Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Vize / Pasaport

1. User has not uploaded an avatar

hamsa
    Üye

Merhaba arkadaşlar. Ben daha önce japonyaya gittim ve 80 gün kaldım tekrar türkiyeye döndüm. daha sonra tekrar bir arkadaşımla beraber gittik ama bu sefer giremedik. arkadaşın yanlış ifade vermesinden. herneyse en son olarak ben tekrar kendim gitmeye karar verdim tekrar çıktım yola bu seferde giremedim. girişteki görevli tekrar bekleriz herhangi bir suçunuz yok sadece bu seferlik girişiniz uygun bulunmamıştır. dedi. Şimdi tekrar gitmek istiyorum bana bu konuda yardımcı olacak arkadaş varmı.. yani pasaporttaki redler yüzünden geri dönermiyim. yoksa girme şansımda varmı.. Ayrıca evlendim.. eşimle birlikte gidersek daha kolay olur diye düşünüyorum...

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

kanjyani
    Üye

Ben tehlikeye atma derim. Gitmeden önce konsolosluğa sorarsan daha net bir cevap alabilirsin. Sonuçta biz ne desek boş çünkü 2 kere geri çevrilmişsin.

3. User has not uploaded an avatar

hamsa
    Üye

anladım.. peki ingiltereye gitsem gelsem. ondan sonra japonyaya gitmsem bu ingiltere vizesinin faydası ne olur?

4. User has not uploaded an avatar

hamsa
    Üye

cevap veren yokmu ?

5. User has not uploaded an avatar

kanjyani
    Üye

malesef pek bi faydası olacağını sanmıyorum. amerika olsa belki...

6. gokhanjpn

gokhanjpn
    Üye

hamsa kardeş senin gidecegin bir yer var ik işin türkiyedeki japon konsoloslugu olsun. şunu desek bunu desek boş orada hava alanındaki immigration yetkilisinin sagı solu belli olmaz. işini garantiye almak istiyorsan ilk önce japon konsolosluğuna okey mi?

7. Maya21

Maya21
    Üye

Ingiltereye giris cikis yaparsan girmen kolay olur.Benim arkadasim ukraynada ogrenci ve pasaporttu ukrayna vizesi ile doluydu.Giriste zorluk yasamadi.Ve 1 hafta sonra geri dondu.Simdi gelse tekrar girer zorluk cikmaz.Ama senin redler sikinti yaratabilir.Bu avrupaya aldigin vize sangay vizesi olacaktir hatirladigim kadariyla.Eger dedigin gibi olursa.Esinlede gelirsen girersin.

8. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

aldigin baska ulke vizelerinin ise yarayacagini zannetmem. giristeki imigration killanmis bi defa ve her defasinda neden reddedildi diye saatlerce dusunecekler.
    red muhurlerini direk gormemeleri icin pasaportunu degistir .
    japonyaya geldiginde donmeni gerektiren nedenleri iyi ispatla ve yaninda bol para bulundur.
    konsoloslugu aramaninda ise yarayacagini zannetmiyorum.cunku konsolosluk japon disisleri bakanligina bagli.imigration ise adalet bakanligina.eger birini ziyarete gidiyorsan kesinlikle sahsin adini ve adresini bildir

9. User has not uploaded an avatar

gokhan gungor
    Üye

meraba unforgiven01 nasılsın,nerelisin adanalı mı? iyi günler :)

10. User has not uploaded an avatar

hamsa
    Üye

Arkadaşlar ben yanımda 30.000 dolar parayla gidecem parça almak için geldim diyecem ve yanımda patronla gidecem bu konuda bir problem çıkarmı acaba... red leri bi şekilde açıklarım sonuçta herhangi bir suç işlemedim... vizeyide yakmadım...

11. umityildirimfb

umityildirimfb
    Üye

türkiyedeki japon konsolosluğundan 6 aylık vize başvurusu yap vizeyi alıncada git
    yani vize başvurusunu burdan yap 6 ay olarak.

12. User has not uploaded an avatar

kaankii
    Üye

Oncelikle Herkese Merhabalar Diliyorum.

Adim Kaan 20 Yasinda Tc Vatandasiyim Bundan Once Hic Yurtdisina Cikmadim Sadece Kibrisa Gittim.

Simdi Japonya`ya Gelmek Istiyorum Tatil Maksatli 15-20 Gunlugune Pasaportumu 6 Ay Once Almistim Hic bir Yere Gitmedim Onunla Tertemiz. Ve Orda Beni Karsilicak Bir Abim Var Tanidigim 20 Senedir Orda Ikamet Ediyor Evli Cocugu Falan Var Yani Bu 15 Gunluk Tatil Benim Icin Bir Riskmidir Oraya Gittigimde Geri Donme Ihtimalim Yuzde Kac Butum Forumlari Okudum Aslinda artik Neler Yapmam Gerektigini Biliyorum. O Dedigim Abim Hava Alaninda Karsilicak Beni. Yanimda ne Kadar Para Bulundursam Yeterli Olur Acaba Hersey Icin Tesekkurler.

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS