Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japon Filmleri, Anime, Manga

Jdorama - Dizi Filmler

(44 posts)

Etiketler:

, , ,
  1. Arkadaşlar belki izlemek istersinizdiye size izlediğim japonca dizilerden bahsedeyim dedim

***Konuyu buraya açtım , çünkü uygun bir Ana başlık bulamadım , belki japonca konusunda dinleme pratiği yapma açısından kullanılabilinir diye bu bölme açtım. Siz artık uygun bir yere taşırsınız. Kusura bakmayın.

Arkadaşlar izlediğim diziler.

Densha otoko : Çekingen birinin bir kıza aşık olup onun sevgisini kazanmak için yaptıkları (gerçek bir olaydan uyarlama)

Attack No1: (eskiler bilirler) Bir voleyball takımındaki kızın en iyi olmak ve ulusal takıma girme maceraları

Basilisk : Romeo ve Juliet diyeyim kısaca

Gokusen 1 : Mayfa babası bir kızın öğretmen olması ve başından geçenler

Long Vacation : Sevgilisi tarafından terk edilen bir bayan ve bir piyanist arasında ki geçenler.

Kekkon dekinai Otoko : henüz izlemedim ama komedi-aşk
    Joudan Janai : üstekinin aynısı :)

Attention Please (hawaii) : (film versiyonu ) Genç bir hostesin uluslar arası uçakta hostes olmak için olan çabası.

daha izlemediğim bir sürü var onalrıda artık izleyince yazarım.

Birde japonca değil ama trt1 13:00 ile 13:30 arası saraydaki mücevher diye bir kore çin ortak yapımı dizi var , isterseniz bir bakın.

Birde bildiğiniz başka güzel komedi-romantik tarzı diziler varsa adlarını yazarsanız sevinirim. Mafya tarzı şeyler olmasın yada entirika dönen diziler , zaten türk televizyonları onlarla dolu , gınâ geldi artık. Gülmek istiyorum :)

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. nerde izleyebileceğimizi de söylersen daha memnun oluruz.

3. leyla

leyla
    Üye

Evet güzel bir site ordan bir çok dizi indirdim. Ama şimdilik bir kaç tanesini izleyebildim.

Tokyo friends: Çok güzel ve romantik bir dizi Şarkıcı olmak isteyen bir kızı anlatıyor. 5 ölüm 1 sinema filminden oluşuyor.

1 litre of tears: Bu dizi ağlamak isteyenler için, gerçek hayattan alıntı. Ölümcül bir hastalığa yakalanan bir kızın hikayesi. Bunu şu anda izliyorum ve her izledğimde filmin adı gibi 1 litre göz yaşı döküyorum:) Ama izleyim tavsiye ediyorum.

4. ya 1 litre of tears bende gördüm de izlemeye cesaret edemedim şimdi bunalıma girerim diye :)

tokyo friends i biliyorum ama daha izlemedim içlerinden biri ölüyor mu? izlemiyeyim ozaman ben üzülürüm :)

hangi siteden izleneceğini anlatamam yada nasıl yükleyeceğinizi, (telif hakları , korsan ve etik açıdan , kusura bakmayın)

ama www.amazon.com dan dvdlerini sipariş ederseniz 5 gün içinde geliyor.

5. leyla

leyla
    Üye

:) Evet haklısın izlediğin an bunalıma gireceğin andır. :)
    Ama ben alışık olduğum için bana dokunmuyor:)

yok tokyo friends güzel bir film kimse ölmüyor izleyebilirsin ;)

6. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

(1 litre gözyaşı mı??=S
    Bu nasıl bir film adı böyle!? =D
    Oturup kap tutup hesaplamışlar mı acaba kaç litre ağlanıyor diye?? =P =D )

7. Daha çok izliyenler litrelerce gözyaşı döküyor diye olabilir.

dizi gerçek bir olayı anlatıyor, aya isimli bir kız tedavisi olmayan bir hastalığa yakalanıyor ve ölene kadar bir günlük tutuyor(25 yaşında ölüyor) öldüğünde ailesine günlüğü bırakıyor daha sonra bu günlük kitap olarak basılıyor ve 1.1 milyon kopya satıyor. Dizide anlatılmak istenen "sadece yaşıyor olmanın bile nekadar harika birşey olduğunu"
    diye özetleniyor. Kesinlikle izlenmesi gereken bir dizi diyebilirim :)

Dizinin dvd si www.amazon.com da vardı ama artık satılmıyor bir aralar www.cdjapan.com da vardı , ama şimdi aradım linkini bulamadım, istiyen yinede bir baksın , yanlış hatırlamıyorsam fiyatı 14300-yen di oda yaklaşık 150 ytl oluyor sanırım . ben bu yeni türklirasına cevirmeyi bir türlü beceremiyorum :)

8. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

O filmin çok benzerini izlemiştim ben,Cnbc-e de vermişlerdi 1 ay önce,yanımda da Japon bir arkadaşım vardı.Böyle küçük Emrah tadında bir filmdi oda,başarısız acıtasyon..
    Kız lösemiydi,bu da ses kaydı tutuyordu sevgilisine yoluyordu küçük bir kız aracılığıyla..
    İzlerken arkadaşımda bende baygınlık geçirecektik nerdeyse... =S

Hayatın güzel olduğunu anlamak için bu filimlere pek gerek yok kanımca.Sokağa çıkıp biraz etrafa ve diğer insanların hayatlarına bakmak yeterli gelmez mi sizce?=)

Kadıköy de o aradığınız tüm Asya filimleri oluyor Dvd halinde.Bosuna Amazona para vermeyin,bir de kargosu var onun şimdi,çok pahalı olur.

9. ya bedavaya getirme yöntemleride varda :) boşver :)

10. User has not uploaded an avatar

haruko
    Üye

merhaba^^
    ben aranıza yeni katıldım; ama forumları okudukça bir şeyler yazasım geliyor^^
    greentea, o dediğin film "sekai no chuushin de, ai wo sakebu" olabilir mi?konular aynı görünüyor da...çok acıklı bir filmdi ama:'(

11. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Ay evet o!
    "Dünyanın orta yerinde aşk için ağlıyorum!"(Japonya dünyanın ortası değil ama...)
    Bence Japonlar aşk filimlerinde o duyguyu veremiyorlar.İzlediğimde gözlerinde aşk kıpırtısı (rölü) göremiyorum ben.Bi sarılmak için bile filimin ortasına kadar düşünüyolar.
    Sanki bir aşk varmışta,kokmasın diye buzdolabına koyup geri çıkarıp ısıtıyormuşsun,işi bitincede tekrar buzdolabına koyuyormuşsun gibi...

Onlar filmlerde bence ya uzun saçlı samuraylar olup savaşmalılar ya da aksiyon filmi çekip dövüşmeliler. =) Daha etkileyici oluyorlar.

12. User has not uploaded an avatar

missytr
    Üye

JSTV de izledigim (zaman olursa ve unutmazsam) bir dizi var.
    Ejison no haha (Edison'un annesi) diye.
    Aslinda pek komedi veya ask tarzi seyleri sevmem ama bu dizide en cok sevidigim oyunculardan biri, Tanihara Shosuke, oynadigi icin "mecbur" kaliyorum :)

13. leyla

leyla
    Üye

"one litre of tears"'sı yeni izleyip bitirdim. Yaa öldüm ağlamaktan yaa. Valla ses mes kalmadı. Ağlamaktan gözlerim kıpkırmızı oldu. Çook ağladım çook:) Filimde beni en çok etkileyenlerden biri de Aya'nın erkek arkadaşıydı. Hasta olduğu için onu terketmiyor. (daha doğrusu aya hasta olduktan sonra onun erkek arkadaşı oluyor) Sonuna kadar onun yanında oluyor. Ve onu koruyor. Ama filmin sonunda onu göremedim. Çok kötü, filmin sonunda onu da vermeliydiler. Onunla ilgili bir konu da olmalıydı. Büyük bir eksiklik!!

Greentea haklısın hayatın güzel olduğunu anlamak için filmlere gerek yok, ama bence bazı filmler insanı gerçektende düşünmeye sevkediyor. Hayatın akışına kapılıp elimizdeklerin değerini bilmediğimiz anlar o kadar çok ki!

Ve evet doğru bir tespit japon aşk filmleri o kadarda iyi olmuyor.

14. "One litreof tears" ın özel ölümünde Aya'nın ölümünden sonrası anlatılıyor zaten. Fakat o kısım gerçeğine uygun mu bilemiyorum.
    Harou kun Aya'nın hastalığının tedavisini bulabilmek için doktor oluyor.
    Kız kardeşide hemşire oluyordu...
    Daha fazla detayını hatırlamıyorum.
    Dizinin www.1litreoftears.com adlı internet sitesi vardı ayrıca dizinin bölümleri youtube'da da vardı.
    Japonya da aşk bizim alıştığımızdan daha farklı yaşandğı için aşk filmleri de ona uygun yapılıyor. O filmleri kendi değer yargılarımızla değerğerlendirmek bence biraz onlara haksızlık yapmak gibi...

15. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Filimler sanat kapsamında,belli başlı maddeler içinde oyunculuk kıstaslarına göre değerlendirilir taktir edersiniz ki.Ben hiç kültüre göre film eleştrisi yapıldığını duymadım,okumadım.Kusura bakmayın. =)

Zaten bizde kötü demedik,izlerken bizi bazen sıkıyor çünkü aşk filminde aşk'ın rolü bile yok dedik sadece.

Şahsen kendi filmlerini iyi bilen ve beğenerek izleyen Japon'a pek rastlamdım ben.Zaten çoğu nereydeyse sadece American filmi izliyor.Filimlerden konu açıldığında da American ya da Kore sinemasını konuşuyorsunuz genellikle,Japon sinemasını değil..

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS