Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonya'da Yaşam

1. User has not uploaded an avatar

inila
    Üye

Cherrybomb Prettycat'in dediği gibi Japonlar öyle veya böyle bu meseleleri kabul ediyor,bu yüzden iki halk arasında düşmanlığa geçit veren bir mesele olamaz.Prettycat eğer merak ettiğin birşeyler varsa Türk tarihiyle ilgili bana özel mesaj atarak sorabilirsin.

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

cherrybomb
    Üye

tamam haklısınız Japonlar kabul ediyorlar, ama peki prettycat bu yazdıklarınıza sitem edip "türk tarihi hakkındaki eleştrilerini" açarsa biz "batı dünyasının kabul ettiği" hakkımızdaki bazı iddiaları kabul edebilecek miyiz? etsek bile ne gerek var şimdi bunları tartışmaya? konu bu değil.

demek istediğim şu ki ne alakası var ki; ben diyorum ki japonlar iyidir dürüsttür, yiğittir, savaşçıdır, korkusuzdur, merttir, siz diyorsunuz ki Çin'i işgal ettiler, sivil katliamı filan.. bu gerekli mi ve dostça mı? :)

3. User has not uploaded an avatar

inila
    Üye

Cherrybomb ben senin yazdıklarına karşılık olsun diye yazmadım ki,sen Japon halkıyla ilgili istediğin düşünceye,hayranlığa ve sevgiye sahip olabilirsin,buna itiraz etmek amaçlı yazmadım;ben onları,bilmediğin şeyler olduğunu farkettim o yüzden yazdım.Ben de onları seviyorum.Benim yazdıklarım iddia da değil tarihi gerçek zaten,Japonlar da dahil bütün dünyanın kabul ettiği şeyler.Yani birileri bunları Japonlara düşmanlık olsun diye uydurmuş değil,tarih otoritelerinin kabul ettiği gerçekler.Ben bunları Prettycat'i incitmek için de yazmadım.O zaten kendine oldukça güvenli,ayakları yere sağlam basan bir kız,kimsenin onu savunmasına ihtiyacı olduğunu sanmıyorum.Japonlara karşı düşmanlık hissettiğim falan yok,hem gerçek dost karşındakinin herşeyini bilir,onu olduğu gibi sever;geçmişiyle,bugünüyle ve yarınıyla.

4. prettycat

prettycat
    Moderatör

Evet gaksei y katılıyorum kıyaslamakla bir yere varamıyoruz.
    Yalnız bir şeyi anlayamıyorum;

turkler bu kadar gaddar olmadi hic bir zaman....en azindan kimseye turk askeri tacevuz etmedi...askeriligin bile serefi var..benim ovundugum tek sey..biz yaraliya kursun sikmadik bir daha , ac kalana tekme atmadik , dusmus yoksulun kucagindaki bebegi alip kenar firlatip o kadina tecavuz etmedik...
    Yanlış anlamayın ben bunun aksini iddia etmiyorum sadece nasıl olup da bu kadar emin bir şekilde konuştuğunuzu merak ediyorum. Siz Türk tarihini yine Türkiye'deki kaynaklardan-tarihe özel bir ilgi duyduğunu varsaysam bile bir tane farklı kaynaktan daha okumuşsunuzdur- ki her millet kendi tarihini temize çıkarmaya çalışıyorken öğretilenler veya anlatılanlara körü körüne inanmanızın sebebi ne??

5. User has not uploaded an avatar

cherrybomb
    Üye

ama gaksei, hem "biz türkler, japonlar kadar gaddar olmadık, tekme atmadık" bilmem ne diye kıyas yapıyorsun, yarım sayfa iki milleti kıyaslıyorsun, sonra da kıyaslamayın diyorsun.. "hepimiz eşitiz" dedikten sonra son saniyede "ama türkler biraz daha eşit" demişsin gibi oluyor. haliyle japon dostlar savunmaya geçiyor. çok rica ediyorum, şu geçmişin kirli çamaşırlarını dökme mevzusunu kapatalım. kırıcı oluyoruz. "ne var kırılacak, tarihin yazdığını kuldan mı saklayacaz, prettycat zaten çok olgun, o böyle şeyleri takmaz" filan diyecekseniz gene, hiç demeyiniz. japon halkına iltifattan çok eleştiri görmekten ben türk olduğum halde yoruldum. eleştirecek bişi bulamayınca da, vay nasıl tecavüz ettiler kadınlara.. tamam bunlar gerçekler olabilir ama mevzu bu değil. sonra da dostluk, kardeşlik diyoruz, "japonlar tecavüzcü, türkler mis" diyerek nasıl olacak bu dostluk??

Kırk yılın başı, iki kelime güzel laf ettim ilk sayfada, "japonlar ve türkler vaktiyle ne güzel karşı koydular batılı güçlere cesurca, çok mert iki millet" dedim, yahu dediğime diyeceğime pişman oldum. ne kötü laf etmişim, yerin dibine soktunuz adamları

6. dip not; iyi yazdim afferim bana (;

hakkikaten iyi yazdın :) benden, sana +1 oy.
    Tüm konuyu okumadı bi senin son 2 mesajı okudum, sanırım konu japonlar ve türklermiş, Ben Japonyadan yanayım ;) konu fark etmez :)

7. ben tartışmaya devam etmedim ki , sadece gaksei'nin son iki mesajını okudum ve o mesajlarda ki yazılara dayanarak bende senden yanayım dedim. son cümlemlede tartışma uzayacaksa çok gülerim :) japonlardan yana olmak benim kendi düşüncem bunu tartışmak bile saçma , herkesin düşüncesi kendine :).

8. User has not uploaded an avatar

inila
    Üye

Sizi bilmem de minibüs,belediye otobüsü ve taksi şöförlüğü bence en sakin adamı bile delirtecek cinsten işler,hele de büyük şehirlerde.Onların deliliklerini mazur görmek lazım ve illa birşey söylemek gerekiyorsa tatlı dille uyarmak lazım

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS