedir? -orada yaptığınız işin kalitesinden hayat duruşunuza kadar-

10. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

ben her isi yapiyorum arkadaslar.
    doner,tercume,ozel soforluk,modellik,organizasyon,koruma,vs
    yani yok yok.japonyada calismazsaniz hayat zor.hepinize islerinizde basarilar arkadaslar.

11. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

burada yasayan yerlide olsa yabancida olsa umdugu isi degil buldugu isi yapar.ben yeri geliyor garsonluk yapiyorum.matsurilerde dondurma satiyorum,ingilizce dersi veriyorum.doner ve turk dondurmasi burada cok meshur.hatta marketlerde bile turk dondurmasi diye satiliyor. turkum dediginiz anda bir japonun aklina gelen ilk sey sundurmeli dondurma ve kebaptir.turk mutfagina buyuk rabet gosteriyorlar.emrex de dedigi gibi doner turk tekelinden cikmis.artik her isteyen doneri turk bayragini acarak yapip satiyor.peki lezzetli yapabiliyorlarmi?? tabiki hayir.
    bu onlarin da ekmek kapisi.bence bu olayi o kadar yadirgamamak gerek.cunku bizlerde turkiyede italyan,fransiz,meksikan vb yemekleri yaparak musteriye hizmet veriyoruz.

12. User has not uploaded an avatar

gurcan632
    Üye

bende sihjukuda calisiyorum ahciyim bosphorus hasan da calisiyorum buranin etlerin lezeti hic yok

8 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  13. egetatsuya

egetatsuya
    Üye

japonya da doner kebab isinde eleman arayan varmi yoksa bile nasil is bulurum acaba ama japoncam yok ;(

7 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS