Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Eğitim

 1. User has not uploaded an avatar

  pinaro
  Üye

  arkadaşlar tekrar merhabalar,
  japonyadaki master programının işleyişi hakkında bilgisi olan var mı?işleyişi derken 2 yıllık öğrenim süresinin ilk yılı ders 2.yılı tez yazımı mı(yani türkiyedeki gibi)sınav sistemleri nasıl?japonlar ingilizce konusunda nasıllar.dillerine çok bağlı olduklaırnı ve ingilizce çok ii konuşamadıklarını duymuştum..gerçekten öylemi...

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 2. User has not uploaded an avatar

  Lavonica
  Üye

  Master programı hakkında en ufak bir fikrim bile yok.
  İngilizce konusu ise şehirden şehire göre değişiyor bence. Geçtiğimiz yaz 10 hafta boyunca Japonya'daydım. Tokyo'da karşımdaki bir Japon'la japonca konuştuğumda İngilizce cevap aldım, ama Kanazawa ya da Nara gibi bir yerde Japonca konuşmaktan başka çarem olmadı genelde.

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
 3. User has not uploaded an avatar

  bloodelf
  Üye

  merhaba,
  master konusunda bilgisi olan yazarsa çok memnun olurum. Japonya da her üniversite özerk olduğundan anlamak zorlaşıyor. Sanırım mext araştırma bursuna başvurulup master için öyle burs alınabiliyor. Fakat japonya'ya gittikten sonra üniversiteye master programı için nasıl kabul ediliyoruz? Yani Türkiyedeyken üniversiteye başvurup mu kabul ediliyoruz yoksa japonyada gidip üniversitenin sınavına mı girmemiz gerekiyor acaba?
  yardımcı olan olursa çok sevinirim.

  11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS