Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonca

1. User has not uploaded an avatar

hulya
    Üye

öncelikle herkese MERHABA .yeni üye oldum ve çok beğendim siteyi.hazırlayanlara teşekkür ederim.ben erciyes üniversitesinde japon dili 1. sınıfım.daha japonca nın temellerini atıyorum .ama bi yandan da çince öğrenmek istiyorum .yani yan dal meselesi .şimdiye kadar herkes ´´çok zorlanırsın dediler´´ve çok korkuttular.şimdi sizlerin tavsiylerinize ihtiyacım var.japonca ve çince kanjileri aynı değil mi.nasıl ?bana açıklarmısınız .teşekkürler

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

kanji yi dogru yontemlerle ogrenirsen cok zevk alarak ogrenirsin.ezber yoluna gidersen ogrenmesi daha zordur.kanji karakterlerinin herbirisinin ayri bir olusum hikayesi vardir.onemli olan bunu bilmek.ama bircok insan karakterleri oldugu gibi ezberleme yoluna gittigi icin ogrenmekte zorlaniyorlar.

3. User has not uploaded an avatar

hulya
    Üye

teşekkür ederim.cevaplarınız için .ama ne gibi zorluklarla karşılaşrım bilmiyorum.elbetteki zor ve çok çalışmam gerekiyor.ikisini bir arada yürütme yöntemi nasıldır onu öğrenmek istiyorum .her dilin öğrenme biçimi farklıdır .bunu dilciler iyi bilir .bildiğim kadarıyla çincede gramer yok .tonlama daha ağır basıyor .ayrıca endişelendiğim bir konuda çince ve japoncanın kanjilerinin karışması.kanjilerin anlamı aynı mı?

ayrıca shinigami merhaba.şunu öğrenmek istiyorum .japonya ya elbette ben de gitmeyi çok istiyorum .sen bursla falan mı gidiyorsun.daha önce gittin mi.?

4. Japonlar,Cince'yi gorunce genel olarak neyi demek istedigini Kanji'nin anlamindan anlayabiller.
    Ama telaffuz ayni degil.Onun icin dinlemekten anlayamayiz.
    Harf da bazi ayni degil.Biraz farkli.Cince'de olup Japonca'da olmayan Kanjiler de var.
    Cince'de de gramer var ya...Acaba dunyada gramer olmayan dil var mi?
    Once duydumki Cince'de bir Kanji'de 4 telaffuz varmis.
    Belli degil ama..
    Kolay gelsin.

5. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

duzenli ve disiplinli calistiktan sonra hic bir zorlukla karsilasmassin.heleki japonca icin.
    japonca bir turkun konusabilecegi en kolay dildir.gramer yapisi aynidir cunku.
    cince ile ilgili hicbir bilgim yok.kanciler mogo nun da dedigi gibi asagi yukari ayni anlam tasir ama telafuzu farkli

6. User has not uploaded an avatar

hulya
    Üye

cevaplarınız için teşekkürler.bir de şunu sormak istiyorum;bu yandal,sadece 3. ve 5. yarıyılda alınabiliyor.ben daha 1. sınıfım olduğum japoncanın temellerini iyi atıp bir yıl sonra mı öğrensem yoksa her ikisi bir arada olursa daha mı iyi olur gerçekten kafam çok karışık .şimdiden çok teşekkürler

7. User has not uploaded an avatar

hulya
    Üye

ben zaten şimdi japonca okuyorum .BAŞLADIM BİLE .sorduğum soru japonca daha iyi oturtup daha sonra öğrensem yoksa ikisi bir arada daha mı iyi olur

8. Japonca seviyesi iyi olduktan sonra cince okursan daha iyi diye dusunuyorum.
    Japonyadaki atasoz boyle diyor
    "iki tavsani takip eden bir tavsan bile tutamaz"(Turkce'de oyle mi acaba??)
    "二兎を追うもの一兎も得ず(nito wo oumono itto mo ezu”

9. ya ben daha 12 yaşında ufak bir ççocuğum ama japonya ve japoncayı çok merak ediorum bende yeni üye oldum ne yapabilirim ne olur bişe soleyin :)

10. User has not uploaded an avatar

hulya
    Üye

hoşgeldin nedimcan67.japonyaya ve japoncaya ilgi duyuyorsan japoncadan önce aikido ile başlamalısın.japonca türk için kolay bir dil ama yazılışına aynı şeyi söyleyemem.kanjilerin yazılışını görürsen çabuk bırakabilirsin. o yüzden ufak ufak kültürlerini öğrenmelisin. tabi bu kendi görüşürüm.origami falan.

11. User has not uploaded an avatar

raidon
    Üye

hulya bacım ya birşey soracam da şimdi japoncayı iyi öğrenmek için piyasadaki en iyi kitap hangisi birde hocaların size verdiği notlar varmı internetten nereden bulabiliriz bu tür notları

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS