Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya.org

[kilitli]

Bu site amacından sapıyor mu?

(15 posts)

1. prettycat

prettycat
    Moderatör

Burası Japonya hakkında birbirimizle paylaşımda bulunduğumuz bir forum sanıyordum. Dünya' nın öbür ucuna ilgi duyduklarına göre geniş görüşlü, karşısındakine saygı gösterebilen insanların olacağını düşünmekle yanılmışım demek ki... Burası Japonya hakkında bilgi edinmek amaçlıysa neden bana hakaret eden insanlar oluyor? Sitenin amacı Japonlara hakaret etmek mi? Görüşlerimi beğenmeyen insanlar hakaretlerden sonra da Japon olmadığımı iddia ediyorlar. Elbette öyle düşünmelerinde bir sakınca yok ama daha sonra da rencide edici şeyler yazmaya devam ediyorlar.
    Her ne kadar bazen konudan sapsam da Japonya hakkında, 8yıldır Türkiye'de yaşayan ama her yaz Japonya'ya giden bir Japon olarak düşüncelerimi yazıyordum...
    Sanırım beğenmeyen de gider kimse beni zorla burada tutmuyor. Ama bundan bir hafta kadar önce bu sitede yazmaya başladığımda çok mutlu olmuştum. Türkiye'de Japonya hakkında bilgi edinmek isteyenlere ufak da olsa bir yardımım dokunacak diye. Ama şimdi hayal kırıklığıyla yazıyorum bu satırları.
    Moderatörler umarım bu site zamanla güzelleşir hepinizi kutluyorum ve özellikle greentea görüşlerimiz zaman zaman çelişse de hep saygılı bir dille konuştuğun ve fikrini mantıklı bir şekilde izah ettiğin için teşekkürler sana saygı duyuyorum. Eğer bir Japonla evleneceksen mutluluklar dilerim keşke seninle konuşmaya devam edebilseydik...

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

saptıran sağolsun

evet site japonya hakkında bilgi alışverişi ama senin yazıların bırak bilgiyi. japonya hakkında bile değil. zaten biz milliyetçi bir milletiz sen bir yabancı olarak kalmışsın geçmişi veya hükümeti eleştiriyorsun. 8 yıl Türkiye de yaşamışsın ama 8 tane kural ezberleyememişsin. türklerin en hassas konusu olan din osman lı gibi konularla alakalı yazı yazıyorsun. amacı saptıran kim acaba.
    sen cin olmadan adam çarpmıya çalışıyon olmuyo.

3. prettycat

forumda hakaret, küfür vb. yazılar yazanların, mesajları silinir, tekrar olunca da üyelikleri durdurulur. son birkaç gündür forumdaki tüm mesajları takip edemiyorum. malesef tam zamanlı bir moderatörümüz yokki, tüm mesajları kontrol etsin, her probleme anında müdahale edelim. ayrıca moderatörlerde gönüllü olarak, ve boş vakitlerinde yapıyorlar bu işi. kısaca bu forumda problem çıkartan üyeler hep olmuştur, ve forum kurallarıyla çelişenler için yapılanlar bellidir.

ayrıca sana birkaç kişi birşeyler yazdı diye, forumdaki tüm üyeleri ya da siteyi suçlaman çok doğru gelmiyor bana.

avsarogluJapan50
    http://www.japonya.org/forum/topic/95
    http://www.japonya.org/forum/topic/16

4. bu arada

1) bu siteyi kimse amacından saptıramaz.

2) forumu amacından saptırmaya çalışanlar oldu, şuanda da var, gelecekte de olacaktır. bunlar kısa süreli bir gündem oluşturabilir fakat sonuç üyelikleri silinmesi ve gerekirse tüm mesajları da forumdan silinmesi olur. olmuştur. olacaktır.

5. User has not uploaded an avatar

inila
    Üye

Pretty cat bence diren ve vazgeçme bu siteye yorum yazmaktan.Ayrıca lütfen canını sıkma canım

6. User has not uploaded an avatar

inila
    Üye

http://www.youtube.com/watch?v=GQkvcnl8tOU
    ,Pretty cat Utada'nın yeni şarkısını dinle ve mutlu ol,yavaş bir şarkı ama beni çok mutlu ediyor.Utada gene müthiş bir iş çıkartmış

7. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

iciniz rahat olsun site amacindan sapmiyor.ben yaklasik 6 aydir bu siteye uyeyim ve cok memnunum.bu zamana kadar sapmadiysa bundan sonra da kimse saptiramaz.
    bana da hakaretler oldu yalan soyluyorsun denildi.ama ben bunu icin yeni konu acma geregi duymadim.

8. tokyo18

tokyo18
    Üye

Arada bi sorunlar olsada işe yarıyor bu site :D seviyorum :D

9. User has not uploaded an avatar

dakeseijaku
    Üye

neden tabu haline mi geldi osmanlı o zaman üniversitelerde ne bilim tarihi ne sanat tarihi derslerinde osmanlı konuşulmaz tartışılmaz. Eleştiriler tarihi değiştiremez. Zaten kafalarımızın üstü dahil herşeyi örtüyoruz tüm Türk tarihini de keşke örtmesek. Başka ülkelerin Türkoloji kürsüleri yerine biz araştırsaydık,yazsaydık geçmişimizi. hassasiyetimiz dinlemeye düşünmeye olmalı karıştırmamaya üstünü kapatmaya değil yoksa tarih üstümüzü örtecek.
    (yorum yapmak istedim kanuykusu üslubum sert olduysa özür dilerim.)

Bu site çok güzel umarım yorumlarımla ben bu güzelliği bozmuyorum,saygılar

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  10. User has not uploaded an avatar

raidon
    Üye

bence bazen şuursuz insanlar oluyor. ama bizde türkiyeliler(türkler değil) japonlar gibi milliyetçiyiz gerçi japonlar gibi bunu tavırlarımızla belli etmiyoruz ecnebilere karşı daha sıcağız ama bizimde tabularımız var ama ben japonaları rusları romanyalıları kısmen ingilizleri latin amerikalıları çok seviyorum özellikle karşı cinsi bence dünya japonuyla afrikalısıyla avrupalısıyla birlikte güzel hepimiiiiz kardeşiz buuuu kavga ne diyeeee pretyycat mahsun dinliyorsan melodiyi bilirsin. arkadaşlar lütfen anadolu nezaketini ve inceliği koruyalım ökkeşliğin luzumu yok.

11. Prettycat
    Ben sahsen senin gibi birinin Turkiye hakkinda turkler hakkinda konusmandan gurur duydum. Biz hic kendimize bakmadan elestiriyoruz. Kimimiz daha gitmedigimiz bir ulke icin atip tutuyoruz ama kendi ulkemiz hakkinda birsey soylendigi zaman dayanamiyoruz.Sen ki 8 sene gibi uzun sure turkiyede yasamissin ve bir yabanci (bu sozu ayni zaman da bir japon olmadan dolayi kullaniyorum) olarak goruslerini yaziyorsun. Ben sahsen senin yadigin tum konulari okumadim. Herkes kendi dusuncelerini dile getirmede ozgurdur yeter ki baskalarinin ozgurluklerine de karismasin. Bircok batili oryantalistin yaptigi gibi goruslerinde karalama, gercegi saptirma, kotu fikir empoze etme gibi bir amac oldugunu da zanetmiyorum.Bu nedenle senin forumda yazman bir zenginliktir.
    Sonuc olarak, sen aldirma. Yine yaz goruslerini. Farkli dusunen olursa o da kendisine layik gordugu ahlak ve etik seviyesinde cevap versin senin goruslerine. ZAten forumun ve iletisimin ana kurali bu degil mi?

12. User has not uploaded an avatar

independent
    Üye

merhaba arkadaşlar;
    ben bu siteyi ilk tanıdığım ve yazmaya başladığım zaman,4-5 yıl içerisinde çok etkili bir hatta belki farklı bir statüde olacağı kanısını benimsedim,bugünde aynı şeyleri hissediyorum.Burada mutlaka farklı görüşler düşünceler ve tespitler olacaktır.Bazen aynı resme bakar farklı şetler görürüz.Hayat farklılıkların bir arada yanyana bulunabildiği çözülebilir.Burası güzel bir buluşma noktası lütfen sahip çıkalım,değerler kaybedilince farkedilir,kaybetmeyelim.
    Bir itiraf ben hiç bir toplantıya katılmadım ve çok üzgünüm bu sebeple,bu yüzden özür dilerim
    Saygılarımla

13. User has not uploaded an avatar

Zaraki Kenpachi
    Üye

Prettycat'ı yakından tanırım ve o bence bu goruslerı hak etmıyor yakından tanısanız gercekten cok seversınız kendısını

14. User has not uploaded an avatar

independent
    Üye

merhaba arkadaşlar;
    ben uzun süredir üyeyim tüm mesajları eksiksiz olurum,burada bir çok kişinin karakterlerini yazdıklarından analiz etmeye çalıştım,hiç kimseyi şahsen tanımam,benim sitede yaşanan ve insanları kıran,küstüren sebepler tek kalem,sonuç olarak vardığım kanı,bazı insanlar bilgilerini sadece paylaştıkları zaman değil onu ancak enpoze ettiği zaman mutlu olabiliyorlar,amaç bazen sapıyor ve bilgi paylaşmak yerine enpoze etmeye dönüşüveriyor,sıkıntı tam bu noktada başlıyor,kimin ne kadara sahip olduğu önemli değil her bireyde bilgi var paylaşalım,aktarım üslubumuzu tartalım ve birbirimizi kırmayalım,yüzlerce farklı karakteriz bu çatı altında tabi bu sorunlar ve bunlara haiz olupta sorunsuz olduğunu düşünenler de olacaktır,ama birileri hep kazanacak onlar sadece bilgiyi paylaşabilenler olacaktır.Hiç kimse birbirine bir konu enpoze etme misyonuyla adledilmemiştir.Benim görüşlerim bunlardır.Saygılarımı sunarım.
    Bu arada prettycat türk ulusunun japonlar hakkındaki görüş ve düşüncelerini 8 yıldır kalmış biri olarak çok iyi analiz etmiş olmalısın,bende olsam birkaç kişi üzerinden yola çıkarak oluşumlar,gruplar ve organizasyonlar hakkında sabit görüşlere teslim olma,kimse sana saygısızlık yapamaz hangi ulustan olursan ol,biz sizin ulusunuza karşı sempatiyi dün yada bugün kazanmadık,tarihin o dönemlerinde 150 yıl önce '' Japon ulusunu tanımalı ve kaynaşmalıyız '' diyen bir sultanın efradıyız.
    siteye emek verenlere saygılarımla

15. prettycat

prettycat
    Moderatör

Tüm eleştiriler, düşünce pasylaşımlarınız için teşekkürler
    Ama bu sitede bazı şeylerin değiştiğini gördüm ki buradayım.
    Kilitliyorum ki forumda Japonya'yla ilgili konularda paylaşımlarda bulunalım...

Bu konu için RSS beslemesi

Konu Kilitli

Bu konu yeni mesajlara kapalı.

UNICMS