Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japon Filmleri, Anime, Manga

Death Note

(9 posts)

Etiketler:

, , , ,
  1. User has not uploaded an avatar

Medea
    Üye

Hikaye, Ryuk adında bir Shinigami(Ölüm Tanrısı)nin Death Note(ölüm defteri)ni Dünya'ya düşürmesiyle başlar.
    Death Note, bir okulun bahçesine düşmüş ve Light adında bir öğrenci defterin düştüğünü görmüştür. Gidip defteri alır. Üzerinde Nasıl kullanıldığı yazmaktadır:
    "Bu deftere ismi yazılan insan ölecek.
    Bu defterin yazarı, kişinin ismi ve suratı aklında olmadığı sürece sonuç göstermez. Bununla beraber, aynı ismi taşıyan diğer kişiler de bundan etkilenmez.Eğer kişinin ismi yazıldıktan 40 saniye sonra ölüm biçimi yazılırsa, kişi o şekilde ölür. Eğer ölüm sebebi belirtilmemişse, sadece kalp krizinden ölür. Ölüm sebebi yazıldıktan sonra, ölümün ayrıntılarının 6 dakika 40 saniye içerisinde yazılması gerekir."
    Light, ilk önce buna inanmasa da kendine hakim olamaz ve TV'de gördüğü bir teröristin ismini deftere yazar. 40 saniye sonra, bir son dakika haberi olarak teröristin öldüğü haberi yayınlanır. Light, gerçekliği tespit etmek için evin önünde bir kadını sıkıştıran adamın ismini yazar. O adam da ölünce Light Death Note'ın gerçek olduğunu anlar.
    Light deftere 5 gün içinde on sayıda isim yazmış ve kendine göre "kötü" olan insanları öldürmüştür. 5. günün akşamı Ryuk isimli Shinigami Light'ın odasına girer. Light Ryuk'un kendisini öldüreceğini zannerdeken, Ryuk ona hiç bir şey yapmayacağını söyler. Çünkü insan dünyasına düşen bir death note, artık onu bulan insana aittir. Ancak Death Note'ı kullanan insan öldükten sonra ne cennete ne de cehenneme gidebilecektir..
    Ancak o Death Note ile adaletli dünyasını yaratırken, dünyanın en iyi dedektifi "L" onun peşine düşecektir. Bütün Dünya'da gizli güç Kira diye bilinen Light, hem kimliğini polisten gizlemeli hem de L'in kimliğin öğrenmelidir, çünkü bulunduğunda idam edilecektir... Bu durumda, kim kimi daha önce bulursa o ölecektir..

Bölüm Listesi
    1. Rebirth
    2. Confrontation
    3. Transaction
    4. Pursuit
    5. Bargaining
    6. Open Seam
    7. Clouded Sky
    8. Gaze
    9. Contact
    10. Suspicion
    11. Break-in
    12. Love
    13. Confession
    14. Friend
    15. Gamble
    16. Decision
    17. Execution
    18. Companion
    19. Matsuda
    20. Makeshift
    21. Activity
    22. Guidance
    23. Mania
    24. Revival
    25. Silence
    26. Reincarnation
    27. Abduction
    28. Impatience
    29. Father
    30. Justice
    31. Transfer
    32. Selection
    33. Ridicule
    34. Vigilance
    35. Murderous Intent
    36. 1.28
    37. New World

Light Light diye eriyesi geliyor insanın izlerken :P 20.bölümden sonra eski tadını pek bulamadığım,en son 27.bölümünü izlediğim ve kendimde o takati bulabilirsem sonraki bölümlerine de devam edeceğim animedir kendileri...

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. Oyle birseyler evet. De Near itekledigimin marshmellowu asdf oldugu icin pek bir ilgimi cekmedi ama okudum yine. Tetey, nerede o eski Kiralar.

3. User has not uploaded an avatar

miyuki
    Üye

death note un 3 tane filmi var ben animenin yarısına kadar izledim filmlerden devam ettim bence filmlerini de izleyin(bu arada sanıyorum L in filmi çıktı L saves the world adında )tabi animesi daha güzel :D

4. User has not uploaded an avatar

hellsmouth
    Üye

çok begenıyorum bu animeyi gerçekten zeka gerekentiren bi senaryosu var
    miyuki
    filmlerini duymamıstım farklı bır adı yoktur heralde?
    gene deat note olaak mı gecıyor?

5. User has not uploaded an avatar

dakeseijaku
    Üye

animenin güzel yanı işte bu sanılanın aksine bence duyguları filmlerden daha iyi anlatıyor. işte bu animede resmen yaşama sevincim kayboldu hikaye bittiğinde bende bittim şaka değil ağladım, benimle eş zamanlı seyreden bir bayan arkadaşım vardı. telefonla görğştük birbirimizi teselli ettik hayret bişey ya adamlar yapıyor işte. biz ancak mehmet in bisikleti animasyonunu yaparız soru sormaya bile korkuyoruz ki "death note" lar gibi senaryolar yazılsan yazılıyor da çekilmez

6. prettycat

prettycat
    Moderatör

Birkaç bölümünü izledim ama konusu baya sürükleyici.
    Bu arada bunun filmleri de var haberiniz olsun=)

7. User has not uploaded an avatar

raidon
    Üye

yeni izlemeye başladım 15. bölümdeyim izlemek isteyen ve bulamayan arkadaşlar özel mesaj yollasın linki vereyim. bu arada L ve lightın ön görüleri ve teaorileri okadar zekice değil sadece kendi içinde tutarlı her felsefi ideolojide olduğu gibi.

8. kirazky

kirazky
    Üye

en sevidigim animelerden biri. =D

9. Death Note'daki kurguyu beğenenler Code Geass seyredebilirler özellikle 2.sezonu Death Note'u aratamyacak cinste.

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS