Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya Diğer / Çeşitli Yardım Konuları

1. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

Bu konuda çok merak ettiğim şey, daha doğrusu bu karşılaştırmada zengin japonyanın mı fakir türkiyeninmi artıları çok?

Not: kilitleme olduğundan atışmadan yazalım...

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

trkiye2007
    Üye

merhaba..japonya yi bilemem ama Türkiye nin eksileri cok fazla.nereye bakarsaniz bakin bunu zaten kendi gözünüzle görürsünüz..gerek insan yapisinda gerek esnaf ve politika acisindan gercekten cok cok gerideyiz..insana deger yok...yanlis anlasilmasin ben de türk kani tasiyorum ama gururum ancak gecmisimdir...yani Osmanli ve Atatürk dönemleri..memleketimi elimden alacaklara karsi bende cephe olurum ama ne yazikki su an Türkiye nin %45 satilmis durumda..bu sizce normal mi?biz türkler yurt disinda ev yada daire alabiliyoruz ama toprak degil...baskanimiz sagolsun müslümanligimiz hakkinda ön planda ama bu arada neleri feda ettiginin farkinda bile degil sanirim..topraklarimiz ve kültürümüz ve hatta hatta dinimiz malesef yok olmak üzere...ben antalya bölgesinde ikamet ediyorum inanirmisiniz 200 kisi tanidimsa bunlarin 100 kisisi bana ataist olduklarini söylediler..her neyse aslinda bu konulari burada yazmak yeri degil biliyorum..ben zaten bi siteye son mesajim..konular cok dagiliyor..
    ve yanlis anlasiliyorum..TESEKKÜR EDERIM BU SITEYI KURAN ARKADASIMIZ ICIN::ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN::HER NE OLURSA OLSUN HEP TEMIZ KALPLI INSANLIK DOLU OLUN::ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN

3. User has not uploaded an avatar

emrex
    Üye

az once ne muslumanligi ne Turklugu kabul ediodun trk2007 simdi kaptirmis gidiyosun bu ne celiski yaf

4. User has not uploaded an avatar

sumimasenga
    Üye

turk2007 hayırdır şimdi niye harakiri yapıyorsun?

5. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

Teknoloji ulkesi japonyada isitma sistemi kanimca cok iyi degil. ikincisi ise japonlar sicak su ile camasir yikayan camasir makinasi ile tanismalari gerekir. Soguk su ile camasir yikanir mi? Esrarengiz ama Teknolojide bunun gibi kriterlerinde yerini almasi gerekir diye dusunuyorum.

6. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Soğuksuyla çamaşır yıkanmasının mantığı nedir peki?
    Enerjiden tasarruf sağlamak olabilir mi?O zaman o kirlerin çözülmesi için de kimyasalların çok güçlü olması gerekir.
    Bu da zararlı!?

7. Bir japon arkadaşım istanbulda 9 senedir kalmış, 10. senesine girmek üzere. japonya ya dönemyi düşünmüyormusun dedim. Bana ; burda yaşam daha rahat dedi. bizim için olmayabilir ama sanırım yabancılar için türkiyede yaşam daha kolay, onların açısından bu belki türkiyenin bir artı yönü olabilir :)

8. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

mevsim kış japonyanın ısıtma sistemi sıfır evler buz gibi kotatsu ve küçük bir soba.

türkiyede kalorifer sistemleri sobalar oda oturuken terlersin valla.

9. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

soguk su ile camasir yikamanin mantigini anlamis degilim. kimse sorsam pek bilmiyor. ayrica Turkiyedeki kimyasallar buradakilerden daha daha iyi. japonya bu konuda bence cok ilkel kalmis.

10. User has not uploaded an avatar

trkiye2007
    Üye

evet bana sorular yöneltmissiniz..cevabim belki size agir gelebilir ama yazmaya karar verdim..Türk dedigin cesur yürekli olmali.türk dedigin memleketine sahip cikmali,türk dedigin irkina dinine saygi göstermeli,türk dedigin gecmisiyle bütün olmali:türk dedigin insanina sahip cikmali korumali::ezdirmemeli::cagimizda aglamayana meme yok malesef:kimin cebinde parasi onuru gururu ve karizmasi:cesur ve yürekliliklerini memleketimiz baska ülkerinin eline bakarak zaten dizler altina düsürdü::hemde bir düsünün türkiyede yok yok ama bizler kendi malimizi türkiyeden disari pazarliyor ve onlarin pahali markali mallariyla caka yapiyoruz::ucuza veriyoruz disari masaallah pahaliya giyinmekten yemekten de kacinmiyoruz cünkü türkiyede yasayanlar bizler bir yandanda mecburuz::cesur ve yürek::evet amerikanin attigi bombalar türkiye siniri icinde (bunlar gaste ve yayina yansimamis yönleri)3 ailenin yokolmasina neden oldu::bizler sustuk görmezden geldik::bundan 1-2 ay önce alman bir genc antalya ceza evinde yatti::alman basbakani dahi bu konuyla sahsen ilgilendi::bu arada belki siz farkinda degilsiniz ama bizim anayasa ve kanunlarimizin ne kadar eksik oldugu meydana cikti:gecende alman kanali olan dw adli bir tv kanali türkiyenin bazi yerlerindeki hiristiyan crismus kesimi gösterdi:2saat sürdü yayin:isim vermek istemiyorum bazi sehirlerdeki papaz ve kiliseleri gösterdi::biz müslüman alemi alevi leri dislarken kabüllenmezken türkiyede kiliseler papazlar görev yapmakta::ve yukardada dedigim gibi ne allahi nede kitaplari kabül etmeyen ataistler mevcud::saygi duyarim hepsine ama bir insan bana ben allahi kitabi bilmem ve kabül etmem dedigi zaman yasadigim o duyguyu ancak ben ve benim gibiler bilir::basbakanimiz bu aralar örtüye takmis kafayi::dün yargidan gececekti bilmiyorum ne oldu::bas örtüsü dinimizin bir simgesi:evet ama su anda türkiyede kapali sekilde gercek yüzlerini saklayanlar var::hepsini kast etmek istemiyorum tanidigim bazi hacca gidip gelmis haci altina saklanmis bazi kendini bilmez mühliklerin esnafina bir girin::ben haciyim bende yalan yokkkkkk::diye konustular mi zaten yetiyor:::tanidigim bazi hocalar icip icip minareden ezan okuyor::kültürümüz ve gecmis tarihlerden iz birakmis ayak izlerimiz::kültürümüz zaten göz önünde lise üni versite ögrencilerin hal ve hareketleri::komsu arasinda olan kavgalar yikip kirmalar:kirsal kesimlere lafim yok::cünkü bu kesimler ekmeginin hakkini veren insanlar::ama malesef verdiklerini vergilerin hakkini alamayan ezilmis insanlar::bu arada topraklarimiza ne kadar da sahip cikiyoruz::zamaninda ne kanlar ne dedeler ne aileler can vermis bize bu güzel ülkeyi verebilmek birakabilmek icin;;ama simdi türkiye nin %45 yabancilarin elinde::biz türklerse yurt disinda ekmek ve gelecek kazanmak icin sabahin 4 den gecenin 2_3 kadar calisiyor ve bize hakgörülmemis haklarimizi aramiyoruz::neden türkiye sahip cikmiyorki::yeter ki türkiyeye dis piyasadan para girsin :::gerek biz ezilen türklerden gerekse kaziklayabilecegimiz yabancilardan::insan ayrimi iste piyasaya düstümü ayirt edilmiyor::dah nelerrr var ki::hangisini yazayim::haksizsam haksizsin deyin ama ben bunlarin icinde yasiyorum ve gözlerim kulaklarim masaallah cok iyi::ve ben bunlarisadece kendi bildigim icin degil cevremde bulunan bazi insanlarinda bunlari görebildikleri ve benim gibi karsi ciktiklari icin memnunum::eger türklük ve müslümanlik yukarida belirttigim (bunlar sadece yarisiydi)böyle ise ben kabül etmiyorum::yoksa elhamdülillah müslüman ve osmanli atatürk cocuguyum::
    tesekkür okudugunuz icin::insallah beni birazda olsa anlayabilirsiniz::
    son bi sey daha::bizim insanimizin düsüncesi ac kalmayayim acikla yatmayayim diye herseye göz kapatiyor::ama ab ye bir girelim (onuda ancak türkiyenin yarisi elden gittimi olabilecek)o zaman türk ve müslüman kesiminin akli basina gelecek::ama malesef is isten gecmis olacak::burada kazanan bizler degil fakir ve orta halli halkimizi kastediyorum kazanan sadece esnaf ve ticaret odasi olacak::bizlerse veripte hakkini alamadigimiz vergilerin arasinda sürünmeye mahkum olacagiz::

11. User has not uploaded an avatar

inila
    Üye

Malezya'da çamaşır makineleri soğuk suyla yıkıyor çamaşırı

12. User has not uploaded an avatar

inila
    Üye

Japonlar üşümeyen bir halk mı yoksa,niye ısıtma sistemi zayıf,anlayamadım,pek garip geldi.Çocuklu aileler nasıl ısınıyor?Çocuklar hastalıktan kırılır yahu

13. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Yalıtım dediğin şey Pvc li camlarsa Barış tam bir kanser nedeni kendileri.O pimapen tarzı camların içinde Pvc var çünkü ve çok zararlı,tavsiye etmiyorum kimseye,kullanmayın.

Japonların üşümemeleri konusunda beni en hayrette bırakan yanları Alaska da bir buzdolobıyla aynı ısıda olan fabrikada biz kat kat yiyinip genede hasta olurken onların incecik bir tişörtün üstüne ince kumaş bir giysiyle çalışmaları oluyordu.Ben üzerime kat kat bir şeyler giydikçede benimle dalga geçiyorlardı. =)

Tebrik ettim ben şimdi onları,hem tasaruflu ısınma yöntemleri hemde çamaşır makinası kullanımı konusunda.Bu kadar karbondioksit salınımcısı varken ve dünya yavaş yavaş ölüyorken bu şekilde (bilerek ya da bilmeyerek) dünyaya yardımcı olmaları örnek alınacak bir durum.

14. User has not uploaded an avatar

sakura
    Üye

Japonya'da çık çıka bir ısınma problemi birde soğuk suyla işleyen çamaşır makinası çıkmış çok komik, oysa bizim ülkemizin yüzlerce eksisi var maalesef bunların başında şahsiyetsiz politikacılar,çok fazla dini istismar,kendi değerlerini kullanamama,enflasyon,işszilik,bilgisizlik(cahillik),kendini beğenmişlik,yardıma muhtaç insanlara yardım etmemek,yabancılara kendini tanıtamamak vb. daha çok var ama aklıma gelmiyor.Ama yine de doğduğum yeri bırakamam bunca eksilere rağmen.

15. Neden Japonlar soguk suyla camasir yikiyor? Ben de bilmiyorum.
    Turkler kac derece sicak suyla camasir yikiyorlar?
    Bir arastirmaya gore 40derece en iyiymis.
    Daha sicak suyla yaparsa protein sertlesiyormus , renk cikarmis ve bazi elyaf kucultuyormus.
    Japonlarin yuzde 36 siksik sicak suyla camasir yikiyormus.
    Yuzde 18 bazen sicak suyla yikiyormus.
    Ben de bazen sicak suyla yikiyorum.
    Cunku banyoda biriktirdigim sicak suyu kullaniyorum.
    Camasir makinamda 3 asama var. Automatik olarak birinci ikinci banyodan su alip,ucuncude musluktan aliyor.
    Ondan baska "sicak suyla"diye dugme de var.

Japon evi soguklugunun sebebi bence "nem"dir.
    Eski Japon evleri tahtadan yapiliyor.
    Japonyada yazin cok nemlidir. Hic evde aralik yoksa, hemen kuf cikar ve bagitiyor.
    Japon evin eksiklik kusun sogukluktur.
    Bugunler de betondan yapilan evler artiyor.Onlar daha soguk degilmis.
    Ben de once tahtadan yapilan evde oturdum.Cok soguktu.
    Ama simdi betondan yapilanda oturuyorum.
    Klima ve Kotatsu var ama kullanmiyorum.Kullanmadan yasayabilirim.
    Ama yazin cok sicak!!

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS