Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonca

1. User has not uploaded an avatar

cherrybomb
    Üye

T Ü R K - J A P O N
    KADINLARI DOSTLUK ve KÜLTÜR DERNEĞİ
    İSTANBUL ŞUBESİ YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI

Rumeli Caddesi No. 32 Hürriyet Apt. Daire 6 Nişantaşı-İstanbul Tel : 230 86 58
    Faks: 225 44 07

KURS YERİ:
    Yıldız Teknik Üniversitesi, yıldız kampusu

ekim-mayıs arası 2 sömestre halinde pazartesi çarşamba günleri, 18:30-20:30 arası, hocamız japon

peşin fiyat: 625 TL

8 ay sürüyor, ayda 80-85 lira gibi bir fiyata denk geliyor. makul sayılabilir. ilgilenenler, derslerde neler (kanji, roomaji..) öğretileceğini merak edenler, sınıf mevcudu hakkında bilgi almak isteyenler telefonla arayabilirler.

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. ese

ese
    Üye

cherrybomb, sen emin misin ?

çünkü ben BUGÜN sordum YTÜ de, yıllar önce vardı dediler bana !!

başlangıç tarihi ile kayıt telefonu öğrenebilir misin ?

sana zahmet ..

3. User has not uploaded an avatar

cherrybomb
    Üye

evet ben bugun derneğin başkan yardımcısı Ayzer hanım ile görüştüm yukarıdaki telefon numarasından bu bilgileri aldım. 8 ekim kursun başlama tarihi ve kayıtlar kurs başlayana kadar sürecekmiş.

4. ese

ese
    Üye

peki ödeme şekilleri .. bir de diyelim kayıtlıların sayısı az ise, başlar mı yoksa üsküdardaki gibi mi olacak ?

5. User has not uploaded an avatar

cherrybomb
    Üye

valla ben bu kadarını öğrendim. sen de bi telefon ediverir misin?
    sana zahmet :))

6. ese

ese
    Üye

oldu .. :)

ödeme sadece peşin, 1. kur için 600 TL,

2. ve 3. kur için 625 TL .. ödeme kayıtla birlikte yapılmakta.

kontenjan 10 kişidir, dolduğunda kurs açılır, dolmadığı yada kursun başlayamaması gibi bir durum olmamış.

kurs 5 ekim 2009 'da başlıyacakmış, ama kayıtlar 10 Ekime kadar devam edecekmiş, bayrama denk geldiğinden.

kursun yeri tam olarak, kampusteki çukursarayın zemin (bodrum) katında olacakmış .. Mimarlık fakültesi binasının karşısındaki binada ..

7. KamiSama

KamiSama
    Üye

Ben ingilizce çevirmenim ama japonyada büyük bir kısım sanırım ingilizce bilmiyor zaten japon arkadaslarımla bile bu yüzden fazla konusamıyoruz. istanbulda iyi bir dil kursu arıyorum ve sonra gezi amaçlı japonyaya gitmeyi planlıyorum japoncayı en iyi nerede öğrenebilirim bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim

8. KamiSama

KamiSama
    Üye

neyse ki ben buldum japon kulture basladim sonunda :)

9. erciyesjp

erciyesjp
    Üye

bence ozel derslerde cok akici ve saglikli oluyor. 98yilinda ogrenci yetersizliginden nisantasinda olan kursumuz kapanmisdi:)) ama pes etmeyip Sn Yoshiko Ozawa dan ozel ders aldim. Cok etkili olmusdu. Insan isteyince bir cok seyi yapabiliyor.
    Sunuda belirtmek isterimki japonyada yabancilarin arasinda en akici japonca konusan yabancilar Turklerdir.

10. User has not uploaded an avatar

findu
    Üye

Merhaba, Türk-Japon Kadınları derneğiyle görüştüm, ama yeni sınıflar sadece Ekim'de açılıyormuş, Japon Kültür'deki derslerse çok pahalı =/
    Ekim'e kadar beklemek istemiyorum, acaba alternatifimiz yok mu?

9 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  11. Sanırım yok, bir de tömer var ama şimdiye kadar Japon Kültür merkezi dışında kurs verenine denk gelmedi , sürekli ya yeterli kişi olmuyor diye sınıf açmıyorlar yada gidenler ilk haftadan sonra kursu bırakıyorlar diye yine yeterli kişi yok diyip sınıfı iptal ediyorlar.

Japon kültürün bence okadar pahalı değil ya, 200 küsür falan sanırım. Tömerde yaklaşı o fiyatlarda hatta daha pahalıydı diye hatırlıyorum. İngilizce kursları falan 300 tl civarı onlarla kıyaslanırsa ucuz bence. Birde orda hafta içi 16:00-18:00 kursları vardı o daha ucuzdu sanırım. Öğrenci fiyatı uyguluyorlardı herkes için.

12. User has not uploaded an avatar

findu
    Üye

@thailan anladım, teşekkür ederim. diğer kurslara göre pahalı olmayabilir, ama şu an benim için fazla malesef :/ japonca için bu kadar az seçenek olması kötü, olanlar da standart bir öğrenci bütçesini aşmasa keşke. Onların kültürünü öğrenmeye hevesli bunca insanı engellemesinler:)

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS