Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » İş / Ticaret

 1. User has not uploaded an avatar

  greentea
  Üye

  Türkiye'ye, en az 1 milyar avroluk yatırım çekmek için Japonya'ya çıkarma yapmayı planlayan Mehmet Şimşek, son gün gezisini erteledi

  04/02/2008 (164 kişi okudu)

  AA - ANKARA - Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, daha önce bugün gerçekleştireceği açıklanan Japonya programını erteledi. Devlet Bakanı Mehmet Şimşek başkanlığındaki Türk Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı, geniş bir heyetle bugün Japonya'ya gidecekti.
  Heyet bir hafta boyunca Japonya'da yoğun bir tanıtım faaliyetinde bulunmayı planlıyordu. Japonya, bu yıl, Birleşik Arap Emirlikleri'nden Dubai Emirliği'ni ve Türkiye'yi, en çok yatırım yapılacak yerler arasında belirlemişti. Heyet, Türkiye'ye en az 1 milyar avroluk yatırım çekmek için Japonya'da seminerler ve basın toplantılarının yanı sıra görüşmelerde de bulunacaktı.

  Bahane Meclis gündemi:
  Şimşek'in Japon yatırımcıları bilgilendirmek amacıyla planladığı ziyaret, yoğun Meclis gündemi nedeniyle ileri bir tarihte yapılacak. Şimşek'in Türkiye'ye yatırım çekmek için planladığı Japonya seyahatini daha sonra geniş bir katılımla gerçekleştireceği ifade ediliyor. Bu arada, Şimşek'in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu hafta gerçekleştireceği Almanya programına katılacağı öğrenildi.
  Şimşek başkanlığındaki heyetin ileriki bir tarihte Japonya'ya yapacağı gezide, başta Tokyo olmak üzere, Japonya'nın birçok şehrinde toplantılar düzenlenecek. Şimşek liderliğindeki Türk heyeti, Japon işadamlarını Türkiye'de yatırım yapmaya davet edecek.

  Kaynak:
  http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=246447

  12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 2. tokyoalican

  tokyoalican
  Üye

  devletin paraya ihtiyaci yok herhalde.

  12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS