Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japon Mutfağı

Sushici Özgür

(48 posts)

Etiketler:

,
  1. User has not uploaded an avatar

ozgurekiz
    Üye

Merhaba Arkadaşlar
    Ben Özgür. Erciyes Üniversitesi Japon Dili Ve Edebiyatı mezunuyum. Bu siteyi yeni keşfettim. kusura bakmayın. MEzun olduktan sonra kısa bir süredir Nişantaşında bi sushi barda yöneticilik yapmaktayım. Japonları asıl şimdi yavaş yavaş tanıyorum. İş hayatında japonalr bambaşka. İlgilenen arkadaşlar olursa herzman mekanıma beklerim. sevgilerimle...

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. tokyo18

tokyo18
    Üye

ya iş hayatı diildde,şimdi siz mezun oldunuz ya ordan yannii uygun derecede japonca biiyo musunuz acaba :(

3. User has not uploaded an avatar

ozgurekiz
    Üye

evet. bilyiorum. buranın sahibi japon bi bayan ve annesi zaten.akaşama kadar onlarla beraberiz...

4. Yanlış anlamazsanız sadece Japonca bilmek sushi bar da yönetici olmak için yeterli mi diye sormak istiyorum.

5. User has not uploaded an avatar

ozgurekiz
    Üye

tabiki diil. ama japonca bilmek şartı avrdı. bi tanıdıgım japon sayesinde kabul edildim. yönetici vasfıyla alındım ama burda her işi yapıyorum. yerden paspasına tutun da cam silemsine akdar. japon iş kültüründe müdürlük yöneticilik diye bişi yoktur. her işi yapacaksın. aynı şekilde patronumda öyle...

6. tokyo18

tokyo18
    Üye

peki bütün bunlara ragmen sonucta adı var : siz okudunuz vs.. peki yeterli ücret alıyor musunuz ?

7. prettycat

prettycat
    Moderatör

"japon iş kültüründe müdürlük yöneticilik diye bişi yoktur"??? ne demek istediniz? Japonya'da müdürlük yöneticilik elbette vardır demek istediğiniz daha farklı bir şey olsa gerek.

8. User has not uploaded an avatar

ozgurekiz
    Üye

Öncelikle şunu söyleyeyim japonalrın çalışanın hakkını herzman verirler. çok şükrü bende alıyorum.
    İkincisi Prettcay arkadaşım japonlarda tabiki yönetici müdür diye kavramalr var. olmasa neden japoncaya shachou kachou diye kavramalrı koysunlar. ama şöyle bişey var yöneticiyle çalışan arasında fark pek olmuyor. japonyadaki müdürlerle çalışanlar hepsi aynı ortamda çalışrılar. bizdeki gibi ayrı odaları yoktur. uamrım yeterince anlatabilmişimdir...

9. prettycat

prettycat
    Moderatör

ozgurekiz anlattığınız durum sanırım bazı şirketler için geçerli çünkü Japonya'da yöneticiyle çalışan arasındaki fark baya büyüktür; şirkette yükselebilmek için üst makamındakinin gözüne girmen şarttır, bunun için en basidinden her yıl başında müdür vb üst makamdaki kişilere hediye yağar, çoğu şirkette yöneticilere ayrı oda verilir, müdür her konuda sorumlu tutulduğu için emrinde çalışanları çalıştırır. Nereden mi biliyorum? Ben Japonum:)

10. User has not uploaded an avatar

ozgurekiz
    Üye

hehe. bir japon kadar iyi bilecek halim yok elbet. ama yanlış anladınız sanırım. benim bahsettiğim gidipte şirket sahibi veya genel müdür gibi bi şey diil.
    artık şeflerimi diyelim.bölüm müdürümü diyelim...
    tabiki en üst kademedekiyle çalışan aynı olamaz. bu dünyanın hiçbiryerinde yoktur. anlatabildimmi acaba? tokoro de ima nihon desuka?

11. tokyo18

tokyo18
    Üye

çok iyi ya.. harika bi türkçekonuşuosunuz prettycat! ve japonsunuz.. of :s şimdi ben tr de doğdum ya, bide türkçeyi japoncadan daha ii konuştuğumiçin geç kalmış mı sayılıyorum japon olmak için :( ya of kıskanıyoruumm... çok hemde :s

12. prettycat

prettycat
    Moderatör

iie torukoni sunde imasu ne demek istediğinizi şimdi anladım tokyo18 ben sizin japon olduğunuzu sanıyordum??

13. tokyo18

tokyo18
    Üye

ah ne güzel.. ama malesef değilim..keşke olsaydım.. keşke keşke! ama bilmiorum geç kalmış olmalıyım :s ama ne japonum nede henüz japonyada bulundum. 1 gün inşallah.. siz tr de mi yaşıyorsunuz? bu kadar iyi türkçeyi nasıl öğrendiniz. uzun zamandır burda olmalısınız..?

14. prettycat

prettycat
    Moderatör

forumda pek özel bilgi yazmak istemiyorum ama 7-8yıldır buradayım ve okuyorum.
    Konuyu saptırmayalım. ozgurekız mekanınızın yerini ve ismini verirseniz uğramak isteyen olacaktır.

15. User has not uploaded an avatar

ozgurekiz
    Üye

Arkadaşlar benim mekanımın adı Sabi wabi. Nişantaşındayım. ilgilenenelri herzman beklerim. Pretty cat sizide beklerim...

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS