Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Eğitim

1. User has not uploaded an avatar

yusful
    Üye

arkadaşar aslında ben 2 ay sonra ingilterede olucam fakat ingilizceyi halledince japonca örenmek istiyorum, ayrıca zengin değilim. hatta fakir sayılırım.4-5 tane japon arkadasım var fakat soyledikleri dil okulları yada üniversiteler aşırı pahalı 6000 dolardan falan bahsediyo.bu japoncayı japonyada örenmenin ucuz yolu yokmudur.meshur mombeshu mu neyse o bursu kazanmak da zor gibi geliyo bana cok iyi bir araştırma konusu istiyolarmış.zaten senede 10 kişi alıyorlarmış.5 tanesi japonca bilenler. kalacak yer ve gecinme kolay ama... kısaacası ucuz örenci vizesi lazım

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

queLLer84
    Üye

selam arkadaşlar ben japonca öğrenmek istiyorum. hangi okullar iyi, okulların fiyatları ,uçak bileti fiyatlarıyla ilgili bilgisi olan var mı?

3. User has not uploaded an avatar

cherrybomb
    Üye

ben size o zaman bizim ülkemizden bir kurs duyurusu yapayım, hem belki katılımı arttırırız böylece:

Üsküdar Belediyesi'nin kendini geliştirmek isteyenler için düzenlediği yabancı dil kurslarına başvurular başladı. İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Arapça, Yunanca Almanca, Fransızca, Çince ve Japonca olmak üzere 10 dilde açılan kurslar 10-12 kişilik sınıflarda yapılacak. Çamlıca Sabahattin Zaim Eğitim Merkezi'nde konsolosluklardan gelen öğretmenlerin vereceği dersler, 5 aylık dönemleri kapsıyor. Kurs sonunda sınava girerek başarılı olanlar Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onaylı sertifika alacaklar.
    Salı- Perşembe 19:00-21:00, arasında verilecek Japonca derslerine başvurabilmek için en az lise mezunu olmak gerekiyor. Aylık ücreti 70 YTL olan kurslar yılbaşına kadar katılımcılarını bekliyor.

Çamlıca Sabahattin Zaim Eğitim Merkezi çoook güzel bir yer. Tıkış tıkış bakımsız çirkin kamu binalarından biriyle karşılaşacağımı sanıyordum fakat, otoparkından kafeteryasına, yemyeşil bahçesinden, yüksek ince mimarisine kadar herşeyi düşünülmüş, güleryüzlü çalışanlarıyla modern bir yapı izlemi bıraktı bende. Yer olarak da meşhur Libadiye döner kavşağının 10 m. kenarında, oldukça merkezi. kredi kartı geçerli değil ve 3 aylık peşin isteniyor, onu da belirteyim.

Başvuru İçin Gereken Belgeler:
    Kimlik fotokopisi
    Öğrenim belgesi fotokopisi
    1 adet vesikalık fotoğraf

Ayrıntılı Bilgi ve Başvuru İçin:
    Çamlıca Sabahattin Zaim Eğitim Merkezi
    0216 412 92 03
    0216 531 30 00 / 3048
    camlicaegitim@uskudar.bel.tr

4. User has not uploaded an avatar

independent
    Üye

merhaba arkadaşlar;
    öğrenci vizesi aldığınız zaman detaylarını bilmiyorum ama ; yasalar belli bir çalışma süresi ile sınırlandırılmış çalışma izni veriyorlar ..
    doğru mu bildiklerim??
    saygılarımla

9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  5. User has not uploaded an avatar

watanabe masayoshi
    Üye

Slm
    Japonyada öğrenci vizeniz varsa çalışma imkanınızda var demektir. İş sorun olmaz.
    Öğrenciler genelde akşam veya geceleri market gibi hafif işlerde çalışıyorlar. Gündüzde kursa gidiyorlar. Tabii ki çalışma saatleri çok fazla değil ama ihtiyaçlarını
    görüyor.

8 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  6. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

Ogrenciler yasal olarak haftalik 20-25 saatten fazla calisamazlar. Ama bunu asmaninda formulu var. Gun icerisinde birden fazla isyerinde 4 saati asmamak sarti ile calisanilirler.
    Ogrenciler genellikle mc donalds, cafe shop ve benzinliklerde calisiyor

8 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS