Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonca

1. User has not uploaded an avatar

agsezer
    Üye

Herkese Merhabalar,

İstanbul' daki kurslarla ilgili birkaç sorumu ve bilgimi paylaşmak istiyorum.

Öncelikle Türk-Japon Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği tarafından açılan kurslara katılan ya da bilgisi olan varsa, paylaşırsa sevinirim.Şu anda kurs verdiklerini, bir ay içinde biteceğeni ve bir dahaki dönemin eylül ayında başlayacağını öğrendim.O zamana kadar beklemek istemiyorum.
    Kurs ücretinin çok uygun olduğunu fakat tam olarak miktarını bilmiyorum.

Bir diğer seçenek Japon Kültür ve Enformasyon Merkezi.Fakat burda ki eğitim sadece Latin harfleri içeriyormuş, daha sonra arzu edenler yazma kurslarına da katılabiliyorlarmış.Bunun ne gibi artıları ve eksileri olur.Tahminim bu şekilde kendimizi daha kısa sürede ifade edebilir bir hale geliriz.Ayrıca kurs sürecinde Kana ve kanji alfabesini kendi kendimize internetteki kaynakların da yardımıyla öğrenirsek ne kadar verimli olur.5 Mayıs' ta yeni bir kur başlıycakmış.Toplam altı kur, bir kur 16 saat ve 1 ay sürüyormuş, ücreti 250 YTL civarı.

Son olarak Kadıköy'de bulunan Medikasev hakkında birkaç sorum var. İçerik olarak Japon alfabesi ile eğitim veriliyormuş fakat süre olarak çok uzun olduğunu düşünüyorum.Toplam onaltı kur, her kur 45 saatten oluşuyor ve 2 ay sürüyormuş, ücreti 400 YTL.26 Nisan' da yeni bir kur başlıycakmış.

Özellikle bu kurslarda eğitim alan kişiler kurslar hakkındaki bilgilerini, memnuniyetlerini veya sıkıntılarını, ve diğer tecrübeli kişiler, sanıyorum ki forumda birçok Japonca öğretmeni ve öğretmen adayı mevcut, eğitim şekilleri hakkındaki bilgilerini detaylı bir şekilde paylaşırlarsa çok sevinirim.

Teşekkürler

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

yume
    Üye

Merhaba Arkadaşlar;
    Bende bu aralar bir kurs arayışındayım. Geçen sene 6 ay Japon Kültür Merkezine gittim. Daha sonra tekrar etmemekten ne yazıkki herşeyi unuttum. Bu sefer Japon alfabesi ile eğitim veren bir yere gitmeyi düşünüyorum. İstanbuldaki kursları araştırıncada tek seçeneğimin Medikasev olduğunu gördüm. 31.08 tarihinde kurs başlıyormuş. Tömer ve Halk Eğitim Merkezleri ise öğrenci yetersizliğinden dolayı kursları açamıyorlarmış. Aranızda Medikasev'e giden arkadaşlar varmı? Agsezer'inde dediği gibi çok uzun bir süre eğitim var. 3. kurdan sonra Kanjiye geçiliyormuş. Medikasevin eğitimi hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.