Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Forum Ahalisi

1. User has not uploaded an avatar

iforev
    Üye

1) Kendinizi tanıtır mısınız, İlgi alanlarınız nelerdir, Mesleğiniz, öğrenim durumunuz nedir?

Ben Idil.Farkli kulturlerden insanlarla tanismak, yeni kulturler hakkinda bilgi almak, seyahat etmek ve okumak baslica ilgi alanlarim.Ingiliz Dili ve Edebiyati mezunuyum.

2) Japonya’ya hiç gittiniz mi? Gittiyseniz, yer, zaman, süre?
    6 aydir Tokyo'da yasiyorum.
    3) Japonca Biliyor musunuz? Biliyorsanız, öğrendiğiniz yer, zaman, süre :)?
    Japonca,baslangic seviyesindeyim,halen kursa devam ediyorum.Hiragana ve Katakana okuyup yazabilirim ama Kanji sadece gunluk hayatta gorup asina oldugum bir kac taneyle sinirli.

4) Japonya.org'a üye olduktan sonra Japonya hakkında yeni bir şey öğrendiniz mi?
    Uye olduktan sonra yeni seyler ogrendim,en azindan umudugumdan daha fazla Turk'un burada yasadigini ogrendim ve Orhan Pamuk'un Tokyo'ya gelecegini bu siteden ogrendigim icin izleme sansim oldu.

5) Japonya, Japonlar ya da Japonca ile ilgili ilginç bir anınız var mı?

Maalesef Japonlar'la ilgili hic bir anim yok.Bana ilginc gelen Japon bayanlarin surekli bir beyazlama telasi icinde olmalari ve yazin eldiven giyip ,semsiye ile dolasmalari.
    6) Son olarak Japonya.org'nin olmazsa olmazlarını ve site hakkında varsa eleştirilerinizi sunar mısınız?

Japonya.org Japonya'da yasayanlar icin oldukca faydali bilgiler iceriyor,en azindan deneyimli insanlardan bilgi almak oldukca hos.Japonya'da yasamayip Japon kulturunu merak edenler icinde oldukca iyi ve detayli bir bilgi kaynagi.

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. Selam idil. siteyle ilgili güzel düşüncelerin için çok teşekkürler. öğrenci misin?

3. User has not uploaded an avatar

iforev
    Üye

Ooops, cok afedersin Selim ama ben bu mesaji su an goruyorum
    Gec bir cevap biliyorum ama hayir ogrenci degilim ,esimin isinden dolayi buradayim

4. User has not uploaded an avatar

inila
    Üye

Merhabalar iforev,japonya.org'a hoşgeldin,şu beyazlama telaşı malesef sadece Japonya'da değil bütün Asya'da var,merak ediyorum sadece yüzlerine mi sürüyorlar o beyazlatıcı kremleri?Bu konuda bir bilgin var mı?Güneşte yanmamak için demek şemsiye ve eldiven kullanıyorlar üşenmeden.Açıkçası bende dışarıya yada güneşlenmeye güneş koruyucu ürünler sürerek çıkmaktan yanayım,ama cildi güneşin zararlarından korumak için,beyaz kalabilmek için değil.

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS