Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Eğitim

1. Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar bu siteyi yeni buldum ve epey bilgilendirici yazılar var ben mersin üniversitesi bilgisayar teknolojileri ve programlama bölümü ögrencisiyim ve dikey geciş sınavı ile mühendislik bölümlerine gecicem benim merak ettigim konu şu japonyada bir üniversiteye geciş yapabilirmiyim acaba böyle bir sınavla veya öss ilede olabilir bilginiz var mı ben sadece tokyo üniversitesini buldum ama bu üniversitede duyduguma göre girişleri oxforda girişden zormuş başka üniversite yokmu acaba jp'de birde forumda baktım ama bulamadım galiba örnegin ev kiraları hayat şartları gibi bir kac bilgilendirici yazı koyarsanız sevinirim (örn:ayda herşey dahil şukadar para harcarsınız gibi bir bilgi ortalama bir yaşam tabi bu :))

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Bu aradağın şeylerin hepsi forumda farklı başlıklar altında defalarca anlatıldı.Eğer dikkatlice "hepsini" okursan aradığından fazlasını bulacaksın.

Kolay gelsin.

3. teşekkur ederim yaşam kiralar falan buldum evt ama üni konusunda hala bilgisizim :( yakında türk japon derneginden ögrenicem ama bilgisi olan ve aydınlatan varsada sevinirim

4. cok teşekur ederim saolun

5. Japonya da da Tandai denilen iki yıllık eğitim veren üniversiteler var. Ayrıca bizim gibi bu iki yıllık üniversitelerden sınavla 4 yıllık bölümlere geçiş imkanı da mevcut.

6. Benim bildiğim Osaka da bir özel üniversitede var. Ama diğerlerinde de olması gerek.
    İnternetten araştırma yapabilirsiniz bu konuda.
    Bende bir kaynak bulursam size burdan atarım.

7. Selam herkese,

Egitim konusundaki yazilarinizi merakla izliyorum..

8. User has not uploaded an avatar

glsm
    Üye

bir şey sorcam türkiye de hangi üni.ler gönderiyor japonyaya yada gönderen var mı eğitim için

9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  9. Bogazici gibi Japonya ile ogrenci degisim programi olan universiteler var.

9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  10. User has not uploaded an avatar

denizci
    Üye

Türkiyeden 2 yıllık bir bölümden mezun olup japonyada 4 yıllık bölümlere geçmek için sınavlara giriş hakkımız varmı biliyormusunuz? varsa sınav içeriği konusunda bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.

8 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS