Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Eğitim

1. User has not uploaded an avatar

rebelangel
    Üye

japonyada egitim görmek istiyorum.

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. japones

japones
    Üye

bende istiyorum ama istemekle hersey olmuyor değil mi:)

3. User has not uploaded an avatar

cherrybomb
    Üye

haha ben de istiyorum, açın gençlerin önünü :D

4. User has not uploaded an avatar

kanjyani
    Üye

Sadece istiyorum demek yerine Japonyadaki okullara başvurmayı denerseniz sanırım isteklerinizi gerçekleştirme yolunda adım atmış olursunuz. Yoksa sadece istemekle olmuyor.

5. seppie

seppie
    Üye

selam,

Ben de Japonyada egitim almak istiyorum bir Master en az ^___^.

Hollandada Erasmus Universitesinde okuyorum ve ""Exchange student"" olarak Japonyaya da gidebilirim diye dusunuyorum. Tabi bizim universitemiz ile calisan universitelere gidersem daha iyi olur.

Daha evvel orda mastirini yapmis arkadaslar varsa burada deneyimlerini paylasabilir mi?

6. rtv

rtv
    Üye

Erasmus Uni.den degillerdi ama benim master yaptigim Tohoku Universitesinde de Hollanda dan gelen ogrenciler vardi.

Tohoku Universitesini tavsiye ederim, ozellikle muhendislik branslari icin.
    Japonca bilmiyorsan 1 yil okulun Japonca kursuna devam eder, sonra master a basliyabilirsin. Okulun yurdu da var, ev kiralamana gerek kalmayabilir.

7. seppie

seppie
    Üye

Hmm ben Erasmusun Hukuk fakultesinde okuyorum.Ben aslinda Masterimin Hukuk bolumunden bitirmek istiyorum yurtdisinda.Ve daha arastirmadim fakat Hukuk bolumu olan bir Universiteyi secmem gerekecek.

8. User has not uploaded an avatar

tokyoku
    Üye

rtv sanırım japonyada bulunmuşsunuz ben oarda okumak istiyorum tokyo üniversitesi mimarlık bölümünde bana bilgiverirseniz sevinirim msn adresim

9. rtv

rtv
    Üye

Tokyoku japonya da bulunuyorum ama tokyo uni mimarlikla bir bilgim maalesef yok.
    Internetten ulasabilmeniz lazim,her okulunu her hocasina internetten ulasabilirsiniz.
    Internette hoca isimlerini bulamazsaniz, bir mektup yazip bolumleri tanitan bir okul veya mimarlik fakultesi burosuru isteyin, muhtemelen hoca isimleri yazili olucaktir.
    Hocayla irtibata gecip, ne yapmak istediginizi anlatin.
    Tabii bu anlattiklarim lisansustu egitimi icin gecerli.

10. Okulların ingilizce sayfalarında genelde hocalarla ilgili bilgi vermiyorlar ama japonca sayfalarına bakarsanız orada bulma ihtimaliniz daha fazla yani en azından bazı okulların öyleydi.

11. User has not uploaded an avatar

tokyoku
    Üye

rtv yardımın için teşekkür ederim şu anda japonyada yerleşik bir hayatınmı var yoksa türkiyedemi yaşayacaksın rica etsem eğer japon arkadaşların varsa onlara üniversite hakkında soru sorarsan sevinirim bide japonca zor bir dilmi teşekkürler

12. User has not uploaded an avatar

ElanVital
    Üye

Selamlar bende Japonya'da,özellikle Tokyo ve civarında dil eğitimi almak istiyorum,bu aralıkta ön araştırma için Japonya'ya gideceğim,bana herhangi bir tavsiyede bulunabilirmisiniz,yada güvenilir ve kaliteli dil eğitimi veren okullar hakkında bilgi.

Saygılar.

Oğuz Serkan Öztürk

13. User has not uploaded an avatar

osmayd
    Üye

aranızda mühendislik mastırı yapan var mı? bende jp de mastır yapmak istiyorum ama başvurularla ilgili sorularımı cvplayacak biri lazım. bir yardım plzzz!!!

14. diablesse

diablesse
    Üye

Benim için biraz erken bile olsa (henüz daha liseyi bitirmedim) bende Japonyada okumak istiyorum.Hemde çoooooook.Bu sene sonundada japon dil kursuna yazılmayı düşünüyorum.Umarım birgün gidebilirim oralara...Çok seviyorum o ülkenin kültürünü , anlatamam içimdeki sevgiyi ya ^!^

15. User has not uploaded an avatar

yasamtr
    Üye

Japoncamı geliştire bilecek basit bi hikaye kitabı arıyorum
    bilen warsa lütfen yardım etsn.

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS