Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Yaşam

1. User has not uploaded an avatar

inila
    Üye

Genelde Japon erkeklerinin duygularını daha içine kapanık yaşadığına dair bir inanış var.Ama ben Türk erkeğinin de kolayca duygularını ortaya koyan bir erkek olmadığına inanan bir bayanım.Çapkın dediğimiz ve çenebaz Türk erkekleri dışında bence Türk erkeği de kolayca bir bayana ''seni seviyorum'' diyemeyen,kolay kolay iltifat edemeyen bir erkek,zayıf anlarını bir bayanın yanında yaşayamayan bir erkek,evet belki bunlar çoğunlukla çekingenlikten kaynaklanmıyor,daha ataerkil motifli Türk erkeğinin bu halleri.Bence Türk erkeği de bir kadına karşı olan hisleriyle kolay kolay başedemeyen bir erkek,sürekli seni seviyorum diyerek dolaşmıyor ortalıkta bence çoğu Türk erkeği.Bu dediklerimin özellikle mütevazi Anadolu kökenli erkeklerimiz için geçerli olduğuna inanıyorum.Zengin ve kökten büyük şehirli olan erkekler farklı olabilir ama bence çoğunlukla Türk erkeği de en az Japon erkeği kadar karmaşık ve gizemli bence.

Evet arkadaşlar bu konuda düşüncelerinizi bekliyorum.Şimdiden yazacağınız yorumlar için teşekkürler

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

liberiangirl
    Üye

bence bunu türk erkeği ya da japon erkeği diye sınıflandırmak çok yanlış,,
    burda anlam karmaşası yapılmış,, bence bu kişilikle alakalı !
    benim japon erkek arkadaşım ,hiçte öyle çekingen duygularını saklayan birisi değildi!
    aksine çok dobraydı ne hissediyorsa ne düşünüyorsa söylerdi."içi dışı birdi"
    HATTA benim karşımda hiç çekinmeden alınır mışım kırılır mışım diye düşünmeden gayet rahat türkiyede ki yanlış yönetimden,türkiye de çektiği sıkıntılardan!gayet rahat bahsederdi !! sadece genel konular da değil!hislerini de gayet içten ifade ederdi yaniiçinden iltifat etmek geçiyorsa ederdi veya bişeyi beğenmediyse söylerdi.

yani onlarda senin benim gibi insan
    neyin farklılığını anlamaya çalışıyorsunuz ???

3. User has not uploaded an avatar

liberiangirl
    Üye

bu arada söylemeyi unuttum
    evet bir farklılık ,elbette var
    inanılmaz kültürlü ve bilgililer !!

başbaşa oturduğunuz da şaşırtıcak derece de konuşkanlardır.
    mesela biz yemeğe çıktığımızda,o sofradan pek birşey yiyemeden kalkardık!
    anlatacak paylaşacak o kadar çok şeyleri var ki
    hepsini anlatmak istiyorlar.

yani senin bir türk erkeğiyle konuşacağın konular sınırlı kalabilir
    ama onlardan çok şey öğrenebilirsin
    yemek de bahanesi olur

ben bunu tercih ederim açıkçası.
    ben ondan çok şey öğrendim

4. shin-can

shin-can
    Üye

bence sen böylesine denk gelmişşin ...

5. User has not uploaded an avatar

inila
    Üye

Lıberıan gırl,benim karşıma çok entellektüel türk erkekleri de çıktı,eminim o da çok iyi eğitimli bir japondu.bu karşındaki insanın eğitim seviyesi,kitap okuması ve genel olarak dünyayı merak eden bir insan olmasıyla ilgili birşey.boş insan dünyanın her yerinde var,sadece türkiye'de değil.bir de sen derin ve ilgi alanları geniş bir insansan zaten ister istemez öyle bir çevren oluyor.bazen türk kızlarının da,türk erkeklerinin de karşı cinsle konuşulacak konuları gönüllü olarak kısıtladığını düşünüyorum,sanki her iki taraf da karşındakinin söyleyeceklerinden birşey anlamayacağından eminmiş gibi.
    Beni merakımdan dolayı bağışla,madem türkiye'yi rahat rahat eleştirebiliyordu,gelişmiş ülke vatandaşı olmasından kaynaklanan bir burnu büyüklük,bir küçümseme hissediyor muydun tavırlarında?

6. User has not uploaded an avatar

Medea
    Üye

Başka bir konuda da belirttiğim gibi toplum bazında değerlendirmeler bana pek doğru gelmiyor.Mesela liberiangirl düşündüklerini açıkça ifade etmeyi seven bir Japon erkeği tanımış.Benim eski erkek arkadaşım da bir Japon'du ve aksine ağzından kerpetenle laf alırdınız.Tabii çok sevdiği konularda muhabbetine doyum olmazdı.Fakat duygularını dışarı yansıtmayı pek sevmeyen,kapalı yaşama taraftarı olan bir insandı.Onu çözmek zordu,ne hissettiğini dışa kolay kolay yansıtmazdı,gizemli bir yanı mutlaka vardı.Hele hislerini "Seni seviyorum" şeklinde sıradan bir cümleyle ifade etmeyi bana bir hakaret olarak algılayacak kadar ketum olduğunu da söyleyebilirim.Bir kez ondan beni sevdiğini duymayı beklediğimi söylediğimde gerçekten çok şaşırmış ve bana bunu gerçekten gerekli görüp görmediğimi sormuş,aramızdaki ilişkiyi cümlelere dökecek kadar hafif görmediğini anlatmıştı.Ben de onun bu benzetmesine bayağı şaşırdığımı hatırlıyorum.

Elbette her Türk erkeği de karşısındakine devamlı onu sevdiğini söyleyerek günlerini geçirmez.Fakat bu konuda Japon erkekleri kadar katı kuralcı davranmadıklarını sanıyorum.Dediğim gibi bu yapı meselesi.

7. User has not uploaded an avatar

inila
    Üye

Medea seni seviyorum demeyi bir laubalilik olarak görmesi ne ilginç.

8. prettycat

prettycat
    Moderatör

Japonlar duygu ve düşüncelerini tamamen dile getirmez. Çünkü bunların dile getirilmeden de hissedilip anlaşılması gerektiğini düşünüyoruz.

9. User has not uploaded an avatar

Medea
    Üye

Prettycat'ın dediği şeyi söylemişti kendisi de bana.Dile getirmeyi gereksiz görüyorlar.Dahası,aradaki ilişkinin boyutuna göre davrandıklarını düşünüyorum.Eğer karşısındaki kendisi için hakikaten değerli biriyse artık "Seni seviyorum" cümlesini kurmayı basitlik gibi görüyorlar.Zaten belli bir zaman sonra buna sen de alışıyorsun ve o cümleyi kurmana ya da onun kurmasını beklemene gerek kalmıyor.En azından bizim ilişkimiz için bu böyleydi.

10. User has not uploaded an avatar

liberiangirl
    Üye

bu konu başlığı baya ilgi çekici olmuş :-)
    ark.ımın sorusunu yanıtlıyım ,evet türkiye yi çok rahat eleştiriyordu ama bu gelişmiş ülke vatandaşı olduğu için değil , burada yaşarken çektiği sıkıntılardan dolayı bi durumdu çünkü eleştirileri yıkıcı olmakla beraber yapıcıydı da yani .. ımm bu yanlış ama böyle yapılırsa düzeltilebilir tarzında olduğu için ben bu konuşmalardan rahatsızlık duymadım.ama sizinle şunu paylaşıyım "lafım meclisten dışarı" :-)
    bir keresinde bir restorana gittiğimizde bir suskunluk arasında etrafımızda ki insanları incelemişti.uzun bir süre sağa baktı sola baktı hatta ben üff bayanları neden inceliyor diye !! tam içimden geçirirken :-) burada din seviyesi düşük ama çok güzel bir ortam demişti.( orası bir restorandı)çok şaşırdığım bir andı ! bir yabancının gözünden bir değerlendirme.

11. shin-can

shin-can
    Üye

siz kaba japon görmemişsiniz :)

12. User has not uploaded an avatar

inila
    Üye

Ben bir türk kızıyım ve türk erkeklerini kaba bulmuyorum bir sürü kibar erkeğimiz var yahu.en ezından benim çevremdekiler böyle.türk erkeği sadece ataerkil yapısından dolayı kadını şimartmayı pek sevmez.açıkcası yabancı erkekleri daha kültürlü bulmak da saçma.örneğin ingiltere'nin almanya'nın bira tüketmekten başka birşey bilmeyen bir sürü serserisi var.doğal olarak özellikle türkiye'ye iş için gelen bir yabancı zaten kendi ülkesinde iyi eğitimli insanlardan olan,daha öncede bir sürü yer gezmiş bir insan oluyor,bu da kültürü beraberinde getiriyor tabi.

13. Milletinden çok kişisine göre değişir erkeğin davranışları diye düşünüyorum.

14. User has not uploaded an avatar

inila
    Üye

Liberian girl soruma cevap verdiğin için teşekkür ederim.Din seviyesi düşük lokanta nasıl oluyor ki?Kadınların ve erkeklerin ayrı oturduğu bir lokanta mı?Japon erkek arkadaşın tam olarak ne demek istemiş,anlayamadım doğrusu.

15. User has not uploaded an avatar

gyokuhan
    Üye

helal olsun sana inila
    vallahi bu japon erkeklerini iyi etüt etmissin. ben japonyada japon erkeğinin hiç gizemine rastlayamadım. bizlerle kıyaslanmaları bile doğru degil..

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS