Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Yaşam

 1. User has not uploaded an avatar

  inila
  Üye

  Arkadaşlar Japonya'da patronlara duyulan korku bazen kişiyi intihara bile sürükleyebiliyormuş,böylesine alçakgönüllü patronları olan insanlar neden kendilerini öldürüyorlar?Japonya'da hata yapan bir çalışanla patronu arasında nasıl bir iletişim gerçekleşir?

  12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 2. User has not uploaded an avatar

  emrex
  Üye

  Japonyadaki patronlarin alcakgonullu oldugunu nerden biliyosun bole bi kaniya nasil vardin??konu sushi ama bi sorayim dedim inila ??

  12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 3. User has not uploaded an avatar

  greentea
  Üye

  Alçak gönüllükle,disiplin aynı şeyler değildir.Kişi,birini ezerek baskı yapmadan da o kişiyi denetimi altına alabilir.Hele ki Japonya gibi çalışma sistemi ve ona ait kuralları kesin olarak belli ve oturmuş bir ülkede herkes patronuna ve işine karşı olarak sorumludur.Bu bir yaşam felsefesidir çünkü.

  Sen bir Japon'a Harakiri'yi sorduğunda,şuan için Japonya da bunun anlamı "işinden kovulmaktır" diyebilir. (benim aldığım cevap hep bu oluyordu)

  Hata yaparsan oyundan düşersin,düşersende bu toplum içinde onur kırıcı bir şey olur çünkü anlamı görevini tam olarak yapamamaktır.O zaman kendine keseceğin cezada ölümündür.Bilmem anlatabildim mi?

  12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS