Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japon Mutfağı

1. AiSeRu

AiSeRu
    Üye

arkadaslar,osakada yasayanlara ozellikle duyurmak istiyorum ve osakaya herhangi bir nedenle ziyaret edenler size bir donerci tavsiyede bulunacagim..turkiyedeki doner tadini durum doner,pilav ustu doner bircok doner cesiti bulunan seyhan kebap'ci var..namba'da furutsu taikukaikan var yani buyuk unlu sumo guresi yapilan spor salonuyla karsi karsiya..namba parks'in ayni cadde uzerinde,sol tarafta..mc donalds dan bakildiginda gorulur rahatlikla..bir giden bir daha gidiyor..ustasi 20 yillik falan askin asci ustasiymis..giden baska arkadasini'da goturuyor muhakkak..site adreside vardi seyhankebap.com diye gercekten tavsiye ederim..

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

fareler
    Üye

ummay yo hontoni osi deska

3. User has not uploaded an avatar

fareler
    Üye

evet yemekler cok guzel ama butun restaurantlarimizda da guzel kotuye rastlamadim

4. Osaka'da zaten fazla Turk restorani yok. Bir arkadasin arkadasi Seyhan'da baito yapmisti. Usta demissin ama ben Osaka'daki Turk ascilar arasinda ustalik belgesi alabilmis ahci yok diye duymustum. En yuksek olarak kalfa var diye duydum. Yanlis duymus olabilirim, arastirmak lazim. Bildigim kadariyla Seyhan'in ahcisi da birkac yil once kapanan Tugra'da calisiyormus. Tugra yasadisi kotu isler cevirip sonunda iflas etmis.

5. AiSeRu

AiSeRu
    Üye

asci belgesi derken japonyada asci belgesimi diyorsun?ben tr de 20 yil kadar ascilik yapmis demistim..ve burdada restauranta asci olacak calisacak asci, ilk once ascilik kurslarina katilip bilgisini ispat edip,japon mutfak kurallarinida ogrenip ustalik belgesini alip bu belgelerle ascilik yapabiliyor..duvarda 4,5 tane belge vardi,icinde japonya ascilik belgeside vardi..
    birde tugra restaurant icin birsey soylemek istiyorum..cok gittigim tanidigim yerdi ve kesinlikle duydugun (yalan)gibi kotu islerden dolayi degilde..kirasi ve 2 ust duzey asci parasi yani kisacasi geliri gideriyle basa bas veya yetinmecek kadar azaldigindan dolayi kapandi diyelim..kotu is derken neyi kastetmisler size cok merak ettim..osakanin ilk ve en buyuk luks restaurantiydi..pahalisina pahaliydi cunku gelir/gider meselesi..ama tadina laf edene sasarim,ayni tadi burada hicbir restaurantta bulamazlardi..

6. User has not uploaded an avatar

danielsan
    Üye

selam osakada restorana gitmek için burayı okuduk.
    namba"ya gittik.seyhan kebabı bulamadık.
    fakat orda sorarken japon bir teyze bize şurda turk restoranı var dedi.

bir gittik.süperdi,
    Karakuş restoran

kebab,şişler : süperdi,eti türkiyede çok az yerde bu kadar iyi
    ,avustralyadan gelen kuzu etiymiş.et şiş süper.

humus : istanbuldaki birçok yerden bile daha iyi.

sütlaçı : süperdi

mercimek çorba,salata, güzeldi.

osakada olanlar kesin gitsin.

sabah da sualtı akvaryumun ordaki restorana gittik, orayı tek tek sölemek istemiyorum.yencek gibiydi ama istanbulda olsa işi zor.
    ama dondurması ,pidesi güzeldi.

osaka başka yer bilen varsa lütfen paylaşssın.

9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  7. User has not uploaded an avatar

danielsan
    Üye

selam,

osakada 2. günde konak restorana gittik.
    ama geç gittik yemek kalmamıştı. bize sütlaç ve kazandibi ikram ettiler.işte böle memleketimiz insanı.
    buralarda uzaklarda duygulandık.
    fırsat olursa yarın gidip yemek yiyecez,osakadakiler çok şanslı.

bu arada konak restoranda adamın bir hesap istemez demesi vardı ki, heyt be,tam memleketim insanı,türkiyede olanlar değerini bilsin.

9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS