Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Forum Ahalisi

1. Merhaba.. İsmim Zeynep! liseye başladım ve birkaç yıldır japonlarla ilgileniyorum! 4 yıl sonra hayatıma orada devam etmek istiyorum! bu 4 yıl içinde de japonca öğrenmeyi ve para toplamayı düşünüyorum! böyle bir forum bulduğum için çok şanslıyım! emeği geçen herkese tekrar teşekkür ederim!

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. prettycat

prettycat
    Moderatör

Peki neden Japonya? Sadece merak ettiğin için gideceksen neden önce tatil amaçlı gidip görmüyorsun? Sonuçta çok farklı kültürler ve oraya uyum sağlamakta güçlük çekersin...
    Ayrıca aklında bulunsun burs bulamadığın takdirde Japonya baya pahalı bir ülke.

3. Bende lisedeyken birgün mutlaka Japonya'da uyanacağıma inanmıştım...
    Gerçi ailem dahil herkes uçuk bir hayalim olduğunu söylemişti ama ben bir gün uyandığımda kendimi Japonya'da buldum:) ve bazıları için uyum sorunu söz konusu olabilir ama ben kendi rüyama çok güzel uyum sağladım...
    Senin de başarman dileğiyle...

4. prettycat Japonya'yı gezmek için değil yaşamak için gitmek isterim. Öncelikle Japon insanları çalışkanlıkları ve saygıları yönünden beni çok etkiledi. Biraz araştırma sonucunda da oranın gerçekten yaşanmaya değer bir yer olduğu kanaatine vardım. Umarım burs bulurum. Bulamasam da 4 yıl içinde hayatımı sürdürebilecek kadar para toplarım umarım.
    Sinem, size çok teşekkür ederim öncelikle.. Başarı dilekleriniz ve hayalinizin sadece bir hayal olarak kalmaması beni daha çok umutlandırdı.

İyi Günler Dilerim..

5. çok teşekkürler gaksei..

6. herkesin yapamassın dediği halde başaran çok örnek var burada.. bu bana umut veriyor! ben planlarımı şimdiden yaptım! (hatta tam çalışma masamın üstüne bir harita astım ve Japonya ile Türkiye'yi işaretledim.. araya da bir yol çizdim! bu harita bana hedeflerimi hatırlatıyor.) İnşallah 4 yıl sonra sadece bir hayal olarak kalmaz!

Herkese tekrar çok teşekkür ediyorum!

7. prettycat

prettycat
    Moderatör

Peki Japonya'da ne okumayı düşünüyorsun?
    İnşaat sektöründe ileri olduğumuz için(deprem vs) inş mühendisliği yada yazılım alanında da başarılı olduğumuz için(bunun için tercih edilebilecek daha başarılı ülkeler de mevcut Hindistan gb) yazılım mühendisliğimi istiyorsun?
    Kısaca Japonya' da okumak istemenin sebebi sadece o kültürü yaşamak istemen ve Japonya'yı sevmen mi yoksa eğitimini de düşünüyor musun?

8. bi abimin tavsiyesi üzerine şu an eğitim hakkında araştırma yapıyorum! ben çocuk doktorluğu istiyordum ancak geleceğin mesleğine yoğunlaşmak isterim! o yüzden araştırmalarım sürüyor! yaşamak istememde bir neden etkili değil, saydığınız nedenler sonucu oluşmuş bir fikir..

9. prettycat

prettycat
    Moderatör

Başarılar umarım hayallerin gerçekleşir =)

10. güzel dilekleriniz için teşekkür ederim... :)

11. Sunu belirtmek isterim ki,

1: Bir lise ogrencisi icin sahane bir Turkcen var, gozlerim yasaracak buradan.
    2: Japonyaya gitmek Prettycat'in dedigi gibi kolay degil, simdiden hazirliklara baslarsan burs alabilme ihtimalin yukselir. Misal, kendini tanitmaya basla Japon cevresinde, konusma yarismasi olsun, Japon Kultur konserleri olsun, ve tabii ki Japonca ogrenmeli desu.

Bu kadar, hos ben daha burs alabilmis degilim, ama bakiciz. Hem de yasliyim yani. ehe.

12. User has not uploaded an avatar

inila
    Üye

Zeynep umarım Japonya'da arzu ettiğin eğitimi bir gün alırsın,ama şu bir gerçek ki hayatta kimseyi gözünde büyütme ki hayal kırıklığına uğramayasın,çünkü hayatta herşeyin birden çok yüzü var,kolay gelsin Japonca öğrenme meselesinde,bu azimle başarırsın inşallah.

13. teşekkürler boopkit, çok incesin.. :) Tavsiyelerini değerlendireceğim! umarım burs konusunda da sorun yaşamam! temennim senin de en kısa zamanda burs bulabilmen..

haklısın inila! sanırım vermek istediğin mesajı anladım.. hayal kırıklığına uğramak beni de üzer! Başaracağıma inandığın için çok teşekkür ederim!

14. Aslinda toefl daha etkili olabilir...

15. haklısınız.. ingilizceye ağırlık vermeye ve geliştirmeye çabalıyorum! :)

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS