Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Japonca

1. zeyneps

zeyneps
    Üye

Üsküdar Belediyesi'nin kendini geliştirmek isteyenler için düzenlediği yabancı dil kurslarına başvurular başladı. İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Arapça, Yunanca Almanca, Fransızca, Çince ve Japonca olmak üzere 10 dilde açılan kurslar 20 kişilik sınıflarda yapılacak. Çamlıca Sabahattin Zaim Eğitim Merkezi'nde konsolosluklardan gelen öğretmenlerin vereceği dersler, 5 aylık dönemleri kapsıyor. Kurs sonunda sınava girerek başarılı olanlar Milli Eğitim Bakanlığı'ndan onaylı sertifika alacaklar.

Hafta içi 19:00-21:00, hafta sonu 10:00- 12:00 saatleri arasında verilecek derslere başvurabilmek için en az lise mezunu olmak gerekiyor. Aylık ücreti 70 YTL olan kurslar 13 Ekim'de başlayacak.

Çamlıca Sabahattin Zaim Eğitim Merkezi'nde ayrıca bilgisayar, diksiyon ve fotoğrafçılık gibi kişisel gelişim kursları da düzenleniyor.

Başvuru İçin Gereken Belgeler:
    Kimlik fotokopisi
    Öğrenim belgesi fotokopisi
    1 adet vesikalık fotoğraf

Ayrıntılı Bilgi ve Başvuru İçin:
    Çamlıca Sabahattin Zaim Eğitim Merkezi
    0216 412 92 03
    0216 531 30 00 / 3048
    [email protected]

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. User has not uploaded an avatar

cherrybomb
    Üye

ben bu kursa ön kayıdımı yaptırdım. şu an müracaat eden kişi sayısı 10 imiş, 15 kişi olduğu takdirde sınıf açılacakmış. dolayısıyla günü saati şu an belli değil. 3 aylık peşin isteniyor olması dışında bence talep edilen meblağ gayet makul.

3. User has not uploaded an avatar

gyokuhan
    Üye

bu kursta basarılı olup belge alındıgında belgeyı alansahsa ne gıbı faydası olur ogrenebılırmıyım..mesela kokart almak istese en az yüksek okul mezunu olmak gerekiyor sanırım. cevap verirsenız sevinirim.

4. User has not uploaded an avatar

cherrybomb
    Üye

bildiğim kadarıyla rehberlik kokartı için en az bir önlisans (2 yıllık üniversite) programı bitirip, turizm bakanlığının da 6 ay süren kursunu tamamlayıp, üstüne bir de o dilden KPDS'ye girerek en az 70 puan almak gerekiyor sanıyorum.

5. User has not uploaded an avatar

gyokuhan
    Üye

ohh daha neler.bu ülkede birşey olmaya değmiyor..

6. User has not uploaded an avatar

yume
    Üye

Japonca kursunun kayıtları bugün başlıyormuş. Salı ve Perşembe günleri 19:00 - 21:00 saatleri arasında olucakmış. Fakat daha öğrencilere tek tek dönüş yapılmadığından başlama tarihi belli değilmiş hatta Kasım veya Aralığı bile bulabilirmiş.

7. User has not uploaded an avatar

cherrybomb
    Üye

haydi arkadaşlar.. 18 kişi olmuşuz. kesin kayıtlar başladı. Bu arada kayıt için gittiğimde gördüm ki Çamlıca Sabahattin Zaim Eğitim Merkezi çoook güzel bir yer. Tıkış tıkış bakımsız çirkin kamu binalarından biriyle karşılaşacağımı sanıyordum fakat, otoparkından kafeteryasına, yemyeşil bahçesinden, yüksek ince mimarisine kadar herşeyi düşünülmüş, güleryüzlü çalışanlarıyla modern bir yapı izlemi bıraktı bende. Yer olarak da meşhur Libadiye döner kavşağının 10 m. kenarında, oldukça merkezi. kredi kartı geçerli değil ve 3 aylık peşin isteniyor, onu da belirteyim. tabi kayıdı yapan hanıma "3 aylık peşin alıyorsunuz da ya memnun kalmazsak?" dediğimde "yapabileceğimiz bir şey yok" demekle yetindi. allah sonumuzu hayır etsin diyorum ve derslerin başlaması için sabırsızlanıyorum :)

8. User has not uploaded an avatar

Duyguta
    Üye

Hocaları Türk mü yoksa Japon mu? Ayrıca romaji mi öğretiyorlar yoksa hiragana ile birlikte mi?

9. User has not uploaded an avatar

Duyguta
    Üye

Sadece hafta içleri salı ve perşembe günleri, saat 19:00-21:00 arası eğitim koymuşlar. her kur 5 ay sürüyormuş ve ödemeyi 3 aylık peşin istiyorlarmış. aylık 70 YTL.hocalar Türkmüş, konsolosluktan da katılma durumları çok düşük. şuanda kontenjanı dolduramamışlar.

normalde milli eğitim bakanlığı 15 kişilik sınıf açılması gerektiğini bildirmiş.Gitmek isteyen arkadaşlar! bence 210 YTL ye istanbul'da japonca öğrenmek kaçırılacak bir fırsat gibi durmuyor.Ancak eğitimi nasıldır, hiçbir fikrim yok.Bir de kursa gidersiniz, hiç umduğunuz gibi çıkmazsa o zaman da o parayı kendimiz kitap alıp çalışırdık demeyin.

ben de kurs araştırıyorum.fakat kursun tecrübeli olması çok önemli.zaten bu gidişle Istanbul'da yetkin bir kurs açılmadığı müddetçe ben kendim Japoncamı ilerleteceğim gibi gözüküyor.Gidenler için inşallah faydalı olur diyorum.

10. User has not uploaded an avatar

dwain
    Üye

Merhabalar,

Buraya ilan olarak vermek istemiyorum. Belki uygun görülmeyebilir. Ancak makul fiyatlarda japonca özel dersi verebilirim isteyen arkadaşlara... İster hiragana-katakana ve kanji yi de dahil ederiz. İsterseniz romaji de de öğretebilirim. Ancak herkese hiragana-katakana ve kanjilerin de öğretildiği kurs ve özel dersleri tercih etmelerini tavsiye ediyorum.

İlgilenen arkadaşlar [email protected] adresine mail atabilirler ya da msn adresi olarak beni yine bu adresten ekleyebilirler.

Görüşmek üzere,

11. User has not uploaded an avatar

Duyguta
    Üye

dwain? hangi kaynakları önerirsin romaji için? bu kitapların yazarlarını ve yayınevlerini verebilir misin?

12. User has not uploaded an avatar

dwain
    Üye

Açıkçası ben romaji ile hiçbir zaman çalışmadım. Ancak arzu eden olursa romaji ile daha kısa zamanda konuşmaya yönelik öğretebilirim. Romaji olarak çalışmadığım için kaynak öneremiyorum ne yazık ki :(

13. User has not uploaded an avatar

cherrybomb
    Üye

arkadaşlar.. bugun gittim kayıt yaptırdım. sadece 3 kişiyiz. ön kayıt yaptıran 18 kişi imiş, ancak 3 kişi kesin kayıt yaptırmış :(((( dolayısıyla kontenjan dolmazsa açılmayacak. en az 10 kişi olmasını bekliyoruz umutsuzca.. :( bütün hocalar konsolosluktan geliyor, kana ve kanji de öğreneceğiz. bu fiyata, bu kadar güzel bir binada, bu kalitede bir japonca kursu, çok yazık oluyor :(

14. User has not uploaded an avatar

gyokuhan
    Üye

arkadaslar insallah kursa gidip japonca öğrenirsiniz. aslında bu dili japonyaya gidip öğrensek daha iyi diye düsünüyorum fakat bu seferde maddiyat ortaya cıkıyor. nediyeyim artık boıl sanslar sizleree =))

15. User has not uploaded an avatar

cherrybomb
    Üye

evet ne kadar japon/ca sevdalısıymışız ki 70 liralık bir kurs ilgisizlik yüzünden iptal oldu...

Bu konu için RSS beslemesi

Cevapla »

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS