Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya Diğer / Çeşitli Yardım Konuları

1. Japonyada yaşayan arkadaşlar ;

Benim bir arkadaşım var ve yakın bir zamanda doğum günü var. Ona hediye göndermek için japonyada hediye servisi yapan siteleri araştırdım ama sadece 3 tane bulabildim ama onlarda sadece çiçek ve çukulata servisi yapıyorlarmış.

Acaba hediyelik eşya alabileceğim ve bunu kişiye götürebilecek bir mağza veya internet sitesi biliyormusunuz?

Benim japoncam biraz var ama onuda latin harfleri ile öğrendim , o yüzden göndereceğiniz sitenin ingilizce desteği varsa beniim için daha iyi olur.

Hediye göndereceğim arkadaşım Tokyoda yaşıyor. Türkiyeden kargo sitelerine baktım 3 günde yollarız diyor ama fiyat 40 ytl dediler. Bende 40 ytl yi kargoya vereceğime ordan alacağım hediyeye eklerim daha iyi bir hediye alırım diye düşündüm ama sadece çiçek veya çukulata servisi yapan 3 tane site bulabildim okadar :(

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. leyla

leyla
    Üye

Evet Türkiyeden herhangi bir şeyi özel kargoyla yollamak istersen çok pahalıya geliyor. Eğer işin acele değilse sana postahaneden yollamanı öneriyorum. Özel kargo şirketlerinden çok daha ucuza geliyor. Ben singapura yolladım. 250 gram için 5 milyon ödedim. Aynı şeyi özel kargoya sordum bana 60 dolar para biçti. Dediğim gibi postaneden daha ucuza yollayabilirsin. Tabii ki işin acele deeğilse.

3. Bence sana İngilizce arayüzü olan bir alışveriş sitesi lazım. Mesela amazon:

http://www.amazon.co.jp/In-English/b/ref=sv_gw_6/503-5512895-9029525?%5Fencoding=UTF8&node=1094656

Alışveriş sitelerinde hediye paketi opsiyonu hep olur. Fatura adresini de başka bir Japonya adresi uydurursun, ya da Türkiye adresi verirsin.

4. doraemon , tek kelimeyle; süpersin diyorum , başkada birşey demiyorum :)

5. istersen hediye olarak türk ürünleri de gönderebilirsin, türkiyeden ithal edilen ürünleri satan firmaların da web siteleri var. forumda vardı sanırım, bir iki adres. nazar boncuğu, vb. hediyelik eşya gönderebilirsin sanırım bu sayede. kolay gelsin :)

6. User has not uploaded an avatar

yasin37
    Üye

Selamlar

Kız arkadaşıma çicek göndermek istiyorum (kalbini kırdım :D) bildiğiniz güzel bir site var mı? Kendisi Osaka'da yaşıyor ben Osaka'dan bir yer tercih ederim daha ucuz olur ödemeyi de kredi kartıyla yaparım diye düşünüyorum

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS