Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Eğitim

1. User has not uploaded an avatar

raikiri
    Üye

ben bu sene öss ye girdim say2 den 54.000 ci gibi bir sıra yakaladım. orta okuldan beri japon dili ve kültürüne büyük bir merakım var. öss tercihlerimi japonyada öğrenci değişimi vb. üzerinden doğru düşünüyorum .ancak pek çok üniversitenin öğrenci değişiminde japonya yer almıyor (ya da internette ben bulamadım).

inşaat müh/endüstri müh./makine müh. gibi yerler seçicem.
    üniversitede yüksek lisans ,master, doktara vb. durumları var ama bunları yurtdışında istediğimiz yerde yapabiliyomuyuz ? yoksa illa japonya öğrenci değişim felan mı gerekiyor

master fln bu gibi şeylerde hiç bi bilgim yok.
    seçmeli japonca yı ege ,bilgi ,itü ,başkent ,18 mart ,ankara üni. gibi üniversitelerde veriyorlar .
    bu dersleri aldıktan sonra say2 bölümlerinden japonyaya gitme olasılığımız nedir?

yardımcı olursanız cok sevinirim. ayın 4 ünde tercih yapıcam.

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

fujieda
    Üye

selam raikiri,

japonya'ya değişim öğrencisi olarak, lisans eğitimi sırasında ya da yüksek lisans eğitimi sırasında gidebilirsin.

ya da direk yüksek lisans ya da doktora için gidebilirsin. monbusho ya da özel burslar ile.

genel olarak teknik, mühendislik bölümleri daha avantajlı. monbusho için rekabet yüksek, ama ileri seviye japonca bilmen de gerekmiyor, çoğu program ingilizce eğitim veren üniversitelerde. ama japoncan iyiyse, japonca bir bölümde de okuyabilirsin.

ayrıca üniversite dışında da japonca öğrenebilirsin. kurs ya da bireysel çalışmalarla öğrenebilirsin.

hayırlı tercihler... :)

12 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS