Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya.org

Etiketler:

, ,
  1. greentea ve Baris in moderatorlugu kaldirilmistir. nugyu moderatorler arasina katilmistir.

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. tokyoalican

tokyoalican
    Üye

bu moderatorlukleri neye gore karar verip mod yapiyorsunuz?
    neye gore karar verip modluklarini aliyorsunuz?anlayamadim daha.mod luk filan istedigimden degil sadece merak ettigimden soruyorum.saygilar

3. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

niye ? neden ki?

4. leyla

leyla
    Üye

Greentea'nın moderatorlüğü niye kaldırıldu ki?? Greentea'dan gayet memnunduk!!!

5. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Bizde henuz bir şey bilmiyoruz.Sanırım son zamanlarda Japonya ve Japonlarla ilgili olumsuz fikirlerimizi dile getirdiğimiz için oldu bu diye düşünüyorum.Açıklama yapılmadığı için güçlü tahminim bu yönde.

Her zaman "sadece iyiyi göstermek" bana fazla yanlıca ve adaletsiz geliyor.Kusura bakmayın.Burada ki "kriterleri" henüz tam olarak anlayamadım ben...

6. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

Arkadaşlar durmak yok, yola devam!..
    Moderatör olup kimsenin başi göğe degmiş değil!!
    Ayrıca verilen karara saygı gösterelim

7. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

erciyesjp
    Kesinlikle katılıyorum fakat sebeb belirtmek en azından br saygıdır diye düşünüyorum,ki burda ki en büyük kavgalarımızın hep saygıdan çıkıyor.

Ben fikrimi ve zamanı mı paylastıgım bir yerin amacının benim hayat görüşümle uyup uymadığını bilmek isterim ki bundan sonraki kararımı şekillendirebileyim.

Ayrıca sanırım artık mesaj denetimi var."Eger sitede bir sorun yoksa."

Çünkü mesajlarım gitmiyor foruma sadece bu ikisi geldi oda gec.Barısta mesajlarını ulastırabılmıs degıl hala.
    Ha bu mesaj gıtmemesıne özel mesajlarımızda dahil.

8. leyla

leyla
    Üye

Şunu söylemeliyim ki greentea ve barış'ın moderatorlüklerinin kaldırılmasını şiddetle kınıyorum!!!!!

9. leyla

leyla
    Üye

Ve greentea'nın bu siteye katkısı tartışılamayacak derecede niçin böyle bir karar verdiniz hala anlayabilmiş değilim!!!!

10. tokyo18

tokyo18
    Üye

mederatör ne demek????

11. Moderatörleri genel olarak ben seçiyorum ya da forumda düzenli yazan arkadaşlara, ya da forumu bilen kişilere de danıştığım oluyor.

Moderatörler Ne Yapar

1) Mesajları ya da konuları silebilir. (bu forum kurallarına göre yapılır.) [küfür, başka üyeye sataşma, etiketleme vs olan mesajlar]
    2) Mesajları taşır. (yine forum kuralları geçerli) [konuyla ilgisiz mesajları, yeni konu başlığı altına toplar, ya da eğer ilgili mesaj varsa oraya taşır]
    3) Bu üyeler Japonya hakkında otorite oldukları ya da çok bilgili oldukları için moderatör seçilmezler.(idi, ama artık bilgili kişilerin moderatör olmalarını daha doğru buluyorum)

Greentea yı moderatörlüğe seçmemdeki sebepler şunlardı:

1) Japon sevgili-nişanlısı (tam bilmiyorum) olduğu için Japonlar ve özellikle japon erkekleri, Japonya'da yaşam hakkında bilgi edinmek istiyordu.
    2) Forumda, kendisine tartışmaya neden olacak yazılar yazılsa bile, kullandığı yazım şeklini -seviyeyi değiştirmiyordu.

Neden Moderatörlük alındı
    Son zamanlarda yaptığı moderatörlük ve moderatör olmasına neden gösterdiğim şeyler de değişti. Gazete haberi ekliyordu, bunu yapmak için de moderatör olması gerekmiyordu, üye olarak da yapabilirdi.

Baris zaten moderatör olduğu zamandan beridir, moderatörlükle ilgili herhangi birşey yapmadı. Onun da seçilmesi, master doktora konularında bilgili olması ve gene yazılarındaki seviye konusuydu.

Daha önce site kurucularının da forum moderatörlüğü kaldırıldı. Moderatörlük kaldırılması, kişinin forumda yazmasına engel değil.

Forum kurallarında da yazdığı üzere, Japonya ya da Türkiye'yle ilgili olumsuz birşey yazmakta bir sakınca yok. Önemli olan nasıl yazıldığı.
    http://www.japonya.org/forum/topic/564 [forum kuralları]

Japonya'yla ilgili olumsuz olabilecek bir çok yazı olmasına karşın ilk aklıma gelen ve unutmamın pek mümkün olmadığı konu;

PKK propagandası yapan NHK ile ilgili yazılar:
    http://www.japonya.org/koseyazilari/dunya_uygarliklar_semineri_nhk_pkk_naito_masanori/
    http://www.japonya.org/haberler/nhk-geri-adim-atti/

Bu değişiklik, özel mesajlaşma sisteminin foruma eklenmesi gibi, forumu ve siteyi iyileştirme çabalarının bir basamağı. Bu konuyla ilgili kimseyle tartışacak da değilim. Moderatör arkadaşlara katkılarından dolayı teşekkür ederim.

12. User has not uploaded an avatar

greentea
    Üye

Neyse,ortada tartışılacak bir konu yok.Moderatör olmak çıkmak çok önemli şeyler değilde "gazete haberi ekliyordu" kısmı bana çok ironik ve saygısızca geldi.Ben bunu haberler konusunda yardım ricası üzerinden yapmıştım.Bununda istek doğrultusunda bir katkısının olacağını düşündüğümdendi.

Onun dışındaki forumla ilgili çoğu şeyde,hatta kavga olmasını önleme konularında,yazım düzgünlüğü,konuları duzenleme ve bunun gibi konularda bu forumu sevdiğimden dolayı emek harcadım ve kendi üzerime düşen görevleri tam olarak yaptım.

Beni tek rahatsız eden bunu bir sabah uyandıgımızda degıl,kibar bir mesajla muhattabından ögrenmemiş olmak.

13. User has not uploaded an avatar

omer
    Üye

Cevir kazi yanmasin,hatta cevir gazi yanmasin!

14. Sıksık olay çıkıyor bu forumda...

Selim
    Burası japon için değil Türk için açılmış(diye düşünüyorum).
    Rahatsız olduğum konuyu hepsi silseydim buradaki çoğu artık yoktur.

Her şeye rağmen greentea ve Baris'a anlattıktan sonra yapmalıydın bence.

15. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

sevgili anahtar efendisi kardeşim

Bu Nhk nın yaptığı propagandayı yazmak kötü mü oldu yani???
    Tam olarak açıklarsan ii olur. Nasıl yani bu kanalın yaptığı propagandayı buraya yazmak mı yasak?

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS