Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Gezi

1. User has not uploaded an avatar

sumimasenga
    Üye

Arkadaşlar merak ediyorum, son 1 yılda ülkeye girişte nasıl bir muameleyle karşılaştık paylaşırsak sevinirim. Sorgu sual oldumu? Herhangi birşey istendimi?

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. forumda vize ile alakalı yazıları okursan , son bir yılda ne gibi şeylerle karşılaşıldığı hakkında fikir edinebilirsin

3. User has not uploaded an avatar

Emilli_52
    Üye

arkadaşlar.. japonya büyük elçiliğinin web sitesinde 3 aya kadar turistik eğlence dinlenme, tatil.. amaçlı geziler için vize gerekmemektedir.. diye bir yazı okudum bir kaç gün evvel.. tek merak ettiğim şu yani ben biletimi ve bavulumu alıp havalimanından direk japonya yamı gidiyorum?? yani elçiliğin vereceği herhangi bir izin veya git kağıdı gibi bir şeye ihtiyacım yokmu?? havalimanında şaşkına uğramak istemiyorum da.. yardımcı olan arkadaşalara teşekkürler..

4. User has not uploaded an avatar

independent
    Üye

Merhaba;
    Japon ve Türk devletleri karşılıklı olarak vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.Sınır muhafızları ülkeye giriş esnasında sizinle her ilgili her hangi olumsuz bir kanıya kapılmazsa ( turistik bir seyahat için geldiğinize ikna olursa) 90 günlük vize verir.Aksi halde biletinizi ve bavulunuzu almak ülkeye gireceğiniz anlamına gelmez.Türkiye ye vize uygulamayan 30-35 ülke var ama bunların içinde elle tutulur olanı Japonya ve Arjantindir.
    Saygılarımla
    Hoşçkalın

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  5. umityildirimfb

umityildirimfb
    Üye

selam arkadaşlar ben 3 ay önce japonyadaydım hanımım japon.
    havalimanına indikten sonra kontrol noktasındaki görevli; neden japonyaya geldiğinizi,nerede kalacağınızı,ne işle meşkul olduğunuzu soruyor sizde bu sorulara doğru cevaplar veriyorsunuz ondan sonra fotoğrafınızı çekip parmak izinizi alıyorlar eğer daha önce yapmadılarsa,bu işlemlerden sonra çıkış kapısına gidiyorsunuz çıkıştan sonra japon polisi yanınıza gelip aynı soruları soruyor ve not alıyor böylece japonyaya giriyorsunuz.
    Bence bu işlemler gayet normal keşke bizim ülkemizdede böyle uygulamalar yapılsa.
    Burada kızılacak birileri varsa japonyaya gidip kanunsuzca orda kalan ve suç işleyen vatandaşlarımızdır inanın bana dünyada ırkçılık sıralaması yapılsın japonlar sonuncu gelir. saygılarımla

6. User has not uploaded an avatar

independent
    Üye

sonuna kadar katılıyor ve aynı şekilde düşünüyorum.Sadece eleştiriyoruz ama neden bu uygulamanın başladığını araştırıp özeleştiri yapmıyor kendi doğrularımızı evrensel olarak kabul ediyoruz ve dünyanında bu şekilde düşünmekten ve istediğimiz gibi davranmktan başka seçeneği yok algılıyoruz.Ben türküm ve milli değerlerimizi benimsemiş bir türküm.Bana yer yüzünde ayak basıp ta düzenini bozmadığımız tek bir kara parçası söyleyebilirmisiniz?Osmanlı gittiği yere düzen ve adalet götürmüş ve biz mirasçıları adımızın geçtiği yerde güvenden bahsedilir günlerden sonra korku endişe ve tereddüt hissediliyor.
    Ümityıldırımfb katılıyorum
    saygılarımla

7. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

Selam kardesle

independent kardes umityildirim kardes kisacasi herkes gercekten turkum benim ecdadim osmanli diyen kardeslerim. Daha gec kalmis degiliz degistirelim bu duzeni. Bizde ecdadimiza dinimize yakisan insan olalim. Kotulugu elle duzeltelim elle olmuyorsa dille uyararak anlatarak oylede olmuyorsa o dusunceleri kabul etmeyelim kendi yanlislarimizi kabul edelim.

Simdiden Allah razi olsun...
    Selametle....

8. User has not uploaded an avatar

levent4161
    Üye

avsaroğlu japan 50 senın le gorusebılırmıyız msn den levent4161

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  9. AvsarogluJapan50

AvsarogluJapan50
    Üye

selam
    kardes mesaj olarak msn adresimi yazdim umarim ulasmistir.
    selametle

10. kalegsm

kalegsm
    Üye

en son ben gectim//// 06-05-2010 tarihinde/....giriste bircok yabanci vardi....renkli renkli ve farkli ulkelerden oldugu belliydi... birtek bana niye geldin nerden geldin ne yapacaksin diye sordular... bunuda hangi ulkeden geldigimi sorduktan sonra daha cok incelediler... 20 dakika bekledim ama cok zoruma gitti....herkese gec turke dur...bircok ulkeye bircok vizem elimde yeterince param otel reservasyonum ayrica turist olarak singapur uzerinden gitmeme ragmen vede orada japonyada tum sorumlulugumu alan arkadasim olmasina ragmen bunu yasamak cok zoruma gitti...yeni gelmek isteyenlere japonya kore turlarina katilmalarini tavsiye ederim...bilseydim onu secer hic olmassa canim sikilmazdi...

11. traljp1

traljp1
    Pasif

Merhaba kalegsm,,öncelikle tebrikler ve gözün aydin olsun,,,,umarim güzel bir baslangic olur ve devamida olumlu olur,,,,ve bizleri orada iyi temsil etmen ,japonlaradd olumlu izlenim birakman dilegiyle,,,

12. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

kalegsm..

sanslisiniz, tebrik ederim . 20 dk yine iyi bir zaman bence. baskalarini en az bir saat sorguluyorlar..dogum yeriniz g.antep, kastamonu, hatay yada ordu olsaydi inan biraz daha da zor olurdu..
    Kisa bir sure sonra Turkiyeden antlasmali olarak tur islerine baslayacagiz ama sart olarak o soyledigim sehirlilere tur satilmayacak. bu bir ayrim degil iceri girerken turu bile bazen kaideye almiyorlar.

13. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

Erciyesjp ,

Tebrikler umarim basarili olursunuz.Eminim siz benden daha iyi bilirsiniz ama o dort sehrin disindanda japonyaya kapagi atmak isteyenler var.Insallah oyle bir musteriye denk gelmezsiniz. :)

ama bildigim kadari ile tur sirketleri ona karsida onlem aliyorlar, teminat mektubu , senet gibi.

14. mathilda

mathilda
    Üye

3 temmuz 2010'da geçtim, 20 sn filan sürdü geçmesi. ne için geldiniz dedi, eğitim dedim. bir belgeniz var mı dedi, japon hocanın davet mektubunu gösterdim. geçebilirsiniz dedi ve birden adamın saygı gösterme seviyesi arttı. valizimi koyuyodum bakcaklar diye, yok yok filan dedi. gerçekten akademik işlere çok saygı duyuyolarmış

9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  15. kalegsm

kalegsm
    Üye

tamamen etiket meselesi...davet edenin kimligi ve ne icin davet ettigi onemli...okuyanlar yanilmasin..turklerin turist ziyaretleri cok ayrintili sekilde incelenir ve sorgulanir...bu isisna durumdur yani..

9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS