Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonca

Nihongo Bölümü

(6 posts)

Etiketler:

,
  1. prettycat

prettycat
    Moderatör

Bu başlık altındaki konuların çoğu Japonca değil
    "???日本語?書???????" "Buraya Japonca yazın" demek bunu biliyorsunuz değil mi? Lütfen ya bu konuları kaldırın yada taşıyın.

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

yaa kardesim kanji okuyamayipda orda ne yazdigini merak eden arkadaslarimizda var.herkes memnun birak oyle kalsin

3. Sanırım bilgisayarında japonca karakterlerini okuyamayan ya da japonca yazamayan arkadaşların bulduğu bir çözüm türkçe karakterler kullanmak. Bunun önüne geçmek biraz zor olabilir. İmkanlar dahilinde herkesin japoncasını kullanmasının bir mahsuru olmasa gerek.

Eğer kanji okuyamıyorsanız
    http://language.tiu.ac.jp/
    adresi size yadımcı olabilir sanıyorum. Site kanjilerin okunuşlarını veriyor bu açıdan faydalı olabilir. Fakat malesef kelimelerin ingilizce anlam karşılıklarını veriyor.

4. prettycat

prettycat
    Moderatör

Demek istediğim Japonca harfler kullanmak değil. Normal romaji (roma harfleri-latin harfleri) kullanılabilir ama çoğu başlığın altında Türkçe mesajlar var. Ben onlardan bahsetmiştim.

5. prettycat haklısın ama, o bölümün açılma sebebi, japonca konuşalım diye bir başlık açılmasıydı. forumda da, "japoncamı geliştirmek istiyorum, bana yardım edin " şeklinde mesajlar geliyor. aslında o üyeler için, açıldı orası. yani japoncasını geliştirmek isteyenler için. ama genellikle japoncasını geliştirmek isteyenler o bölüme değilde, japonca bölümüne "japoncamı geliştirmek istiyorum, yardım edin," "bana japonca öğretin" gibi mesajlar gönderiyorlar. bence o bölüm forumda aynı şekilde kalsın, belki ilerde o başlığın açılış amacına yönelik kullanan üyeler de çıkar.

6. prettycat

prettycat
    Moderatör

Pek ikna olmadım ama madem beğenmiyorum o başlığa girmem olur biter sağolun cevabınız için.

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS