Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Forum Ahalisi

1. 1) Kendinizi tanıtır mısınız, İlgi alanlarınız nelerdir, mesleğiniz?

Selim Koç. İlgi alanlarım : fotoğraf, kendo, yemek yapmak.... Mesleğim: Eğitimci, Yazılımcı, Girişimci

2) Japonya’ya hiç gittiniz mi? Gittiyseniz, yer, zaman, süre?

2007 yılında Waseda Üniversitesi Uluslararası Liberal Çalışmalar Bölümünde 1 yılık burslu değişim öğrencisi olarak bulundum. Tokyo, Koenji'de (10 ay) ve Sengawa'da (2 ay) kaldım.

3) Japonca Biliyor musunuz? Biliyorsanız, öğrendiğiniz yer, zaman, süre :)?

Biliyorum. Boğaziçi Üniversitesinde 3 yıl seçmeli ders olarak ve Japonya'da Waseda Üniversitesinde 1 yıl seçmeli ders olarak

Bunun dışında, film, dizi film, anime, manga, ve Japon arkadaşlarla konuşma pratiğinin de büyük katkısı var.

4) Japonya.org'a üye olduktan sonra Japonya hakkında yeni bir şey öğrendiniz mi?

Forum'dan çok şey öğrendim. Forum çok ilginç bir deneyim oldu aslında.

5) Japonya, Japonlar ya da Japonca ile ilgili ilginç bir anınız var mı?

Birçok ilginç olay geldi başıma. Gerçi ilginç mi bilmiyorum ama benim için güzel bir deneyim olan bir olayı yazayım :

Japonya'yken Hitachi'nin Turkiye'ye yönetici olarak göndereceği bir yöneticiye Türkçe dersi vermiştim. Japonca olarak Türkçe dersi anlatmak ilginç bir deneyimdi.

6) Son olarak Japonya.org'nin olmazsa olmazlarını ve site hakkında varsa eleştirilerinizi sunar mısınız?

Japonya.org'un olmazsa olmazı bence Japon üyelerdir. Mogo'nun foruma çok büyük katkısı vardır ve bence forumun forum olmasını sağlayan kişidir.

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

nanoka
    Üye

neden japonya ve japonca? özel bir sebebi var mı?

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS