Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya.org

 1. Merhaba,
  Öncelikle aramıza hoş geldiniz.
  Aşağıdaki kurallarımızı mutlaka okuyunuz. Kurallara uymamanız halinde yazdığınız yazının içeriğine göre yazdığınız yazılar silinebilir, uyarı alabilirsiniz, üyeliğiniz dondurulabilir ve ya tamamen iptal edilebilir.
  Bu tarz sorunlarla bizler karşılaşmak istemiyoruz. O yüzden sizlere kurallarımızı okuyup uymanızı tavsiye ediyoruz.

  GENEL KURALLAR

  1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur ve gönderilen her mesaj, sadece onu gönderen üyenin görüşlerini yansıtır. Ayrıca her mesajın IP adresi saklanmaktadır.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Forumda siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka ve edep kurallarına aykırı yazılar, hakaret benzeri yazılar kabul edilmez. Dini konularda yorumlarınızda çok dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz sadece kurallara uyulduğu sürece görüş bildirebilirsiniz. Ancak fikirlerinizi forum içerisinde kabul ettirmeye çalışmanız yasaktır.
  4. Her türlü hakaret, aşağılama ve tehdit asla tolere edilmeyecektir ve bu üyelerimizin üyelikleri durdurulacaktır.

  AYRICA,
  5. Türkçe yazım kurallarına dikkat elinizden geldiğince dikkat ediniz ve mümkünse msn Türkçesi, kullanmayınız. Argo kullanımı kesinlikle yasaktır.
  6. Forumda, tamamı büyük harfle mesaj yazmak kesinlikle yasaktır!
  7. Yeni bir soru ya da yeni bir bilgi paylaşımında, yeni konu açınız, başka bir konuya ek mesaj olarak yazmayınız.
  8. Yasal olmayan sitelere link vermek yasaktır, ya da forum üzerinde kişi ya da kuruluşların telif haklarını ihlal eden mesaj gönderimi yasaktır. Mesajlar uyarılmaksızın silinir.
  9. Şahsi mail adresi yada telefon numaralarının foruma mesaj olarak yazılması yasaktır.
  10. Forumda ticari kaygı güden reklâm içerikli mesajlar ve benzeri sitelerin tanıtımı yasaktır.
  11. Forum yöneticileri yazılan yazının konuyla ilgili olmadığı takdirde yazıyı ilgili konuya taşıma hakkına ve kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiptir.
  12. Forum'un işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları sürekli bilgilendirmek forum ahalisinin veya moderatörlerin görevi değildir. Üyeler bu kuralları okuyup uymak zorundadır. Forum kurallarına uymayan üyeler yöneticiler tarafından bir kereye mahsus olmak üzere uyarılır, davranışın tekrarında üyelikleri silinir.
  13. Forum üzerindeki Özel Mesaj sistemini kullanarak asla küfür, argo ve ya ticari çıkar amaçlı mesaj gönderilemez! Şikayet olduğu takdirde gereken yapılır.
  14. Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerince her zaman saklıdır.
  15. Üye olurken ahlaksız isim seçmek, başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, sırf üye olmak için abuk subuk kullanıcı adları seçmek,birden fazla üye adı ile kayıt olarak yönetimi kandırmaya çalışmak, imzalara Siyasi Amaçlı yazılar yazmak, reklam yapmak yasaktır.
  16. Kullanıcıların kişisel bilgileri ile ilgili seçimlerinden site yönetimi sorumlu değildir. Unutmayınız ki foruma yazılan her türlü bilgi kamuya açık bilgi haline gelecektir. Üyeliğinizin iptali, üye isminizin değiştirilmesi, iletilerinizin silinmesi gibi talepleriniz kesinlikle kabul edilmeyecektir. Bu sözleşme ile bizi (burada ya da başka bir yerde belirtilmiş olsun ya da olmasın) tarafınızdan gönderilen uygunsuz veya gayriyasal verilerin tarafımızdan silinmesi ya da değiştirilmesi konusunda, yetkili kılmaktasınız. Site içinde mevzuata aykırı iletilerden sorumlu olmadığımız halde, uygunsuz görülen ileti ve bilgileri sileceğimiz gibi, üyeliğin askıya alınması yoluna gideceğimizi kabul etmektesiniz.
  17. Üyeler, üyelik adları ve gönderdikleri iletilerden şahsen sorumlu olup, yazılarının kamuya açık hale geleceğini, internet arama motorlarında ve diğer internet kaynaklarında yayınlanabileceğini kabul ederler. Diğer taraftan üye tarafından üyelik iptali mümkün olmadığı gibi, siteye eklenen iletilerin silinmesi mümkün değildir. Üye olmayanlar siteye bilgi ekleyemeyecekler, ancak siteyi gezebileceklerdir.
  18. Foruma üye olan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.

  UYARILAR & ÖNERİLER & SİLİNEN MESAJLAR
  1. Siteye yeni üye olup bu kuralları okumayıp, kurallarla çelişen ve mesajları silinmesine karşın aynı davranışa devam edenlerin üyeliği pasif hale getirilir.
  2. Konuyla ilgili hiç bir yazıyı okumadan gönderilen, 'Japonca öğrenmek istiyorum, yârdim edin', 'Japonya'ya gitmek istiyorum, yardın edin' mesajları silinir.
  3. Sevgili, eş arıyorum mesajları görüldüğü anda silinir.
  4. Yeni başlık açmadan önce bahsedeceğiniz konuyla ilgili bir başlık var mı yok mu önce ona iyice bir bakın daha sonra eğer olamadığına kesin eminseniz yeni bir başlık açın.

  ÜYELİK DURDURULMASI
  Forum kurallarıyla çelişen kişilerin üyeliği durdurulabilir. Fakat genel olarak üyeliği durdurulanlar şunlar:
  • Sürekli ve kasıtlı yanlış bilgiler yazanlar
  • Diğer üyelere sataşıp, problem çıkartanlar
  • Küfür vb genel ahlak kurallarına aykırı mesaj yazanlar
  Bunun dışında, bir kişinin Japonya'yla/Türkiye'yle ilgili olumsuz bir şey yazması, herhangi bir şekilde üyeliğinin durdurulmasına sebep olmaz.

  Bu sitenin, herhangi bir kurum, grup ile bir ilişkisi yoktur.

  MODERATÖRLER
  Gönüllü olarak bu işi yaparlar. Moderatör olmaları konuyla ilgili otorite olduklarını göstermez.

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Konu Kilitli

Bu konu yeni mesajlara kapalı.

UNICMS