Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya Diğer / Çeşitli Yardım Konuları

 1. User has not uploaded an avatar

  malkuth
  Üye

  merhaba arkadaşlar sorum şu; japonyada bir kız arkadaşım var, eğer turist vizesi alıp yanımda az miktarda parayla kalmaya gidersem girişte bir sorun çıkar mı yoksa en azından 1 aylığına bir dil kursuna yazılmak gerekir mi? ve sorun çıkmayıp giriş yaptıktan sonra diyelim ki o kızla evlendim, artık kalma ve çalışma iznim oluyor mu hemen? eğitim durumum mühendis, ingilizcem çok iyi ve japoncadan da üçüncü seviye sertifikam var fakat şu an ikinci seviye düzeyine ulaşmıştır diye tahmin ediyorum. neleri dikkate aldıklarını bilmediğim için saydım bunları. ve hepsinden önemlisi bunların hepsi olsa beni amacıma ulaştırır mı,yani kendi mesleğimi yapabilecek şansım olur mu? veya ingilizce eğitimi verebilmem için hangi sertifikalara ihtiyacım olur? benzer olaylarla karşılaşmış olan varsa duymak isterim, başlıkla alakasız bir çok soru sordum galba fazladan, kusura bakmayın.şimdiden teşekkürler hepinize.

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 2. prettycat

  prettycat
  Moderatör

  Çalışma izniniz olsa bile şirketler neden yabancı ve bilmedikleri bir üniversiteden mezun olan bir insanı işe alsınlar?? Amerika veya Avrupa ülkelerinden birinde yüksek lisans yaptıysanız ayrı...

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 3. User has not uploaded an avatar

  nanoka
  Üye

  az bir miktar parayla japonyaya girmek zor die okudum forumun bir çok yerinde.

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 4. User has not uploaded an avatar

  nanoka
  Üye

  Türk olanlara özellkile sorun çıkardıklarını zannetmiyorum pasapğort kontrolünde.
  sadece amacından şüphelendikleri kişilere karşı sorun çıkıyordur. bunu genellemek bence haksızlık olur ve herkes kapıdan geri dönüyor gibi bir imaj verilmiş olurki bence bu yanlış.
  gerçekten tatil için gidenler çok rahat giriş yapabilirler. yapanlar var zaten deneyimlerini yazıyorlar...

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 5. Konu başlığını görünce, mesajını okumamıştım.

  turist olarak gidip evlenmek

  başlığının altından iki dil bilen bir mühendis çıkacağını pek düşünemedim...

  Sanırım en kolay bulacağın iş İngilizce öğretmenliği. Kurslar çoğunlukla native speaker tercih ediyorlar, ama talep yüksek olduğu için (gerçi bu şehre göre değişebilir), sen de iş bulabilirsin, eğer İngilizcen gerçekten iyi seviyedeyse. Bunun dışında İngilizce eğimi vermek için, uluslararası geçerliliği olan sertifikaları okullar tanıyor. Bu sınavlara gitmeden burda girsen daha iyi, sertifikanla gitmiş olursun.

  Evlenme, evlendikten sonra çalışma izni gibi konular için daha önce yazılmış forum konularını incelemen faydalı olur sanırım.

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 6. unforgiven01

  unforgiven01
  Moderatör

  burada senin muhendisligini tanimazlar.gerci hicbir dunya ulkesi tr deki universiteleri tanimiyor.ingilizcen cok iyi bir seviyedeyse bu senin icin ek bir avantaj.cunku burada ingilizce ogretmenine cok ihtiyac var.ama tercih olarak anadili ingilizce olan ulkelerin hocalari tercih ediliyor.

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS