Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japon Filmleri, Anime, Manga

Naruto

(8 posts)

Etiketler:

, ,
  1. User has not uploaded an avatar

Medea
    Üye

Pek çoğumuzun anime ve mangaları takip ettiğini düşünerek yeni konular açmaya devam ediyorum.

NARUTO

Geçmişi

Naruto'nun doğumu ve ailesi hakkında çok az şey biliniyor, ve çok büyük bir ihtimal yaşayan hiçbir akrabası yok. Annesinin onu doğuracağı zamanlarda, Dokuz-kuyruklu Şeytan Tilki (Kyūbi no Yōko) köylerine saldırdı, Konohagakure (Hidden Leaf), ve Yondaime Hokage (Dördüncü Hokage) şeytanı yasaklanmış bir yöntemle, bu işlem sırasında yaşamını sonlandıracağı halde, onun içine mühürlemeye karar verdi. Yondaime'nin dileği Naruto'nun köydeki insanlar tarafından bir kahraman olarak hatırlanmasıydı.

Naruto küçük bir bebekken. Yeni yapılmış Kyūbi mührü karnında görülebiliyor.Kabaca, işler öyle olmadı. Köy sakinleri suçlayacak ve acılarını ve kayıplarını yönlendirecek bir şey arıyorlardır, ve en uygun adayda oydu. Köyün yetişkinleri, bilinen birkaç istisna dışında, onu köylerine saldıran şeytan tilki olarak bildiler ve davrandılar. Sonuç olarak yalnız ve diğer insanlardan ayrı olarak büyümek zorunda kaldı. Mangada ima edildiğine göre, duygusal olarak çok zor zamanlar geçirdi ve sık sık göz yaşı döktü, fakat kendine ağlamakla bir yere varamayacağını söyledi. Nihayetinde manganın başında çenesi düşük, hiperaktif yaramaz bir çocuğa dönüştü. Sandaime Hokage gözlemlediği (ve ileride Naruto'nun kendisinin de farkettiği) bu hareketleri sadece diğer insanlar tarafından kabul edilmekdeki kendisine güvensizliğiydi.

Şans veya kader eseri, gençliğinde Naruto gibi hissetmiş olan öğretmeni Umino Iruka ile tanıştı. Iruka Naruto'yu bir insan ve ninja gibi gören ve başarısız Dokuz-kuyruklu olarak görmeyen ilk kişiydi. Naruto Iruka'ya onunla beraberken bir baba ile beraber olmanın nasıl bir şey olduğunu anladığını söylemiştir.

Uchiha Sasuke:

Uchiha Sasuke ile nefret ile başlayan bir ilişkileri vardır. Sonra bu nefret birden çok sıkı bir arkadaşlığa dönüşmüştür ama Sasuke küçükken ağabeyi Itachi "Benden intikam almak istiyorsan ilk önce en yakın arkadaşını öldürmelisin. İşte o zaman beni yenebilme şansın olur." demiştir ve Sasuke'nin en iyi arkadaşı Naruto olduğu için Sasuke onu öldürmek istemektedir. En son bölümlerde Sasuke Orichimaru'nun(kötü karakter) yanında bulunmaktadır. Ama Orichimaru Sasuke'nin bedenini istemektedir bunu yapması için 3 yıl gereklidir ve 2 yılı geçmiştir. Naruto'da Sasuke'yi kurtarmaya çalışmaktadır.

Hatake Kakashi: İçinde Naruto'nun da bulunduğu 7. takımın Jhunin(üst level ninja) öğretmenidir. Naruto ile iyi anlaşmaktadırlar.

Haruno Sakura: Naruto'nun aşkıdır. Sakura Sasuke'den hoşlanıyor olduğundan Naruto arkadaş olarak görüyordur. Önceleri Sakura Naruto'dan tiksinip onu hep terslemiştir ama sonra ki bölümlerde Sakura ve Naruto yine de kavga etseler bile artık iyi anlaşmaya başlamışlardır. Özellikle de Sasuke gittikten sonra Sakura ile Naruto daha yakınlaşmışlardır. (Sakura hala Sasuke'yi seviyordur ama.)

Buda ilk bölümü

http://www.youtube.com/watch?v=1dCtzl6bGa8
    ---------------

Anime izlemeye başlayacaklar için iyi bir seçim bence.Bu arada mangasının animeye bin bastığını da eklemeliyim, okumayı az önce bırakmış biri olarak hala etkisindeyim =)

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. Güzel bir animedir bende öneririm. 220 Bölümü Naruto olarak ilerledi. Ondan sonra şu an Naruto Shippuuden olarakdevam ediyor şu an 67. bölümde her perşeme Tokyo tv de yayınlanıp Dattebayo tarafından altyazılı hale getiriliyor. 220 bölümün 135 den sonrası filler (yani mangası dışında ilerliyor.) Shippuudende ise bu aralar yine filler girdi.
    Sormak istediğiniz olursa çekinmeyin.

3. naruto ile ilgili benje'de de girdiler var : http://www.japonya.org/benje/naruto/

4. User has not uploaded an avatar

Medea
    Üye

Dattebayo naruto shippuuden fan sublarını yayınlamayı ebediyen bıraktığını açıkladı :(((((
    http://www.dattebayo.com/pr/84

Dublajlı izlemektense hiç izlemem daha iyi yaa:/ İng altyazılı çok iyiydi...

5. Korkma medea bu herzamanki gibi Dattebayonun şakası zaten o açıklamadan sonraki hafta yine çeviri verdiler. Dattebayo bu tip şakaları sık sık yapıyor :) Ayrıca Dattebayo dışında bu işle ilgilenenlerde var.

6. User has not uploaded an avatar

Medea
    Üye

Sanırım haklısın.Dattebayo bir süre önce 68-69.bölümleri koymuş sitesine =)

7. Sevdiğim bir anime her ne kadar fazla takip edemiyorsamda sitelerden ara sıra izliyorum...

8. User has not uploaded an avatar

dakeseijaku
    Üye

her anime bittiğinde hissettiğim gibi yine zamansız boşluğun sonsuz karanlıklarında kayboldum. bunu death note ta da hissetmiştim ama naruto da...
    bilmezdim kelimelerin bu kadar kifayetsiz olduğunu. bugün naruto shippuden in filmini izledim yalnız birşeyi anlamadım naruto shippuden 92 inci bolumde mi sonlanıyor devamı var mı ben filmi erken mi izledim ya da seriye devam mı etmeyi düşünüyorlar?

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS