Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya Diğer / Çeşitli Yardım Konuları

1. Japonyada genelde türk parçaları dinleniyor, tarkan, mustafa sandal, davut güloğlu ve ismail YK parçaları en çok dinlenen parçalar arasındadır, ben bunun araştırmasını yaptım kaetler ve CD`leri satılmıyor orda ama internette en çok indirilen, en çok dinlenen sanatçılardır

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Japon kızları Tarkan'a bayılıyor. =D

3. greentea evet tarkan öyle bir dinleniyor ki bilemezsiniz, adeta tarkanın kaseti yok satıyor...

4. leyla

leyla
    Üye

Bildiğime göre sertap erener de dinleniyor. Sertap erener bir japon korku filmine şarkı vermiş. Sanırım bu yüzden tanınıyor.
    Geçen günlerde japon bir arkadaşımla kamerayla konuşurken bana sertap erenerin cd sini gösterdi. Engilizce çıkardığı albümü!
    Ama cidden çok şaşırdım:)
    Vede çok sevindim:)

5. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Evet "Here I am" şarkısı.Karaokelerde girmiş o şarkı artık.Here i am gibi bir şarkı korku nasıl korku filimi müziği olur onuda aklım almıyor ama...

6. User has not uploaded an avatar

emrex
    Üye

karaokelerde turk sarkisi yok ben sertap erenerden baska kimseyide duymadim radyoda.. kaset olayina gelince bi tane bile turk sanatcisinin kasedini goremedim.japonyuada en cok taninan turk sanatcisi diye bi olay yok cunku taninan bi Turk sanatcisi yok

7. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

aynen bende...
    sertap erenerden baskasini karaoke de vede kapali mekanlarda dinlendigi duymadim.karaokede sertap in adi Sertab diye geciyor ve baskada bisi yazmiyor.

8. User has not uploaded an avatar

Schwanzerberg
    Üye

Fazıl Say da tanınıyor Japonya'da.Hatta bir Tarkan kadar bile tanınıyor olabilir.Ki en son bu sitede de yayınlandı o haber, bir animeye bilgisayar aracılığıyla onun parmak hareketleri aktarılmıştı.Animede gördüğümüz piyano çalan kurdun parmakları
    Fazıl Say'ındı.Bu animeye özel beste de yapmıştı Fazıl Say.Ayrıca Japonlar klasik müziğe ve enstrümental müziğe çok düşkünler,o yüzden de Fazıl Say'ı tanımıyor olmaları zor,özellikle bu yeni animeden sonra..

9. leyla
    o filim Kore filimdir.

arkadaşlar
    Türk müzik CDsi HMVde var.Başka büyük CD mağazada da var.
    Tarkan ,Sertab,Ebru Gündeş,başkaların da
    Bugünlerde oraya gitmediğim için hangi şarkcılarının CDsi olduğunu pek bilmiyorum.
    oradaki World musik e gitsin

10. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Ben niye Japon arkadaşlarımdan Sertap ın Here i am şarkısını Karaokede söylediklerini duydum.Rüya görmüş olamazlar bence. =)
    Dinlemek demiyorum bakın söylemişler,karaoke listesinde varmış,Tokyoda bir karaoke barda.Her yerde demek değil bu sadece,varmiş bir yerde demek. =)

11. Sertap'ın Here I am sarkisi karaokede var. Bir cok yerde gordum. Japonyada karaoke seti olarak birkac sirketin seti var. Sirkete gore kalitesi ve icerigi degismekte. Karaoke bar acanlar da bu setlerden birini tercih edip aliyor. Ona gore de sarki icerigi degisiyor. Sertap'ın Here I am sarkisida bu setlerin bazilarinda kesinlikle var. Ben de cok defa soyledim sarkiyi. Bunun disinda Tarkan'in Simarik adli sarkisi da Japonya'da karaokede var. Ama Tarkan degil de Holly Valence ismiyle geciyor, cunku Holly Valence 6 sene kadar once bu sarkiyi ingilizce sozlerle Kiss Kiss adiyla soyleyip Ingilterede liste basi olmustu. Karaokede bu sarkiyi sectiginizde dogal olarak ekrana bu ingilizce sozler yaziliyor ama calan muzik bildigimiz Simarik. Sozleri hatirlayanlar sarkiyi direkt Turkce soyleyebilir. Japon arkadaslar karaokede bana da bir kere Simarik'i Turkce soyletmislerdi.

12. leyla

leyla
    Üye

Hımm teşekkürler mogocuğum
    Demekki ben yanlış biliyormuşum +_+ :)

13. AiSeRu

AiSeRu
    Üye

nambada MUJI nin 3. katinda ne( tower )di ya unuttum orda wold bolumunde turk bolumude var..sertap erener,sabahat akkiraz,mustafa sandal,tarkan ,turk osmanli tarihi cdleri ve dansoz dvd leri mevcut..fiyatlari 2-3 bin yen arasiydi..arayanlara duyurulur..bir ara gittigimde cd tower in tam adini yazarim size:)) ama MUJI binasini bilen onuda rahatlikla bulur 3. katinda..

14. emrex bende öyle dedim zaten, ama tarkanın kaseti japonyada var, ayrıca diğer sanatçılarımızda internet ortamında japonlar tarafından en çok dinlenen sanatçılardır dedim yani yanlış anlaşılmasın yorumlarım okey :)):):)

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS