Japonika Logo
Türk Japon Gönüllüleri Logo
トルコ

Japonya Forum » Vize / Pasaport

1. User has not uploaded an avatar

proxystar
    Pasif

1.Japonya vizesiz alan bir ulke.Bu yuzden buraya gelimis ulke odlugu icin is bulmak icin ve bazi dedikodular uzerine gelen cok kisi var.Ozellikle Karadeniz ve Guneydogudan.
    2.Kimse kimseye burda yardim etmez.Burda zorlukla bir seyler yapan ozellikle son 10 yil icinde gelenlerden cok sey beklemek yanlis.Burada bazi Turkler cok kazandigi ve iyi isleri oldugu soylenir.Genelde uyusuturucu isine karisan cok Turk var.Turkler burda en tehlikeli guruptur.Buraya gelen arkadaslar kendielrine uzatilan her ele inanmamali.
    3.Ozellikle Amerikan istihbarati Iranlilar ve Turkler uzerine pakistanli,Bangladesli muslumanim diyen tuhaf insanlari kullanmakta.Ve bu yuzden ozellikle Japon poliside son zamanda terorist davalari acmaya baslamislar.Bu bangladesli ve pakistanli muslumanlar japon ve Amerikan istihbaratine surek oturum icin bazi musluman ulke vatandaslarini sikayet ederek bu amaclarina kavusmaktadirlar.Birde Misirlilara cok dikkat edin.Bu nlar hakikaten ahlaksiz.Yani kisacasi Muslumanlara ozellikle tarikat ve benzeri seylere bakip giderseniz bir anda Guam'da solugu alirsiniz.Hapislerin en acisi.Bir sey duydukki yazdik...
    4.Japonya keske vize koysada buraya gelen Turk akini dursa.Cunku buraya gelen genelde issiz insanlar.Bu duusumda sorun olmakta.
    5.Ozellikle bizim vatandaslarimizada bir sorunuzu anlattiginizda bu japon devleti iel iliskili ise ayvayi yediniz demektir.
    6.Burdaki Turklerden kimsenin yardim hakki istemeye hakki yoktur.Burda destek derseniz tabiiki olur.Ama her gelene yardima kalkarsa burdaki Turk cemiyeti bu durumda sorun dogar.Buradaki lokantalar aynen japon meyhaneleri olan izakayalar gibi.Iki yada 3 kisi ile yonetilebilir.Bu yuzden cok adama ihtiyac yok.Asci maaslari cok dusuk.Burda kacak baska islerde calisan ascilar var ama bir anda sinir disi edilebilirler.Cinlileri ornek alinarak bu isler yapiliyor ama bu is hakikaten riskli.
    7.Ozellikle dini asiri derece taninan kisilere cok bulasmayin.Bir anda terorist olabilirsiniz.Amerikalilar ve japonlar hakkinda konusmayin.Ortalikta israil hakkinda kotu sozler soylemeyin.Japonlara karsi sayginizi yitirmeyin.
    8.Turkiye'de 2000 senedir oturan Rum ve Ermeniler TC vatandasi gibi goruluyormu?bu insanlara yada gayri muslimlere rum asilli,ermeni asilli yada yahudi asilli denmiyormu?Bu yzuden japonlar ayiriyor demek bence yanlis.Bizim ulkemizdede neler var bunu gorun.Mezhepten ayirim yada insnain dini bakisina gore ayirim yada bolgesel ayirim hersey var.Bu yuzden Japonlara kizarken bunlarada bakin.

10 yıl önce Ozel Mesaj Gondermek icin Uye olun #
  2. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

son gunlerde japonyada terorle buyuk bir mucadele basladi.din konusu bunun bir parcasimidir bilemem.arti eskisi gibi 3 aylik ziyaretci vizesi ile gir is bul yillarca calis donemi kapandi.immigration cok siki takipte.zaten ulkede eskisi gibi iste yok.para kazanan ancak karnini doyuruyor.ulkede cok buyuk bir ekonomik kriz var.bu siralar sokaklarda yatan insanlar gormekte mumkun.
    diger konu japonya vize konusunda en kati ulkedir.ve cok az sayida ulkeye vize uygulamasi yapmiyor.bunlar arasinda ne yazikki turkiyede var.saolsun bizden once gelen hemserilerimiz cok iyi temsil etmisler bizleri.daha onceki actigim konudada dedigim gibi burada birbirine en uzak olan millet turkler.buyuk cogunlu dakikada satiyorlar birbirlerini.
    japonyaya gelirim 3 aylik giris yapar ve orada yasayan turklere siginirim ve bana is bulurlar dusuncesiyle gelecek olanlara tavsiyem akillarindan bile gecirmesinler.ben bile olsam bu dusunce ile gelene yardim etmem.okumaya,arastirma yapma vs icin gelecek olan herkese kapim acik

3. User has not uploaded an avatar

proxystar
    Pasif

Su an Amerikan istihbarati ile Japon istihbarti beraber calisiyor.Japonlari istihbarat ve din terorizmi konusunda yetisitiren ve bu olaylara karsi korkutan Amerikalilardir.Su an Fettulah grubu haric iki islam merkezi gozetim altinda.Fettulahcilarinda cok okul acmasindan Japonlar huzursuz.Ingilizce egitim yapmalari yuzunden Amerikalilardan destek geliyor.Fettlah gurubunun Turk olmasi ve arasinin Amerikanlilarla iyi olmasi hic sorund egil.Arada kopru oluyor.Ama ben bulasmam kimseye.Cok fanatik pakistanli gurublar var.
    Turkler bunlarla cok samimimi.

Birde Turkiye cami ve islama sahiplenmesi laik olarak degil islam ve modern olmayan bir devlet olarak algilanmasina neden oluyor.Keske bir ozel vakif gurup devlet cami yonetiminden cekilerek burdaki Islam olan insanlara birakmasi Turkiye'nin adi icin bence iyi olur.Birdevlet hem lakim deyip hemde dini orgutlenmeyi bizzati yapmasi japonlarin ve bir cok gelismis ulkenin kafasini karisitiriyor.Mesela cami Fettulahci yada diger islami gruplara birakilmasida iyi olur.Turkiye devleti bu iste ozellikle cekilmeli.Devlet gorevlisi camide olmamali.Camide ajanda cok kayniyor bu yuzden.Ve japon polisi ve polis istihbarati su an musluman olma kiliginda bir suru insan sokuyor yada islam hakkinda bilgi alma amaciyla gelen istihbarat elemanlari.Japonya'da hirristiyanlik yayanlara kimse karismaz ama muslumanligi yayma amacinda hem Japonalr hemde bu ulkede etkin olan Amerika gerekeni yapar.Bunlar kesin bilinmeli.Ben sadece bir vatandas olarak deginmek istedim.Iste camiye gidenler asal Amerika,israil ve japonya aleyhinde konusmayin cunku hemen bir islami kokenli bir amerikan muhbirinin tuzagina dusersiniz.

Su an japonya'da islami bir terorizim olursa ilk vizeyi Turkler yer.Bence acil olarak Japonlar Turkiyeye vize koymali.Cunku ipini koparan buraya gelmeye calisiyor.Ozellikle karadenizlililer buyuk sorun oldu burda.Siyasi amacli gelen guneydogulularda ayri bir sorun.Su an Turklerin muhbir ve istihbarat elemanlarina dikkat etmeli.Bunlari tanimak ve hissetmek zor.Baki birde japon vatandasi olan Turkler var.Bunlarin icinde genclerin askerlik yaptigi yani vatandas olduktan sonra bu durum ortaya cikarsa japonlar hemen vatandasliktan atiyor.Bunu takip eden japon makamlari var ve muhbir olarak bir kac Turk'u kullandiklarini bizzat biliyorum.Japonya 3 yil icinde diger ulke vatandasligindan kesin cikmis gibi islem yapiyor.Bu sayet diger ulke vatandasligi ortaya cikarsa buyuk sorun.Su an bu iste icindede iki yada uc kisiyi Japonya makamlarina ihbar etmisler.Ben bunu bizzat bir Turk'un agzindan duydum.Ihbar edenlerde kendi yakin arkadas cevresi.Saygilar

4. User has not uploaded an avatar

serseri432
    Üye

evet yazdıklarınızda sizde haklısınız sizleri suçlamıyorum.Ama bana kalsa şu anlık burda en sakini türkler herhalde o arkdaşın dediği gibi brezilyalılarla kola mnakinası soyan Türklere yazıklar olsun onlaraki TÜRKİYE ve TÜRKLERİN imajını zedeliyorlar. ama ben hayatımın geri kalanını burda devam ettirmeyi düşünüyorum ve bu ülkeye yatırım yapmayı iş kurmayı düşünüyorum.Durumu türkiye ile kıyaslandığında çok çok iyi bir ülke biliyosunuz tesktil şu anda türkiyede bitmiş durumda. 3-4 arkadaş şu anda tekstil setörüyle ilgili araştırma yapıyoruz.

5. unforgiven01

unforgiven01
    Moderatör

ganbatte

6. offfff yinede offf bu derteler hiç bitmiyor. zaten dünyada oluşumuzdandır.hep umut besleniyor gitmek istenilen yere, ama gidilen yerden isede hep hayal ve özlem ve hasret besleniyor.vah osmanlı evladı vah.hiç bilmediği topraklardan bir umut beklemek inanınki çok acı,ama bu kayseriler neden japonyada yok,vaya varda bu sitedeki arkadaslarla boş konuşacağına çalışıyor mu. yoksa?
    ben bile japonyada çalışmak istiyorum,ama yazılanlara bakılırsa çok uğraşmam gerekir.ne yapayım sizce?

7. kizildeniz

kizildeniz
    Üye

bu kayseriler neden japonyada yok,vaya varda bu sitedeki arkadaslarla boş konuşacağına çalışıyor mu. yoksa?

http://www.megakebab.com/site/index-j.html

Buranin sahibinin Kayserili oldugunu duydum.(Yanlis bilgi ise kusura bakmasin kimse, bana biri soyledi.)

Bu konu için RSS beslemesi

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

UNICMS