Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » İş / Ticaret

1. User has not uploaded an avatar

jlofeel
    Üye

arkadaşlar ben kuaförlük okuyorum.kendimi yeteri bilgiye ve deneyime kazandıkdan sonra jp gelmek olacak.inş.orada kuaförlük nasıl neler yaptırıyorlar insanlar genellikle bilgsi olan warsa lütfen yazar msınız?

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

bayan kuaforler burada cok iyi kazaniyorlar.ama yanilmiyorsam burada kuaforluk kursuna gidip kursu tamamlamak gerekiyor.internetten but tur kurslari arastir.vize icin sponsor olup olamayacaklarini sor.

3. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Kuaförler orada çok pahalıymış,bu yüzden insanlar saçlarını bazen kendileri kesiyorlarmış diye bir şey duymuştum,doğru mu?

4. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

evet cok pahali.
    erkekler icin sac kesimi 3000 yen. yani 35-40 ytl civari.
    ama ucuz kuaforlerde var tabi.
    insanlarin saclarini kendisi kesmesi konusuna gelince;henuz boyle biseye rastlamadim

5. Kuaforde calisan guzellik uzmani bir arkadasim var. Bana soyledigine gore mecburi bir meslek sinavi var. Bir de ciraklik sistemi gibi birsey var. Yasal olarak sinavi kazanip sertifikayi almadan kuaforluk filan yapilamiyor. Sinav da dogal olarak japonca. Sinav sorularini gormustum. Iyi seviyede japonca ve kanji bilgisi gerektiriyor. 2kyu japoncasi yetmez sanirim.

Kuaforler genelde pahali. Ama cok fazla da kuafor var. Okul kampuslerinde veya yaslilarin tercih ettigi yerlerde ucuza da bulunabiliyor. Kendi sacini kesenler de var. Ozellikle yabanci ogrenciler arasinda yaygin ama Japonlara da bayagi rastladim. Daha cok orta yas ve ustu bayanlar arasinda kendileri kesenler var. Gencleri gosterise onem verdiginden paraya kiyip iyi kuaforlere gidiyor. Unlu bir kuafor olursa iyi kazaniyor ama cok fazla kuafor var. Digerlerinin iyi kazandigini sanmiyorum. Kuaforde calisan arkadas da bu alanda 2 senelik bir meslek okulunu bu sene bitirip ise basladi. Maasi dusuktu ve neredeyse hic tatilinin olmadigindan sikayet ediyordu.

6. Evet devlet tarafından sınav veriliyor.
    tatil haftada bir gündür.

7. User has not uploaded an avatar

jlofeel
    Üye

ben şimdi oraya geldim.diyelim arkadaşlar birde vize almak için jp benden gerekli neden isticek.bende seviyorum sizin memleketi desem hemen wermezler vizeyi.nasıl yapmam gerekiyor.aslında bunları konuşmak için çok erken ama erkenden öğrenirsem zmanı gelince herşey daha kolay olur diye düşünüyorum.ve ben jp gelince kuaförlüğü yeniden başlicam.tr dükkan açma diploması kuaförlük diploması orada geçerli değil mi?

8. User has not uploaded an avatar

emrex
    Üye

arkadasim bi japonla evlenmek en kolay vize yolu diger turlu cok para harcarsin eger o kadar paaran varsa bence hic burda kuaforluk icin ugrasma derim cunku burada hersey cok farkli...

9. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Kırpık saçlı oluyor bazıları kendileri kestiği için demişlerdi bana arkadaşlarım.Bir daha yolda yürürken dikkat ederek bak bakalım kırpık saçlı var mı Unforgiven01 ? =)

Kuaförler niye bu kadar pahalı peki?Yaygın değil mi?

10. kendin dukkan acip baskalarini da calistirirsan, vize sorun olmaz. ama kuafor olarak oylesine bir dukkana girip calisicam dersen isin zor. Ama buyuk bir sirket seni guzellik uzmani vs. olarak getirtirse mumkun, ama onun icin yaptigin iste cok basarili olman lazim.

Diplomanin gectigini pek sanmiyorum ama belki turkiyedeki japon elciliklerine sorarsan kesin yanit verebilirler.

Kuaforler cok yaygin. Pahali olmasinin sebebi belki cok yaygin olan o cilgin, acayip, rockci vs. gibi sac kesimlerini yapmanin vakit ve emek almasi olabilir, o yuzden genel olarak "kesim" pahali tutulmus olabilir, sadece bir teori. Ben sadece normal kesim yapan yerlere gidiyorum, kesimi 1400 yen.

11. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

kirpik sacliya fazla rastlamadim.demekki iyi kesiyolar ayna karsisinda :))

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS