Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonca

1. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Japoncada ki deyimleri (idoms) öğrenmem gerekiyor çok acil olarak.

İngilizce bir metin yazmam gerekiyor ve metin daha sonra Japoncaya çevrilecek.Ben yazılarımda bolca deyim kullanan biriyim ve bu da Japonca çevirilerde sıkıntı yaratıyor malesef (burada ne demek istedin diye sürekli soru soruyor ceviri yapan Japon arkadaşlarım) o yüzden öğrenmem lazım. =(
    Bildiğiniz ve tavsiye edebileceğiniz bir kaynak site varsa ve yardımcı olursanız çok mutlu olurum.(Japon arkadaşlarımız haricinde,Japon dili edebiyatında okuyan ya da mezun olmuş arkadaşlar bilebilirler sanırım bu sorumun cevabını)
    Teşekkür ederim! =)

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

missytr
    Üye

Bildiğim bir site (????辞典) var. Japonca deyimler çok kolay açıklanıyor ama bu sitede genellikle "bu deyim ne anlama geliyor" diye bakılacak bir site. ?dan ?ya kadar. umarım yinede işinize yarar:
    http://www4.airnet.ne.jp/swata/swkoto_a.html

3. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Çok teşekkür ederim bir tek siz ilgilenip cevap verdiniz. =)
    Bilgisayarimda Japonca dil paketi yuklu olmasina ragmen sitedeki yazilari goremiyorum.Sanirim Japonca bu site degil mi?Eger oyleyse benim Japoncam cok iyi degil malesef.İngilizce olarak bildiğiniz bir site var mı?(Türkçesinin olmadığını bildiğimden İngilizcesini soruyorum.)

4. http://www4.airnet.ne.jp/swata/swkoto_a.html

firefox kullananlar için :

üstteki menü bar da => Görünüm => karakter kodlaması => Japonca (shift_JIS) yada otomatik tanımlama => doğu asya

yı seçerseniz sitedeki yazıları okuyabilirsiniz.

online kitap buldum bitane belki bakmak istersin
    http://books.google.com/books?hl=tr&id=HXI-Xvv5dMYC&dq=Japanese+idioms++&printsec=frontcover&source=web&ots=IOsHdBfiQM&sig=kwBrU57slZwct30sKw-SSIlgvG4#PPA5,M1

5. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Thailan
    Teşekkür ederim tavsiyelerin için.Kitabın tamamına bakacağım.Hatta indirebilsem onu güzel olurdu.Çok faydalı görünüyor.
    Tekrar teşekkürler =)

6. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Extra içinde çok sağol.
    Buldum sanıyorum aradığımı =)

7. ALPERTUNGA

ALPERTUNGA
    Üye

@greentea ve internet explorer kullananlar için;
    herhangibir japonca siteye girdiğinde japonca karakterleri otamatik olarak gelmiyorsa sayfa üzerinde sağ click,kodlama>Japonca(shift-JIS)'i tıkla,tüm sayfa okunur hale gelecektir.
    Bazı sitelerde ise sayfa üzerinde sağ click,kodlama>Japonca(Auto-Select)'i tıklaman gerekebilir.

8. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Teşekkür ederim.Bunu biliyordum,yani kodlamaları değiştirmeyi (ben hep Firefox kullanırım) fakat Japonca klavye yüklü olunca hep görünüyordu,böyle bir değişiklik yapmakta aklıma gelmemişti.Birde böyle deneyip bakayım. =)

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS