Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Gezi

1. User has not uploaded an avatar

Emilli_52
    Üye

herkese merhaba.. ben Mustafa Emilli. haziran ayında japonyaya turistik gezi amaçlı bir seyahat planlıyorum. ve japonya genelinde görülecek güzel yerler hakkında bilgi istiyorum, tokyo, kyoto, osaka, kobe, kanagawa.. bu yerler hakkında bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.. lütfen yardımlarınızı bu kardeşinizden esirgemeyin.

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

ebruli
    Üye

Sevgili arkadasim. Benim bugun Japonya'da 11. gunum. Henuz diger sehirlere gitmedim ama Kyoto kunusunda biraz bilgi verebilirim. Bir kere iyi bir zamanda gidiyorsun sanslisin. Sirasiyla suralara gitmeni siddetle tavsiye ederim. 1- Kinkakiji Temple-2- Ryoanji Temple,3-Nin-na ji Temple,4-Myoushinji Temple sonrasinda ise trenle Kyoto istasyonuna donup 5-Sanju-san gen do,6-Keihan Honsen 7- Yasaka Shrine, 8- Kiyomizudera Temple ve arada ninenzaka butun buralari planli ve hizli bir sekilde yuruyerek gezebilirsin. sadece 1 kere baslangicta otobus ve arada tren kullanabilisin. Emin ol ekonomik ve guzel bir gezi olacak. Tokyo'ya henuz gitmedim. Gidince onun da ayrintisini yazarim. Simdiden iyi eglenceler.......

3. User has not uploaded an avatar

cancan
    Üye

ebru hanim rehber mi?:)

4. User has not uploaded an avatar

ebruli
    Üye

rehber degilim. Japonya'ya belki duymussunuzdur Topkapi hazileleri sergisi icin gorevli olarak geldim.Arkeologum. Cok sansliyim ki burda uzun bir sure geciriyorum ve mumkun oldugunca gorulmesi gereken yerleri gormeye calisiyorum. Sure uzun ama hem maddi olarak, hemde cok yer gezebilmek adina secici davraniyorum. Tabiki burada yasayanlardan daha az yer biliyorum ama turistik amacli gelindiginde kesinlikle profosyonel yardim alinmali diye dusunuyorum. Ben de muzeci olmanin avantajini kullaniyorum bu anlamda.

5. prettycat

prettycat
    Moderatör

Kyoto'da bir gün içerisinde bu turistik yerlerden birkaçına gidecekseniz 500yene bi günlük otobüs bileti almanızı öneririm. Kyoto İstasyonu'nda satılıyor. Bu biletle gün boyu istediğiniz kadar belediye otobüsüne binenilirsiniz. (ben bu yaz tarihi yerleri gezerken öyle yaptım hem kullanışlı hem ekonomik)

6. User has not uploaded an avatar

cancan
    Üye

evet sayenizde japonyayi duymus oldum ebruli hanim..Osaka'ya yolunuz duserse bekleriz..

7. Ayrıca yukarıda yazılmış tapınakların dışında Kyoto'da Bir Geyşanın Anılarının çekildiği Fushimi İnari Temple'ı ziyaret etmenizi de öneririm.

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  8. User has not uploaded an avatar

independent
    Üye

Merhaba arkadaşlar
    Fuji mutlaka görülmeli........
    hoşçakalın

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS