Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonca

1. User has not uploaded an avatar

raidon
    Üye

japonca bilmiyorum ne mersinde nede maraşta böyle bir kurumla karşılaşmadım dolayısıyla öğrenemedim üniversite mezunuyum japonca öğrenip orada yaşamaya başlarsam diplomam işe yarar mı ???? japoncayı (işe girecek kadar) ne kadar sürede öğrene bilirim. ha bence japoncayı en iyi japonyada öğrene bilirim doğrumu yanlış mı ?

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. Yapacagin isin ne kadar japonca/kanji gerektigine bagli. Sifirdan baslayip 1-kyu sinavini gececek kadar bir Japonca/kanji bilgisine ulasman eger cok calisirsan 2.5-3 sene kadar surer. 1-kyu genel olarak bircok sirket icin gerekli seviye. Iste fazla iletisim gerekmiyorsa bazen 2-kyu seviyesi kabul edilebiliyor. O seviyeye ulasmak da en az 1.5-2 sene surer. Japonya'da surekli kursa filan giderek bunlar. Kurslar da ucuz degil.

Is bulmada universite diplomasi tabii ki ekstra puan. Ama bolumune ve yapacagin ise de bagli.

Ingilizce bilgin varsa, bazen is bulmada sirf ingilizce yeterli oluyor. Ama Japonca bilenler kat kat daha avantajli tabii. Eger ingilizcen iyiyse dil okullarinda ingilizce hocaligi yapabilirsin. Ingilizce hocaligi icin en universite diplomasi gerekiyor sanirim. Zaten sende var.

Turklerin ve diger yabancilarin en cok basvurduklari yol genelde bir Japon bulup evlenmek, onun sayesinde vize kapmak. Ozellikle yabanci es arayan Japon kadinlari bol miktarda mevcut. Evlendikten sonra Japonyaya yerlesip amele islerde bile olsa calisarak bir sekilde gecinmek veya mumkunse esini calistirip onun parasiyla yasamak ve bu sirada da esinden Japonca ogrenmek en cok tercih edilen yol.

3. en son dediğin yol daha kolay gibime geldi.

4. User has not uploaded an avatar

ferhat119811
    Üye

alp nasıl yapacağız mesajla bana bunu

5. Ya biraz insanlık gösterin hiç insan japonca öğrenmek için biriyle evlenir mi?Evlenmenin ne demek olduğunu biliyor musunuz siz,biraz kişilik sahibi olun insanları mal gibi kullanmayın japonca öğrenmek istiyorsan gel ankaraya ben sana benim gittiğim japonca kursunu gösteririm hem burda işinide bulursun. zaten 4 kur başlangıç 4 kur orta seviye en azından başlangıcı bitirirsin öyle gidersin.
    Oradaki insanlara türkleri yanlış tanıtmayın, zatenöyle bir evlilik yaparsan büyük ihtimal ayrılırsın sonra sende japonyayı sevmemeye başlasın karının halini düşünmek istemiyorum bile.

6. Bekarlık sultanlıktır yaw :) Ne evlenmesi :)

7. User has not uploaded an avatar

nanoka
    Üye

Başlıkla evlenmeyi nasıl bir araya getirdiniz anlayamadım:)

Neyse, Alp'in daha önce dediği gibi Japonca'yı ne kadar sürede öğreneceğin çalışmak istediğin ne kadar Japonca gerektireceğiyle doğru orantılı olarak değişir.

Ama part-time işler için gereken Japonca'yı öğrenmen uzun zamanını almaz sanırım.
    Kolay gelsin

8. valla arada bir oluyor böyle :)

9. srı lankalı bayan arkadaslara duyuru

Japonlardan umut yokmu gaksei :) senin gibi birini bulmuşlarda beğenmiyorlar mı :)

Japonya için büyük kayıp :)

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS