Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Yaşam

1. User has not uploaded an avatar

smiletokyo
    Üye

arkadaslar 1 ay once isyerinde kaza gecirdim belimi agrittim.once dogal olarak iyilesmesini bekleyelim dediler.sonra rehabilitasyona soktular.yinede gecmedi.sadece ilac veriyorlar gonderiyorlar.
    bir tane doktor bile belime bakip eliyle kontrol etmedi.
    bel dalinda uzman bi doktor tanidiginiz varmi?

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Belle ilgili probleminize Fizik Tedavi bölümü bakar Türkiyede.Hatta sinirlerde bir sorun olup olmadığınıda nörölojiyle birlikte araştırırlar.
    Japonyada ki bölümleri malesef bilmiyorum Fizik tedavi varsa oraya gidebilirsiniz aslında.
    Çok geçmiş olsun.

3. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

benimde belim agriyor.

4. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Tokyoalican
    (Dr. luk yapıyor gibi oluyorum biraz ama)
    "Ağrınız eğer işiniz yüzündense" korse almanızı tavsiye ederim.(Bu da bana bir Dr. um tavsiyesidir.)Bende çalışırken korse kulanırdım çünkü çok uzun süreli ayakta kalarak çalışmaya dayanamadığım içinde belimde çok ağrım olurdu.

Sırt destekleyicisi olan bir korse hem bel agrılarına iyi gelir hemde dik tutar sırtı.Fakat sürekli kullanmamaya dikkat edin daha sonra sırt kaslarında tembellik yapıyor.

5. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

greentea;
    saol canim.tavsiyelerini uygularim.insh faydasi olur.

6. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

benimde 2gün önce bel ağrısı şikayetim vardı. hanıma dedim oda gitti saolsun yara bandı gibi bi bant aldı geldi. bunu beline yapıştırısan ağrımaz dedi. bende yapıştırdım hiç fena değil maşallahı var. bu titan bantı mı neymiş bide onu deneyin.

7. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Buna "Yakı" diyoruz Türkiye de Avşaroğlu,sende biliyor olmalısın.Eşinin aldıkları büyük ihtimal yakı bantlarından.Ağrıyı çeker alır ama acı verir birazcık,sızlatır yapıştırdığınız yeri.

Anneannelerimiz çok yaparmış onları eskiden..İlaçlara ve Dr. lara ulaşmanın zor olduğu zamanlarda.. =)

8. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

yok yok greentea yakıyı bende biliyorum bende çok yaptım türkiyedeyken. bu yakıdan daha küçük bant hatta yakı gibi yakmıyo. varlığını hiç hissetirmiyo. yakı olsa offff nasıl acıtır bilmezmiyim.

9. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Avşaroğlu,Öyleyse süpermiş.Yaşasın Japonlar diyelim o zaman. =)

Bengay tarzı mentollu agrı alan kremleride tavsiye ederim.Bir de o gün çok yorucu geçmişse,ve fazla yakata kalmışsanız ayaklarınızı kalp seviyesinden yukarıda tutacak şekilde yatakta bir müddet uzanın.(ayak altına konulacak bir kaç minder bu işlemi rahatca görcektir.).yoksa fazla ayakta kalmaktan dolayı,"topuk dikeni" adı verilen illet bir derde yakalanıyorsunuz ve bir daha ayakta durmak azap haline geliyor.

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS