Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japon Mutfağı

Sushici Özgür

(48 posts)

Etiketler:

,
  1. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

prettycat

Mrb.Turkceniz benden daha iyi. Tebrikler. Osmanbey'den Bayan yoshiko'yu tanirmisiniz?

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. prettycat

prettycat
    Moderatör

*Merhaba* sağolun. Osmanbey ile Bayan Yoshiko'nun kim olduklarını söyler misiniz?

3. User has not uploaded an avatar

ozgurekiz
    Üye

Merhaba Arkadaslar...
    Oncelikle boyle gerginlik yaratacak bi konuyu actigim icin herkesten ozur diliyorum. Baliklarimiz haftalik geliyor. taze bi sekilde geliyor. istanbulda gunluk balik bulmak zor. ancak cok buyuk bir restoran olcakki hergun taze alacak. yoksa 1 balik icin nakliyat yapmiyorlar. ama bu sekildede cok taze oluyor bana guvenebilriisniz.
    vallahi bencede cok iyi bir fikir. hep beraber burda oturabiliriz forumdakiler olarak. fiyatlarimiz istanbul piyasasina gore gercekten cok ucuz. ha bi de arkadaslar facebookta Sabi-Wabi Sushi Restaurant adinda bi grup olusturuyorum. Eger kalabalik bi grup olusturabilirsek super oalcak. sizlerinde yardimlarini bekliyorum.

Bu arada Erjiyesjp arkadasim. kac yili emzunusun. bende erciyesten mezunum.
    hadi herkese iyi mutlu gunler...

4. User has not uploaded an avatar

ozgurekiz
    Üye

Bu arada ben osmanbeye cok yakinim. Yoshiko hanimin meslegini soyleyebilrimsiiniz acaba. bir gun tasinsmak isterim...

5. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

Pretty & ozgurkiz

Benim Turkiye'de oldugum donemlerde Osmanbey'de bir Turizm Sirketinde calisiyordu ama su anda buyuk ihtimal Taksim civarinda oturuyor. Ismini cikaramadigim bir semt ama (K.. ile basliyordu ) Sisli istikametine giderken solda kaliyor.
    Yoshiko hanim buyuk ihtimal su anda ozel ders veriyor. Yoshiko Ozawa. Benim 98 yilinda ogretmenimdi. Turkce, Ingilizce ve fransizca super.. Nede olsa o bir Sapporolu..

Not = Ks'liyim ama Japoncayi ozel dersler alarak ogrendim Bogazici ve Osmanbey'de adi gecen Yoshiko hanim. 98 yilinda Konusma yarismasi Noryoku Shiken falan bayagi bir macera yasadim.
    99-2000 yillari arasinda Sultanahmet'de takilan butun japoncacilari tanirim.

6. User has not uploaded an avatar

ozgurekiz
    Üye

Herkese Merhabalar...
    Arkadaşlar burada özel bilgi vermek istemyiyorum ama belkide ilgilenen olacaktır. Şubat ayında bir kış promosyonu yapmayı planladık. Promosyonumuz aşağıdaki gibidir.
    Tüm arkadaşları buraya bekliyorum. Hemde herkesle tanışmış oluruz. iyi günler...

SUSHİ SEVERLERE MÜJDE....

Not: Mesaj reklam içerdiği için moderatör tarafından reklam içeren kısım silinmiştir.

7. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

prettycat; forum da ozel bilgilerimi paylasmiyorum ozur dilerim.profil bilgilerimde msn adresim var tabiki konusmak isterim.

8. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

ooo bayagi ucuzmus.japonyaya da servis varmi japonyaya:))

9. prettycat

prettycat
    Moderatör

tokyoalican başka bir forumda yazılanlardan Türk kökenli Japon olduğunuzu öğrendim (evlilik veya ona benzer bir yolla Japon vatandaşı olmuşsunuz sanırım) Bu durumda benim bildiğim şeyleri( Japon toplum yapısıyla ilgili) sizin aynı şekilde bilmeniz beklenemez diye düşünüyorum. Çünkü Türk toplum yapısını da ben sizin gibi bilemem saygılar...

10. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

prettycat;
    no comment

11. prettycat

prettycat
    Moderatör

Başka bir forum derken bu forumda başka bir başlık demek istemiştim hatta link bile verebilirim. Yani başka bir başlıkta verdiğiniz kişisel bilgileriniz hakkında neden yorum yapmayacaksınız ki? "Ona bakılırsa ben de Japon'um" dediğiniz için yorum yapamıyorsunuz galiba? - Burada amaç elbette milliyetçilik değil kendini Japon hisseden Japon'dur ama Japon olduğunuzu söyleyeyip benim bilgilerimin yanlış olduğunu iddia ettiniz- Bu arada suşilerin fiyatı gerçekten uygunmuş İstanbul'a mı gelsem:)

12. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

prettycat;
    lütfen tahrik edici şeyler yazma çünkü seninle tartismaya girmek istemiyorum.
    ben yillardir japon kulturunu hakkinda arastirma yapmis ve yillardir japonyada ikamet etmekteyim.tabiki japon olmak herseyi bilmek anlamina gelmez!!!

13. User has not uploaded an avatar

cancan
    Üye

prettycat turkleri japonlardan daha iyi taniyor.Kendisi uzmanmidir?

14. User has not uploaded an avatar

tecrube
    Üye

prettycat'in Japon olduguna inaniyormusunuz?
    Ben kesinlikle inanmiyorum.
    Kusura bakma prettycat hic bir Japon bu kadar guzel Turkce ne yazabilir ne konusabilir.

15. prettycat

prettycat
    Moderatör

İnanıp inanmamak size kalmış bir olay ve umarım kendimi beğenmişlik olarak algılamazsınız ama eğer ana dilim Türkçe olmadığı halde, 8yaşımda buraya gelip 0'dan Türkçe öğrendiğim halde fen lisesini kazanabiliyorsam zekamın düşük olmaması lazım ve Türkçem de iyi olmalı bence...
    tokyoalican amacım ortamı gerginleştirmek değil sadece neden "ona bakılırsa ben de japonum" dediğinizi merak ediyorum.

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS