Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Gezi

1. User has not uploaded an avatar

Turko
    Üye

Herkese merhaba arkadaşlar.Benim aklıma bir fikir geldi sizle paylaşmak istedim.Biliyorsunuz birlikten güç doğar.Japonya'ya gitmek isteyipte gidemeyen (benim gibi)bir çok arkadaşım mevcut.İleriye yönelik olmak üzere Japonya.org sitesi olarak Japonya'ya gitmeye istekli arkadaşlar toplanıp bir tur şirketi ile anlaşsak veya THY ile anlaşsak.Toplu olarak bu şekilde kişi başı uygun bir ücretle japonya'ya seyahat edebilirmiyiz?veya böyle bir organizasyon olsa ne düşünürdünüz?fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.teşekkürler.

11 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. Güzel fikir ama uygulama noktasına geldiğinde çok sorun çıkar:)

3. User has not uploaded an avatar

nanoka
    Üye

burokrasi başka bi boyut ama asıl sorun zamanı uydurmak gibi geliyor bana

4. User has not uploaded an avatar

serseri432
    Üye

isteyipte yapılamayacak bişiey yoktur.2010 yılında temmuz agustos gibi gidelim.niye böyle bir tarih yaptınız derseniz belki şimdi sitedeki herkezin durumu buna müsait değil ozmana kadar herkez biriktirir.

5. Gakusei no Tanakan

Gakusei no Tanakan
    Üye

Sayın Turko,
    Niyetiniz oldukça samimi ama ne yazık ki topluluk demek biraz da çok bilinmeyenli denklem demektir. Hele bu isteğiniz kıtalararası bir yolculuğu da içeriyorsa denkleme bir de bunu ekleyin. Açıklamak gerekirse; birinin zamanı uymaz diğerinin işi olacak, birisi parasını yetiştiremeyecek veya daha pahalı bir tur isteyecek. yani en fazla dört kişiden fazla insanı aynı anda memnun edecek bir tur düzenlemeniz ile çırağan sarayında kongre düzenlemek bence aynı derecede zor olacaktır. Teşbihde kusur olmaz. Biraz abarttım ama güzel oldu. Sevgilerle

6. User has not uploaded an avatar

aragorm2007
    Üye

Bence güzel fikir ama arkadaşlarında dediklerine katılmamak elde değil. Toplulukla gitmek her zaman daha zordur. Tek başına kendini ayarlamak güzel ama toplu halde herkesi ayarlamak zor olur. Nereden mi biliyorum. Tabi ki kendimden. Ünivde iken Türkiyenin bir yerinden bir yerine gitmek bile zor toplulukla. Çok iyi organize ve plan gerektiren bir konu. Eğer yapılacaksa sakın bir kişi üstlenmesin. Umarım herkes bu japonya ya gitme isteğini gerçekleştirir.. Düşüncen için tşk ederm.

7. User has not uploaded an avatar

karizmatik63
    Üye

arkadaşlara katılıyorum zor be dostum .. gezıye geldığıne ınandıramazsın bu japonlara bence

8. User has not uploaded an avatar

comez
    Üye

valla turko teklıfın cok guzel ınankı bende japonya yı gezmek ısterım ve bu konuda senı desteklıyorum. elbette arkadasların dedıklerı cok dogru dunyanın bır ucundan dıger ucuna daha once hıc tanısmadıgın kısılerle ınternette ayarlayarak gıtmek bıraz utopik gıbı gelsede olunmıcak bıse degıl. sole dusunun herkez bıreysel olarak gıtmek ıstıyor eee sankı breysel gıbı tek fark herkez aynı zaman dılımını tutturmaya calısacak ve bu konuda umudu olmayanlara something lord has made fılmını ızlemelerını tavsıye ederım yada vivien thomas ın hayatını ıncelemesını dılerım.Tabı bu arada hepımız gıdemeyebılırız belkı teklıfı sunan turko gelemıcek bellı olmaz ama denemek lazım 2010 temmuz agustos arası japonyada olmak dılegıyle :)

9. User has not uploaded an avatar

serseri432
    Üye

bencede istenirse yapılamayacak birşey değil bence.neden olmasın.şuanda sitede gitmek isteyen 10-15 kişi vardır zaten.toplu şekilde gelince vizede sorun çıkacağını sanmıyorum.uygun bir tarih oluşturulup gidilebilir bu arada ben yakında türkiyeye geri döneceğim yazın falan tekrar gelmeyide düşünüyorum.olursa birlikte gideriz.

10. User has not uploaded an avatar

duke
    Üye

bence burdan bir acenta arailigi ile otel yada gunluk tur reservasyonunu toplu yaparsanaiz girisde sorun olacagini sanmiyorum. Dilerseniz tanidigim seyahat acentasi var burda bu konuda yardimci olacak.

11. User has not uploaded an avatar

independent
    Üye

merhaba arkadaşlar;
    girişle ilgili bir sıkıntı daha doğrusu aşılamayacak bir sıkıntı oluşmayacaktır,tahminim,fakat bu seyahat bildiğiniz üzre çok maaliyetli ve katılım az olacaktır,aslında güzel olur,böyle grup halinde organizasyonları başka bir nokta seçerek başlayalım ve bir gün inanıyorum japonya yıda programlarız.Bu arada ben şayet japonya ile ilgili bir organizasyon olursa katılşırım.
    saygılarımla

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS