Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Eğitim

1. Küçüklükten beri hayalim japonyaya gitmek lisemin bitmesine de 2 yıl kalması insanın istediğini daha fazla arttırıyor :) neyse size sormak istediğim bir sorum var...İngilizcem fena değil ama japonca öğrenmek istiyorum nerelerden dil eğitimi alabileceğimi araştırdım bana en iyisi tömer gibi geldi 8 kur temel, 4 kur orta, 2 kurda yüksek seviye...orta seviye bitirilince sertifika yüksek seviye bitirilincede diploma veriyorlar..Bu aldığım diplomanın japonyada bana faydası dokunurmu orada üniversite eğitiminde bu diplomanın bana vereceği yararlar nelerdir ya da tavsiye edeceğiniz başka bir dil okulu vs var mı?hala zamanım olduğuna inanıyorum eğer yeterince çalışısam 14 ayda yoğun programda diplomayı alabiliyorum...amacım japonyada eğitim almak ve yaşamak olduğu için bilgilerinize ihtiyacım var işinize yarar mı bilmiyorum ama maddi durumumuzda ortalama gelirin biraz üstünde sayılabilir...Yorum yapacak arkadaşlar; sakın gelme, burada ne var vs yorumlar yapmasın lütfen ben ne olursa olsun yapmak istediğimi yapıcam zaten ama eksilerini artıklarını anlatırsanız sevinirim yinede....Şimdiden herkese teşekkürler.

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. Tömerden alacağın sertifika yada diplomanın japonya'da işine yarayacağını sanmıyorum.
    Ankara'da gerçekleşecek olan Noryoku Shiken sınavını geçmen daha faydalı olacaktır.
    Japonca öğrenmende tabiki kurs önemli olacaktır ama sonuçta Japonya'da aldığın belgenin bildiğim kadarı ile geçerliliği yok.
    Seneye kursu bitirdiğinde bu sınava girmen faydalı olacaktır.

3. Yorum yapacak arkadaşlar; sakın gelme, burada ne var vs yorumlar yapmasın

Onlar genelde, uyum sağlayamayanlar, ya da farklılıklara kapalı, ya da yaşadıkları çeşitli problemleri genelleyen kişiler.

Öğrencilik, ve yaşam gayet eğlenceli, para probleminin olmaması da büyük bir artı.

Kurs konusunda hangi ildesin?

4. Sorduklarınızı biraz geç cevapladığım için üzgünüm...Ankarada yaşıyorum şu an birkaç kurs veren yer daha buldum ama tömer daha iyi geldi bana aralarından sanırım ona başlıycam :) Elimde olan 2 yılımı en iyi şekilde değerlendirmek istiyorum.Bu arada tömerin sitesinde bulduğum ama tam olarak anlayamadığım bir tablo var.

Ne hakkında bilgi verdiğini tam olarak biri açıklayabilirseniz sevinirim.

5. Ankara'da Japon Vakfından Tömer'in sertifikalarının Japonya'daki geçerliliği konusunda en sağlıklı bilgiyi alabilirsin. Japon Vakfı'nın da Japonca kursları olması lazım fakat ne zaman başlar, kaç kurdur, yine vakıftan öğrenmen gerekiyor. Kişisel görüşüm Tömer'in sertifikalarının Japonya'da bir geçerliliğinin olmadığı, ama en doğrusunu vakıf, ayrıca tömer den öğrenebilirsin. Bu gönderdiğin belge, Avrupa'daki denkliğini gösteriyor.

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS