Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Yaşam

Toptan ve ucuz alis veris magazalari

(9 posts)

Etiketler:

,
  1. User has not uploaded an avatar

proxystar
    Pasif

Degerli arkadaslar
    Ucuz ve toptan Tokyo ve kanagawa'da ucuz alis veris nerelerde yapilir?Bunlarin adresleri internet yada normal adresleri varmi?Mesela Sigir eti,tavuk eti,zeytinyag,baharat gibi...

Birde doner yada lokanta icin gerekli ozellikle doner etini hazirlamasini bilen ucuz japon kasap adresi ve telefonu gerekli(Turk donercilerine ve lokantalarina et ve malzeme hazirlamada tecrubeli olanlar).Bir cok ucuz seyi temin edebilecegimiz akliniza gelen herseyde bildiginiz adresleri lutfen buraya yazabilirseniz sevinirim.Yada ozelime atabilirsiniz.Japonya'daki butun arkadaslardan bilgi bekliyorum.

Ayrica is yapmak isteyen gurup olarak bir araya gelebilecek herkese acigim.Japonya'da oturan arkadaslarla bilgi paylasimi icinde bulunmak istiyorum.Girisimci ve tecrubeli arkadaslarla tanismak istiyorum.

Ozellikle Tokyo ve kanagawa bolgesinde oturanlarla.Guzel bir arkadaslik ve durustluk icinde herseye acigim.Yapabilecegim herseyi sonuna kadar yapmaka hazirim.Guc birlesmekten dogar.

Bilgiyi herkes kullanmali.Bilgiyi saklamakla bir yere varamayiz.Paylasimciliga inaniyorum.Sagolun.

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

proxystar
    Pasif

Japonya'da yasayan ve ticaretle mesgul olan Turk arkadaslarla irtibatlanmak istiyorum.Tokyo,kanagawa,Chiba ve ozellikle Okinawa eyaletlerinde oturan benim kendi yaptigim ticaretle ilgili gorusmek istiyorum.

Su an dunya'da olan global kriz sebebi ile bazi fikir ve dusuncelere sahibim.Farkli dusuncelere sahip olanlarla goruselim.Fakat Japonya'da dedigim yerlerde olan arkadaslarla olsun.Su an hangi ulkeden olursa olsun yabancilar japonya'da ayakta durmakta zorluk cekmektedir.

Ben bu ulkeye gelirken dunyada bir cok ulkeye zaten gitmistim.Bu yuzden tecrubeler sonucunda ve rastlanti ile buraya geldim.Japon'da otursanizda isinizde olursa olursun cok zor bir ulke.Bu ulke ile ilgili hayaller kurmayin.Kimseyide kucumsemeyin.Japonya cok zor bir ulke.80 yasinda ticaret yapan ve isci olarak calisan hasta derecede sadece calismayi bilen ve yabnacinin para kazanmasina asla tahammulleri olmayan bir ulke.Cok saygili ve durust insanlar ama para konusunda cok hasis yapailari vardir.Yabancidan ozellikle ticarette faydalanamiyorsa ona para kazandirmaz.Bir veriyorsa 5 almak ister.

Gelelim okul konusuna burda burs almadikca yada devlet bursu iel gelmedikce gelinecek en son ulke.Kulturu icin geliyorum cok seviyorum bir Turk kardesimizin demesi icin kendisinin ve ailesinin yillik geliri en az 500.000 dolar olmali.Hayal kurmayin.Kizlari unutun.Ozellikle erkekler ve egitimnleri olmayan kisiler icin cok zor.Tanidik dolayisi ile gelinsede zor ulke.Mutlaka iscilik ve zor isler yaparsiniz.Ceklecek yer degil.

Japonya'ya gelmek isteyenlere tek soyleyecegim once yakin gelismis ulkelere gidin.Avrupa'ya gidin tecrube edinin oyle gelin.Evlenseniz bile ikamet olsada sorunlu ulke...Hic bir Turk'ten yakinlik bulamazsiniz.Hic bir yabancidan ve hic bir Japon'dan.KImsede icinde vicdan yoktur...Dunya'ya bir kere geldim kullanacagim insanlari diyen bir zihniyetin hakim oldugu dunyada bence en kati yerlerden biri Japonyadir.Kapitalizmin kalelerinden biridir.Insan burda delirir.Burda takim oyunu icinde olacaksin.Ozellikle hayalperestlerden uzak durun.Para isteyen yakin dostluklari kotuye kullanan cok insan var.Tokyo ve cevresinde kendince hayat kuran Turkler ve yabancilar var.Ve bu dunyayi kimse ile paylasmazlar.Yabanci rakip asla istemezler yada keni insanini...Burada dost bulmak zor.Ticari ortak yada isinde calistirabilecegin her turlu izni olan kisiyide bulmak zor.Cok temiz insanlar var bunlara ulasabilirsek harika.Ama zor...

Ticarette mutlaka ureten olmalisiniz.Almak satmakla bir halt olmaz.Bu isi ancak 10 kiside 1 kisi yapar bu yetenklere sahip olan yani.Bu siz olabilirsiniz ama olmayabilirsiniz.Bilgi olmali ama paraya donusturecek yetenek ve japonya'da en gerekli sey is kurmak icin manyak para.En az 150000 dolar...Yada bilgi birikim sahibi olup herkesten ustun bir seyleri ureten bir akilla basarili olma azmine sahip olmak gerekir.Bunun yaninda cok iyi bir takim ve arkadaslik...Saygilar

3. User has not uploaded an avatar

inila
    Üye

Proxystar bildiklerinizi paylaşırken bonkör,paranızı paylaşırken cimri olun ki size zarar veremesinler art niyetli insanlar,kolay gelsin.

4. User has not uploaded an avatar

proxystar
    Pasif

Degerli dostum ben biraz bir seyler anlatmak istedim.En onemlisi takim oyunu.Ben kimseye beni uzmesine imkan tanimam.Bana bunu kimse yapamaz.Yaparsa ben ona centilmence ve mertce cezasini veririm.Onemli olan iyiyi bulmak ve kesfetmek...Insan tabiiki hayvani duygulari unutmayan bir varlik.Onemli olan iyilik duygusunu disari cikarmak...Egoistligi biraktirabilmek...Sizede basarilar dilerim...

5. User has not uploaded an avatar

inila
    Üye

İnşallah herşey gönlünüzce olur,kolay gelsin

6. User has not uploaded an avatar

proxystar
    Pasif

Sanada allah gonlune gore versin...Sanada kolay gelsin canim kardesim...

7. User has not uploaded an avatar

Turko
    Üye

Japonya gerçekten dünya gözüyle görmek istediğim nadir ülkelerden biriydi.fakat fakir bir türk genci olarak şunu söylemeliyim en az 5000 $ gerekiyor uçak vs masrafları hariç..buda proxystar'ın ne demek istediğini net olarak açıklıyor.100 gram yağsız etin 5.000 yen olduğu bir ülke ne olacak işte..saygılar.

8. prettycat

prettycat
    Moderatör

Böyle de bütün konularda muhalefet çıkmış gibi oldum ama kusura bakma Turko, 100 gram et 5000 yen demişsin. Ama 500 yene de bulursun 1000 yene de etin kalitesine bağlı olarak değişiyor eğer Japonya'da bulunuyorsan veya bulunduysa bunu bilmen lazım. Bu forumdaki çoğu kişi Japonya'da daha önce bulunmamış kişiler ve ben de dahil olmak üzere hepimiz aktardığımız bilgilerin doğru olmasına dikkat etmeliyiz bence.

9. ben de farklı bir açıdan söyleyeyim. helal etin kilosunu 1000 yene alabilirsin.
    Malesef donmuş olduğu için lezzeti konusunda pek yorumda bulunmayacaım.

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS