Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japon Mutfağı

Sushici Özgür

(48 posts)

Etiketler:

,
  1. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Toplanıp niye hep beraber gitmiyoruz ki?İstanbuldakilerde tanışmış olur hem. =)
    Özgür ben senin ne demek istediğini anlıyorum,aynen dediğin gibi herkes her işi yapıyor,o kimse senin başında patronun bile olsa!
    Nerden mi biliyorum!?
    Çünkü ben Japon değilim,ama Japonlarla 1.5 sene çalıştım!;)

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

tecrube
    Üye

Sushi'ler guzel mi?
    Sushilerde hangi pirinci kullaniyorsunuz? Japon pirinci mi Turk pirinci mi?
    Baliklar dondurulmus mu geliyor yoksa
    gunluk taze mi?

Selamlar

3. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

pretycat
    7-8 yildir turkiyedesin ve okuyosun ve japon siketinde calisiyormus gibi cevap veriyorsunuz.bende japonum ona kalirsa,japon olmak japon sirketinin duzenini biliyorum anlamina gelmez ki.
    ozgur ekiz
    istanbula gelince ugrarim.bol wasabili bi sushi ni yerim insh.

4. prettycat

prettycat
    Moderatör

tokyoalican elbette bir lise öğrencisi bilemez o yüzdenaileme sorduktan sonra bilgi yazdım onlar Japon şirketlerinde çalıştıklarına veya çalışmış olduklarına göre bilirler değil mi?

5. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

her forumda okuduklarini ailene mi soruyosun diyecegim muhabbet uzayacak neyse.
    prettycat derslerinde basarilar

6. prettycat

prettycat
    Moderatör

Muhabbet uzayabilir çnkü yanlış bilgi verdiğimi düşünmenizi istemem. Sonuçta bu foruda birbirimizi bilgilendirmeye çalışıyoruz. İş konusunda bilgimin yetersiz olduğunu düşündüğüm için merak edip aileme sordum, bunda bir gariplik yok?

7. User has not uploaded an avatar

tecrube
    Üye

prettycat,sen gercekten Japonsan ve bu kadar duzgun bir Turkce yazabiliyorsan seni tebrik ederim.
    Seni,Turkce'yi en iyi bilen Japon adayi olarak gosteriyorum.
    Butun arkadaslar oy versinler..

8. leyla

leyla
    Üye

:) Evet bencede! Kesinlikle bir japon olduğunu tahmin edemezdim.

Tebrikler!

Bu arada mogo'nun hakkını da yemeyelim. Ufak tefek hataları olsa da onunda türkçesi iyi.

9. prettycat

prettycat
    Moderatör

Yorumuma cevap beklediğim tokyoalican 'ın da Türkçesi iyi, Türk olduğunu sanıyordum!

10. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

evet haklisin bunda bi garplik yok.
    ben hem turkum hemde japonum.

11. prettycat

prettycat
    Moderatör

Melez demek mi istedin yoksa ruhen mi hem Japon'sun hem Türk'sün?:)

12. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

@Prettycat
    sanırım sen o işle ilgili soruyu annen ya da babandan Türk olan hangisi ise ona sordun.Ve oda bunu birebir deneyimleme fırsatı bulmadığından sana böyle genel bir cevap verdi diye düşünüyorum.
    Çünkü herhangi bir Japon,"yönetici" konumunsa bile olsa gerketiğinden bir çalışanı gibi onun yaptığı işleri yapabiliyor.Bununda Japonya da bilindiğini düşünüyorum.
    Neden mi?

Japonyanın en zengin 4.adamının bizi ve Japon patronlarımı Alaska da çalışırken teftişe geldiğinde,üstüne giydiği en sade giysilerle karşıladığımızı,patronlarımla beraber oturup cins bir Somon balığının yumurtasını birlikte ayıklayıp aralarında espiri yaptıklarını ve gelip halimizi hatırımızı sorduğunu çok iyi biliyorum.Hatta bu olaydan sonra patronlarıma,patronlarının bildiğimiz patronlar gibi olmadığını söylediğimde bana Japonyada ki alçakgönüllü Japon patron modellerinden bahsetmişti.(Genellemedi ama)
    Halbuki ben bunu Amerikalı,Latin Amerikalı,Filipinli ya da Türk patronlarımdan hiç bir zaman görmedim.Bırakın iş hakkında fikir sormayı,eğitim ve insanı karakter bakımından çoğunun benden çok aşağı olmalarına rağmen genede bizi ezmekte ve kendilerini üstün görmekte bir mahsur görmezlerdi.

13. prettycat

prettycat
    Moderatör

Benim annem de babam da Japon:) Ama bu kadar kişi buna eminse ben de çok iddialı olmayayım ki yanlış bir bilgi vermek istemiyorum. Özgürün dediği gibi bahsettiğimiz patron veya yöneticinin makamına bağlı olabilir.

14. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Hımm...
    Prettycat (konu harici olarak) ilgi ya da sorulardan bunalmış olacagını dusunuyorum.Benim de sınıfımda cekik gözlü bir arkadasım olsa hatta tek olsa çok soru sorardım sanırım ona hatta yoldan gecerkende dikkatlice yuzune bakıyor olmalılar.Hatta Japonyayıda özlüyor olmalısın (yaşını ve ne kadar süre Japonyada kaldığını bilmiyorum ama)

Neden senin ve ailenin Türkiyede yaşadığınız sorunları,problemleri ya da hoşunuza giden şeyleri bir başlık altında bizlere anlatmıyorsun?Özel hayatın kısmı değil tabi ki yanlış anlaşılmasın lütfen genel olarak ilginç bulduklarını kastediyorum aynen bizimde yurt dışında yaşadığımız ve paylaştığımız şeyler gibi mesela.

Zevkle okuruz bizde eminim ki hemde başka bir bakış açısına bakma açısından ilginç olur düşüncesindeyim.

Ne dersin?

15. prettycat

prettycat
    Moderatör

Evet güzel bir fikir. Hepsi birden aklıma gelmeyebilir ama bir başlık altında parçalar halinde paylaşırım elbette;)

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS