Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Yaşam

1. User has not uploaded an avatar

akra
    Üye

Arkadaslar merhaba.bakıyorum su japonyada fılıpınlısınden tutda brezılyalısına cınlısıne kadar bıraraya toplanıp cok guzel sohbetlerı mangal yapmaları eglencelerı var.su japonyadakı turkler neden bıraraya gelmıyoruz.herkes bırbırınden cekınır olmus.gercı haksızda sayılmayız.bende japonyada kendı memleketımden arkadasım olsun dıye kafa yapım farklı olan kısılerle gorustum ama sonra ınsan cok pısman oluyor.ama sevıyelı turkler okadar azkı bulunmuyor.turkıye olsa ınsan dusunce tarzı olsun kafa yapısı olsun secebılıyor ama maalesef japonyada koyunun olmadıgı yerde kecı durumunu yasayıp uzulebılıyorsunuz.bazende tr da olmayan ıyı dostlugu buluyorsunuz taa japonyada.ama maalesef hancı durumunda kalıp her tanıstıgınız ve ve cok sevdıgınız ınsanlar gerı donuyor ve sıl bastan durumu.ben nagoyaya yakınım.yakın cevremdekı arkadaslardan cevap gelırse sevınırım.

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

seto dayim.
    baglanti kurmak isteyen arkadaslar yazsinlar ozelime

3. User has not uploaded an avatar

inila
    Üye

Gaksei sanırım japonya'nın dünya'da türkiye'ye vize uygulamayan tek gelişmiş ülke olmasından dolayı oraya türkiye'den baya kötü insanlar gitmiş,türkiye'de çok ağır suçlar (teröristinden uyuşturucu kaçakçısına kadar)işleyenler vesaire.bu da oraya iyi niyetlerle giden insanları ürkütmüş,çok suistimal edilmişler.bu siteyi uzun zamandan beri takip eden bir insanım,baya bir zaman önce japonya'da yıllardır yaşayan bir arkadaş,yurt dışında yaşayan türklerin en cinsleri burada diye yazmıştı,ayrıca japonya'daki türk sayısı da çok çok az olunca insan seçme imkanı da olmayınca bu içine kapanma iyice artmış.eee sütten ağzı yanan yoğurdu üfleye üfleye yermiş.önemli olan bundan sonra japonya'ya iyi niyetlerle,çalışıp para kazanmak için giden arkadaşların birbirinizi bulması ve kötüleri dışlaması.umarım gurbette sana yardım edecek ve karşılıklı birbirinize çok güveneceğiniz bir türk dost edinirsin.allah yardımcın olsun.türkiye'den selamlar.birde hayat devam ettiği sürece hiçbir şeyden umudunu kesme.

4. User has not uploaded an avatar

inila
    Üye

Gaksei belki de kendini tanıtan,japonya'nın neresinde olduğunu anlatan,ne kadardır orada olduğunu anlatan bir forum başlığı açmalısın.başlık olunca malum bir süreliğine anasayfada da gözüküyor.belki o zaman sorununla ilgili daha çok cevap alırsın.dışardan belli olmaz ama her göçmen topluluğunda sorunlar vardır,bu yüzden türk'ün türk'ten başka düşmanı yoktur diye düşünme.evet tarihsel gerçekler ışığında türk'ün türk'ten başka dostu yoktur,bu her savaşçı millet için de geçerli bir gerçek.ama dediğim gibi japonya'da kötü niyetli insanlar yüzünden güven erozyonu çok olmuş,insanlar ne yapsın,seni tanımaları için de önce sana bir şans vermeleri lazım tabi.çok duygusal günler geçirdiğin belli,umarım sıkıntıların bir an evvel geçer.allah kolaylık versin.

5. "turk un turkten baska dusmani yok"

bismillahirrahmanirrahim

6. User has not uploaded an avatar

gyokuhan
    Üye

gaksei

aslında yazmayacaktım ama gerçekten dogrusun arkadasım sana hak vermemek elde d egil.. ama haksız oldugun yerlerde var tabiki. neymi tabiki insanlar birbirilerine yardım etmeyi ardım almayı isterler biz türkler degil yabancılar bile öyleeee. ama biz insanlar biraz çekimserkalıyoruz birbirimize. adımın biri demiş iyiligi yap et denize dursun bir gün o seni bulur diye.ben tr deyim gaksei şu an. iş arıyorsan iş de var dostuk arıyorsan dostlukta var. arkadaş arıyorsan arkadaşta var.yanlız para yokk..
    eğer iş çevren yoksa sana trden iş bulabilirim... tr den derken japonya için diyorum.. eğer aichiken nagoyada isen sana cok rahat iş bulmana yardımcı olabılırım. biliyorum hepimiz oralara bir gaye bir uğraş için gittik. seninde oralarda perşan olmanı istemem .eger yardım istersen xxxx a bir mesaj atman yererli olur sanırım ok. hadi asma suratını rahatla biraz. daha budunyada görecegimiz çoooook şey var...

7. User has not uploaded an avatar

Turko
    Üye

gaksei bu konuda haklı malesef.akrabalarım yüzünden çok düşük bir bütçeyle açtığım kebapçımı kapattım.destek değil köstek olundu.bunu bana yapanda yakın bir akrabamdı.varın siz düşünün.gaksei Allah sabır versin.

8. User has not uploaded an avatar

ronin8
    Üye

merhaba arkadaslar ..formu bir suredir takip ediyorum...tokyo asakusada yim..herkes in hakli oldugu taraflar ama ...benimde herkes gibi bir hikayem var...klasik olarak bende is ariyorum..sehir farketmez..hangi alan olduguda farketmez...ingilizcem var...tr de uni okudum felan ama burada bunlar pek para etmiyor sanirim....
    gaksei kardese katiliyorum...insan gurbette duygusallasiyor fazlasiyla..kaldiki ben yillarca gurbet icinde yasamis biriyim..anne baba almanyada iken ben turkiye deydim..onlar geldi ayri yasiyordum devam ettim....simdi boyle...bir araya gelsek demir gibi olsak bir takim konularda yardimlasabilsek..arada bir yurdumuzdan bir sarki turku esliginde efkar yapsak..bunlar cokmu zor..
    hayat sanirim almis herkesi bir o duvara bir bu duvara vuruyor..bakalim kim ne kadar dayanacak...
    bu ulke hakkinda biraz daha bilgi verebilen olursa sevinirim..yonlendirme istiyorum arkadaslar para degil,nerede calisabilirim,hangi sehirlerde sans daha fazla,bedenen islerde asinayim,mekanik de olabilir....sohbet dertlesmek bir sigara dumani esliginde bazi seyleri paylasip cay icmek bunlar cok zor degildir sanirim...turko;gaksei;inila ..cevaplarinizi bekliyorum...diger arkadaslar....silkelenmek lazim..baska turlu olmayacak!

9. User has not uploaded an avatar

ronin8
    Üye

herhalde kimse kalmadi burada arkadaslar!

10. dare_no_tenshi

dare_no_tenshi
    Üye

ses seda çıkmadıqına qöre kalmadı demek ki :(((

11. User has not uploaded an avatar

CaponBaligi
    Üye

gaksei arkadasim,senin durumun nasil? noldu? Sorunlarina care bulabildin mi?
    Ben cok girmem foruma,uzuuuun bir aradan sonra yine girdim,az once 6 ay once yazdiklarini okudum, insallah hersey yolundadir suanda.
    Evet burada hayat zor ama burayi seviyorum, en azindan bizim Turk insaninin baskisi yok,
    hic olmazsa gayjinim ozgurum vala,kimseyi takmiyorum. Turkiyede yok o oyle,yok bu boyle,
    insanlari hemen damgaliyorlar. Ulkemiz cennet ama insanlar cahil olunca bi anlami kalmiyo. Simdilik hoscakalin.

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS