Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » İş / Ticaret

1. xcem

xcem
    Üye

arkadaşlar japonyada lokanta açabilmek ne gibi şartlar gerekiyor. bilgisi olan paylaşırsa sevinirim..

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

cok iyi bir sermayen olmasi gerek diye biliyorum.daha sonra acilis izni ve vize alabilirsin.o kadar sermayen varsa zaten tr de zenginsin demek.yinede arastir

3. xcem

xcem
    Üye

iş sadece sermayede bitiyorsa kolay. mesela ben japonyaya gelip türist olarak giriş yaparsam hemen restorant açabiliyormuyum yoksa başka şartlarıda varmı...

4. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

senin alacagin turist vizesi sadece ulkeyi ziyaretini saglar.ziyaret disinda baska hicbirsey yapamazsin.restoran acma olayina gelince yatirimci vizesi alman gerek.onun sartlari ve proseduru oldukca uzun.ve basvuruyu japonya icinden yapamazsin.tr den yapman lazim.cevabi ise 6 ay kadar surebilir.

5. yani kısaca, ankara'daki japon büyükelçiliğine ya da istanbul'daki japon konsolosluğuna danışırsan prosedürlerle ilgili detaylı bir bilgi alabilirsin.

6. User has not uploaded an avatar

watanabe masayoshi
    Üye

Slm
    Japonyada 9.5 yıl yaşadım. Lütfen arkadaşlar yanlış bilgi vermeyin. Japonyaya turist olarak gidip lokanta açabilirsiniz. Sadece vizeniz üç ay olduğu için ve büyük ihtimalle uzatmayacakları için japonyaya giriş çıkış yapmanız gerekiyor. İşler başlayınca zaten vize durumunuzun değişmesi için giriş çıkış yapmanız gerekiyor.
    Bende lokanta işini düşünüyorum. Geniş olarak görüşelim.
    e-mail , msn adresim : [email protected] veya [email protected]

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  7. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

3 aylik ziyaretci vizesi ile nasil isyeri aciyorsunuz. Komik olmayin
    adi ustunde. Ziyaretci vizesi.Ayrica giris cikis yapacakmissiniz. Cikisi yaptinizda size tekrar girebilmeyi kim garantiliyor. Bu sekilde koreye gidipte tekrar giremeyen bir suru insan taniyorum.
    Birak ziyaretci vizesini. Japonyada suresiz oturumu olan icin bile is yeri acmak bir dunya islem gerektiriyor
    bir defa isyerini acacak paranin disinda cebinde isyerine hic musteri gelmese bile personelin maasi kira vs. Odemek icin 6 aylik paranin hali hazirda olmasi gerekiyor. Tabi bu soylediklerim yatirimci vizesi alacaklar icindir. Vizesi olanlar icin bu kadar agir prosedurler yok
    Isyeri acmak kolaymi zannediyorsunuz
    lutfen yanlis bilgi vermeyelim.Konu ile ilgilenen arkadaslarsa girsin japon immigration sayfasina alsin gerekli bilgiyi. Her duydugunuza inanmayin
    Acilmis konulari inceleyelim

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS